Jak probíhaly oslavy 100 let republiky na turnovské ZŠ 28. října

27.10.2018 14:49:02 | Autor: Radmila Laudová, ZŠ 28. října Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Jak probíhaly oslavy 100 let republiky na turnovské ZŠ 28. října

Od pondělí 22. října si ve škole ZŠ Turnov, 28. října vyhradili jako projektový týden ke vzniku republiky. Od pondělí chodí všichni učitelé a děti ozdobeni trikolórou, na chodbách přibývají panely s výtvarnými pracemi a projekty dětí ze všech tříd.

Každý den ve třídách probíhají hodiny přednášek, besed o historii České republiky. Namátkou mohu uvést skvělé přednášky o Turnovu během první světové války a během utváření republiky od Davida Marka nebo Staleté kořeny od pana Krchňáka.

Každý učitel má pro děti připravené zajímavé informace z dějin České republiky, které se týkají i jejich vyučovacího předmětu. Prostě týden zajímavostí a nových skutečností! Vše vyvrcholí v pátek 26. října v 11 hodin, kdy bude celá škola na hřišti. Zazpíváme si národní písně i hymnu, vytvoříme obrazy pomocí papírových barevných desek, které budou seřazené děti zvedat nad hlavu, malé děti v barevných tričkách vytvoří státní vlajku, prvňáčci a druháci společně s deváťáky vypustí k obloze 100 balónků v národních barvách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skauti se zapojí do oslav vzniku republiky. Budou rozdávat trikolóru
Dramaťáci a sboristé ze Žižkovky slavili 100. výročí republiky se seniory
Oslavy státního svátku 28. října proběhnou i v Turnově

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nadace Euronisa vyhlašuje otevřené kolo

Od pátku 25. června se mohou o podporu svých projektů z oblastí sociální, zdravotní, kulturní a vzdělávací ucházet neziskové organizace registrované na území České republiky a zároveň působící v Euroregionu Nisa, který leží na území Libereckého kraje a Šluknovského výběžku. O příspěvek na činnosti zlepšující život různě znevýhodněných lidí mohou zažádat až do pátku 24. září 2021. V letošním roce budou podpořeny projekty v minimální výši 30 tisíc korun. Výše rozdělené částky bude známa až na podzim, po uskutečnění benefiční aukce umění plánované na 20. 11. 2021 v Oblastní galerii Liberec. Podrobné podmínky pro poskytnutí nadačních příspěvků, formulář žádosti a další informace najdou zájemci na stránkách www.euronisa.cz.

Kraj daruje peníze nemocnici na sekvenaci vzorků

Na jednání Rady Libereckého kraje zazněl záměr podpořit formou finančního daru z Krizového fondu Libereckého kraje sekvenování viru SARS-CoV-2 metodou NGS (tzv. sekvenování nové generace) v Krajské nemocnici Liberec, a to za období měsíce června 2021. „Sekvenace se již v nemocnici provádí a je velmi důležitá pro včasné vyhodnocení aktuální epidemiologické situace v kraji. Zatím ale není jiným zdravotnickým zařízením než těm státním, hrazena. Podle vyjádření ministra Adama Vojtěcha na posledním jednání vlády ČR s Radou Asociace krajů ČR by měla být proplácena z prostředků zdravotního pojištění," uvedl hejtman Martin Půta. Odhadované maximální měsíční náklady na sekvenování v KNL, a. s. jsou 1,3 miliony korun. „Připravenost podílet se na financování sekvenace viru SARS-CoV-2 částkou až do výše jednoho milionu korun vyjádřila také Krajská hygienická stanice Libereckého kraje," dodal hejtman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Podvodníci se vydávají za zaměstnance bank či dokonce policisty
Liberecký kraj opraví dva mosty ve Svijanech
Krkonošská železnice má stále svůj význam
Budova na libereckém Zlatém kříži je klenot německé novorenesance
Kraj rozdělí posedmé miliony na jídlo pro děti ve školách a školkách

Nejčtenější články

20.06.: V noci na neděli došlo k požáru katru ve Studenci
19.06.: Řidiče v Lomnici čekají omezení. Kraj tu rekonstruuje silnici
21.06.: Kriminalistické otazníky odhalil při besedě v Semilech Ondřej Krotil

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT