Jičínská cykloliga pro rok 2019 byla zahájena závodem na Lochov

25.04.2019 22:10:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Český ráj,Lomnice nad Popelkou

V úterý 23. dubna se rozjel další seriál časovek Jičínské cykloligy závodem na Lochov. Vítězem se stal Jiří Šorm z Favorit Brno v čase 17:57, na druhém místě se umístil Lukáš Kunt z Ghost Team v čase 18:27 a třetí místo vybojoval Ondřej Švanda ze Sport Races Issaac Team v čase 19:19.

Jelo se opravdu za velmi špatného větrného počasí, proto patří všem 28 závodníkům velký dík, že se závodu Jičín - Lochov - Jičín zúčastnili. Mezi muži kategorie B (40 - 49 let) si vybojoval první místo Milan Žabokrtský z Chloumku v čase 22:56, veterány ovládl Jiří Holas z Cyklopoint Jičín v čase 21:03, velkou radost mi dělají dorostenci a dorostenky - tohoto závodu se jich zúčastnilo celkem 10, což je opravdu velký počin, že i mládež se věnuje cyklistice. V dorostencích vyhrál Jakub Hák z týmu J. Kulhavý Cycling v čase 21:02, což bylo celkově 4. místo mezi všemi závodníky a kategorii dorostenky vyhrála Eliška Peterková z MTB Spartak Vrchlabí v čase 27:28.

Organizátoři se přizpůsobili požadavkům ostatních pořadatelů závodů a termíny přesunuli místo tradičních středečních termínů na úterý! „V letošním roce se zároveň nahradily i některé tradiční časovky a byly vloženy nové jako Mladějov, Slatiny - doufejme, že to bude pro všechny závodníky osvěžení a nové tratě se jim budou líbit. Závody se jednou tradičně od 17.30, prezentace je od 17.00 v místě startu, startovné zůstává stejné 50 korun na osobu, podmínkou je nutná cyklistická přilba! Díky patří sponzorům Jičínské cykloligy - firmě Cyklopoint Jičín a Kola Šír Lázně Bělohrad," shrnula za pořadatelský tým Martina Hrdinová.