Jabloneček vyhrál potřetí v řadě a stoupá divizní tabulkou

13.09.2015 16:00:33 | Autor: Sokol Jablonec n. J. a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

V šestém kole divize C dokázali fotbalisté Sokola Jablonec nad Jizerou v sobotu na domácím hřišti v Pilišťatech zdolat v minulých sezonách ambiciózní Kutnou Horu. Je to už jejich třetí výhra v řadě po vítězných derby se Semilami a Turnovem, a se 12 body jsou už třetí v tabulce.

Jablonec n. J. - Kutná Hora 3:1 (1:1)

Úvod zápasu patřil domácím. Ve 2. minutě Linka zatáhl míč po levé straně a střílený centr tečoval Sedláček jen do tyče. V 6. minutě Klíma narýsoval kolmici na Sedláčka, a ten sám před Zichem poslal míč jen těsně vedle. Jablonec byl nadále aktivnější, soupeř hrál jednoduchý fotbal s rychlým přechodem a zakončením. Ve 23. minutě se z pravé strany dostal ke střele Antoš a křížnou ranou překonal Farského. Po chvíli Štemberk prošel až k brankové čáře a zpětnou přihrávkou našel Rozkovce, kterému na poslední chvilku zblokoval gólovku Franc. Ve 33. minutě technicky zakončoval Krejčík z vápna a znovu míč jen těsně minul tyč. Za pět minut již bylo vyrovnáno. Na rohový kop si naskočil Linka a hlavou překonal Zicha. Další šance Linka a Klíma nevyužili, když oba přestřelili branku.

Ve druhém poločase tempo ještě vygradovalo a diváci viděli kvalitní divizní utkání. Hosté se více osmělili a hrozili centry ze stran do šestnáctky na Antoše s Křelinou. S těmi si domácí obrana a brankář Farský poradili. Větší nebezpečí bylo před Zichovou brankou. V 66. minutě Linka potáhl po levé straně až do šestnáctky, Štemberk míč dobře netrefil, ten se dostal ke Krejčíkovi, který z otočky přestřelil. Za deset minut se domácím již podařilo skórovat. Klíma kroužil kolem vápna, počkal na náběh Zemánka, který si míč navedl a na druhé tyči našel volného Rozkovce, a ten placírkou uklidil míč za tyč. V 84. minutě po rohovém kopu hlavičkoval osamocený Nekvinda vedle branky. Ve stejné minutě na druhé straně Povr přesprintoval stopery a pod Zichem poslal míč do branky potřetí. Jablonec závěr zvládl a dovedl utkání do vítězného konce.

„Bylo to těžké utkání s houževnatým, bojovným soupeřem, kterého jsme pustili do vedení, a museli tak vynaložit všechny síly k obratu. Tři body jsou zasloužené, ke kvalitě zápasu přispěli stejnou měrou i hosté," komentoval utkání za jablonecký tým David Holman.

Branky: 38. Linka, 77. Rozkovec, 84. Povr - 23. Antoš. Rozhodčí: Erlebach - Vít, Novotný, ŽK: 2:2. Diváků: 219. Jablonec n. J.: Farský - Zemánek, Halama, Karásek, Helm (88. Munzar) - Sedláček (65. Kuhn), Krejčík (84. Chropůvka), Klíma, Rozkovec (89. Škoda), Linka - Štemberk (73. Povr).