Jilemnický tým Brnu nedokázal vzdorovat ani ve druhém utkání

25.02.2015 11:46:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Ani ve druhém utkání čtvrtfinále play off Celostátní ligy v sálovém fotbale mužstvo SK Sico SC Jilemnice vítězi základní části GIOIA B2Balance Brno postup příliš nezkomplikovalo a prohrálo vysoko 4:10. Kvůli odchodu trenéra a hlavní duše týmu Milana Szaba je nyní nejisté i pokračování klubu v příštích letech.

„Soupeř byl lepší, ale skóre pro nás bylo příliš kruté. Neproměňovali jsme šance, zatímco soupeř byl zejména na začátku utkání mnohem produktivnější, což asi zápas rozhodlo," řekl k zápasu jilemnický trenér Milan Szabo. Trenér, ale zároveň i prezident SK Sico SC Jilemnice, a dlouholetý sponzor se zároveň přiznal, že jde letos o jeho poslední sezonu. „Po této sezoně jsem se rozhodl po 40 letech se sálovým fotbalem v Jilemnici skončit. Posledními turnaji budou Mistrovství České republiky veteránů 14. března v Libouchci a možná ještě květnový evropský Pohár vítězů pohárů, kam jsme také přihlášeni."

V předzápase čtvrtfinále Celostátní ligy žáci Jilemnice porazili 7:6 žáky Studence a veteráni Jilemnice zdolali 7:3 mužstvo Velimi, když přitom prohrávali v poločase 2:3.

SK Sico SC Jilemnice - GIOIA B2Balance Brno 4:10 (2:6)

Utkání začalo oboustranně opatrně, po úvodním oťukávání měli ve 3. minutě blíže k otevření brankového stavu domácí, když Král trefil tyč. Ve 4. minutě Tomeš s námahou vyrazil tvrdou střelu brněnského Cenka. Mezi 7. až 9. minutou se rozjel brněnský brankostroj naplno, kdy postupně Doubravský, Prokeš a Cenek nahlodali domácím chuť na zvrat ve vzájemné serii.

Domácí tento stav značně rozhodil, k uklidnění využili možnost oddechového času. Po třech minutách však hostující Klimeš navýšil stav na hrozivých 0:4, přesto domácím svitla naděje v podobě snížení Srkalem na 1:4. Od 14. minuty hrála obě mužstva pod hrozbou devítimetrových kopů, když měla na svých kontech po pěti načítaných přestupcích. Během 15. minuty kapitán domácích Kraus dvakrát ve slibné pozici těsně minul branku hostů. V 16. minutě brněnský Prokeš přihrávkou přes celé hřiště našel Macka, který kolem padajícího Tomeše navýšil stav na 1:5. Do konce poločasu se oba soupeři podělili ještě po jednom gólovém úspěchu a do kabin se odcházelo za stavu 2:6.

Do druhé části došlo ke změně v brance hostů, kde výtečně chytajícího Bartoně vystřídal Kubica. Domácí nastoupili s velkou chutí a zápalem ještě vykřesat nějakou naději na zvrat. Ve 22. minutě se skvěle uvolnil mezi dvěma hráči Srkal, ale Kubica jeho střelu chytil, hosté Klimešem kontrovali nastřelenou tyčí. Ve 23 minutě byla snaha domácích korunována snížením přesnou střelou Pavla Krause na 3:6. Po třech minutách se po krásné ekvilibristice a následné příhře Marka Srkala ocitl v tutovce opět Pavel Kraus, ale proti dosažení branky byl skvělým zákrokem Kubica.

Hosté se pomalu zase dostávali do tempa, ve 29. minutě se blýskl dvěma "zázračnými" zákroky domácí Tomeš. Brankostroj obou mužstev však ještě nekončil a po střelách domácího Smolíka a hostujících Klimeše, Prokeše a dvakrát Cenka se skóre zastavilo na výsledném stavu 4:10.

„Výsledek je možná pro domácí krutý, ale vítězství hostů i přes dobrý a snaživý výkon domácích je zcela zasloužený. Přítomní diváci měli možnost shlédnout kvalitní utkání i výkony jednotlivců z nichž se střelecky prosadil především hostující Čeněk Cenek (autor 4 branek), z domácích předvedl kvalitní výkon Marek Srkal," uvedl delegát utkání.

Branky: 13. Srkal, 18. Fišar, 23. Kraus, 35. Smolík - 7. Doubravský, 8. a 38. Prokeš, 9., 19., 35 a 40. Cenek, 12. a 34. Klimeš, 16. Macko. Rozhodčí: Daněk, Frajt, ŽK: 3:2. Sestavy: SK Sico SC Jilemnice: Tomeš, Paulů, Šnorbert, Smolík, Král, Srkal, Močkovský, Machát, Brádle, Fišar, Kraus, Šenold. GIOIA B2Balance Brno: Bartoň, Cenek, Hanuš, Prokeš, Doubravský, Macko, Klimeš, Kubica.

Další čtvrtfinále: Bombarďáci Větřní - Chemcomex Praha 3:8, na zápasy 0:2, postoupil Chemcomex. FC Družba Vysoké Mýto - SMR Plus Zlín 0:4, na zápasy 0:2, postoupil Zlín. FK Adria Noý Bor - VPS Novabrik Polička 1:6, na zápasy 1:1, 28. 2. se hraje rozhodující třetí zápas v Poličce.