Jabloneček začal premiéru v divizi skvěle, ale nakonec byl rád za bod

11.08.2013 15:20:23 | Autor: Petr Ježek a Sokol Jablonec n. J. | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Za krásného počasí před více než 300 diváky se odehrála premiéra fotbalistů Sokola Jablonec nad Jizerou v divizi proti Vysokému Mýtu. Domácí se hned na začátku dostali do vedení o dva góly, ale vítěz Pardubického přeboru postupně vyrovnal hru a nakonec i skóre.

Jablonec n. J. - Vysoké Mýto 2:2 (2:1)

Úvod sobotního zápasu patřil domácím a už v 5. minutě šli do vedení, když pas za obranu vyhlavičkoval za hranicí vápna brankář Černík k Povrovi, který pohotově z 25 metrů překonal prádznou branku hostí. Hosté dělali pod tlakem další chyby a nedorozumění mezi obráncem a brankářem ve 12. minutě zužitkoval znovu Jiří Povr - 2:0.

Domácí v té chvíli kontrolovali hru a měli možnosti na zvýšení skóre. Ve 22. minutě křížným pasem našel Zonyga nabíhajícího Sedláčka, jehož střelu Černík ztlumil nohama a obránce poté míč uklidil do bezpečí. O tři minuty na to Paldus posadil míč na hlavu Barcucha, ale míč jen těsně minul hostující svatyni.

Pak se začali osmělovat i hosté a zejména útočník Sklenář dělal domácím hráčům potíže. Svoje kvality potvrdil ve 35. minutě, když u postranní čáry zbytečně fauloval Braun a na dobře rozehraný kop si po vyražení Farským výtečně naskočil právě hráč Vysokého Mýta. Před koncem poločasu mohli hosté dokonce vyrovnat, ale střela Konečného prosvištěla těsně vedle tyče.

Do druhé půle dobře hrajícího Koštíře musel nahradit Gebert. Jablonec si po přeskupení již nedokázal vypracovat gólovou příležitost a hosté vycítili šanci na bodový zisk. V 73. minutě Gebert nepřešel přes Pecháčka a tím se připravil o možnost samostatného úniku Černíka. Za dvě minuty již bylo srovnáno. Barcuch rozehrál míč přímo na kopačky hostí a Krpata jeho chybu potrestal a vyrovnal. Hosté se poté snažili o plný bodový zisk, ale Farský všechny jejich zbývající pokusy zlikvidoval, takže zápas skončil spravedlivou dělbou bodů.

„Pro nás je to po dobrém začátku ztráta. Zkušené mužstvo by to uhrálo do vítězného konce. My jsme navíc nemohli počítat se zraněnými P. Vránou, J. Vránou, Holmanem a Hrbkem, což byla citelná ztráta. V dalších zápasech již snad budou k dispozici a zvýší tak konkurenci v mužstvu," poznamenal po zápase za jablonecký tým David Holman.

Branky: 5. a 12. Povr - 35. Sklenář, 75. Krpata. Rozhodčí: Kazda, Vojtěch, Tryzna, ŽK: 1:1. Diváků: 320. Jablonec n. J.: Farský - Helm, Šilhán, Barcuch, Braun - Sedláček, Koštíř (46. Gebert), Zonyga, Povr - Paldus (76. Hájek), Rudolf.

Další divizní zástupce Pojizeří: Turnov i v deseti porazil v pojizerském derby Železný Brod