Jindřich Kořínek: Stavba stadionu probíhá, jak má. V říjnu chceme otevřít

14.03.2015 19:34:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Jindřich Kořínek: Stavba stadionu probíhá, jak má. V říjnu chceme otevřít

Při slavnostním vyhlášení ankety Sportovec Turnova nechyběl v Kině Sféra ani jednatel Městské sportovní Turnov Jindřich Kořínek, který v krátkém rozhovoru prozradil novinky o stavbě zimního stadionu a další postřehy k samotné anketě i turnovskému sportu.

Nedávno jste ukončili sezonu na zimním kluzišti, jak bys hodnotil tu poslední i předchozí roky?

Provozovali jsme nakonec hřiště deset sezon a získalo si oblibu mnoha Turnováků. Dokonce v posledních dvou letech čím dál větší, možná se lidé začali připravovat na velký stadion (úsměv). Sezona trvala 80 až 90 dní, takže i to byl úspěch v Turnově kluziště udržet.

Velký úspěch prý měl i letošní závěrečný den, co to způsobilo?

V poslední den bylo kluziště zadarmo s tím, že šlo přispět na nákup naslouchátka pro žáka ZŠ Zborovská. Vybralo se 5 tisíc korun, což je pěkné. (Podrobnosti o sbírce v předchozím článku zde)

Co bude s turnovským kluzištěm nyní, když příští sezonu má stát již zimní stadion?

Samozřejmě přes léto tam bude opět standardní asfaltová plocha, kde budou překážky pro skateboardisty, inline bruslaře. Jen už zkrátka v zimě se tam nebude dělat led.

Jak aktuálně probíhá stavba zimního stadionu v Maškovce?

Stavba zimního stadionu v turnovské Maškovce<br />Autor: Petr JežekProbíhá to jak má s nějakými dílčími odchylkami nevýznamného charakteru. V dubnu máme uzlový bod, kdy chceme zkontrolovat, zda vše probíhá podle plánu. Zatím nic nesvědčí o problémech, počasí nám přálo. Nyní je již v zemi 139 pilot, základová spára, vybudovány přípojky na sítě a další věci. Lidé mohou sami ze silnice sledovat, jak se stavba dostává pomalu na povrch a nyní bude i více viditelný postup pouhým okem. (fotogalerie jak aktuálně vypadá stavba)

Co vše tedy bude v říjnu při otevření dobudované?

V průběhu října bude stát kompletní stadion s veškerým zázemím. Nebude to rozhodně žádný kompromis, abychom otevírali nedokončenou stavbu.

Jak dlouho jsi už ve funkci jednatele Městské sportovní?

Letí to více než jsem myslel, v zimě už to byly více než čtyři roky.

Jak hodnotíš ty čtyři roky ve funkci, co se podařilo?

Podařilo se hlavně dotáhnout do dnešní podoby situaci jaká je v Maškově zahradě, největší podíl na tom má samozřejmě město samotné. Podařilo se udělat menší či větší opravy či rekonstrukce: závlaha na atletickém stadionu, zázemí na fotbalovém stadionu, částečné oplocení atletického stadionu včetně kamery městské policie a další menší akce. Nadále provozujeme všechny sportoviště - bazén, kluziště, fotbal, atletika, Mašov a Duhové hřiště.

Slavnostní vyhlášení ankety Sportovec Turnova za rok 2014<br />Autor: Petr JežekPoprvé po čtyřech letech jsi nebyl moderátorem vyhlášení ankety Sportovec Turnova. Proč ta změna?

Cítil jsem, že je to potřeba už trochu obměnit a ukázalo se, že Aleš Drahoňovský je určitě dobrým nástupcem. Samozřejmě nevylučuju, že když mě někdo třeba za 10 let osloví, že bych do toho znovu nešel. Určitě letos podle mě anketě prospělo i vyhlašování všech žáků, protože přišly jejich rodiny a třeba babičky a dědečkové, takže bylo kino zcela zaplněné. (Článek a fotogalerie z vyhlášení)

Související články:

FOTO: V turnovské Maškovce se začíná klubat zimní stadion

FOTO: Sportovcem Turnova za rok 2014 se stal Jakub Oma

ZŠ Zborovská Turnov uspořádala sbírku pro jednoho z prvňáčků

FOTO: V Turnově podepsali smlouvu na výstavbu areálu Maškova zahrada

Další rozhovory nejen se sportovci čtěte v rubrice VOLNÝ ČAS - Rozhovory

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli novou rozhlednu Schovanka v Plavech

Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech V Plavech v místní sokolovně v sobotu 1. srpna 2020 slavnostně otevřeli rozhlednu Schovanka a současně nově opravené Posezení pod Schovankou. Na rozhlednu vystoupáme po zdolání 35 točitých schodů, na které vstupujeme hned od barového pultu nově opraveného „posezení“. Všichni návštěvníci byli velice mile překvapeni, přičemž obdivovali realizaci a preciznost zpracování tak trochu cimrmanovského nápadu, jedná se o skutečný unikát. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Klasickej postup band zahraje na muzejní zahrádce v Semilech

Již třetí hudební večer tohoto léta se koná 7. srpna od 18 hodin na muzejní zahrádce v Semilech. Tentokrát zahraje kytarové duo z kapely Klasickej postup band. V jejich repertoáru jsou popové, rockové a big beatové písně, při kterých si můžete i zatančit. V případě špatného počasí se koncert přesune do Pojizerské galerie. Celý program letních večerů na muzejní zahrádce


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zákupy opět hlídá Medoušek, instalují i skleněný vodotrysk do kašny
Vrchlabí bylo opět v obležení amerických vozů a motocyklů
Hasič z Košťálova Josef Riegr oslavil 100 let
Bílý Kostel nad Nisou si připomene 10 let od povodní
FOTO: Eva Urbanová zazpívala v Sedmihorkách rockové hity

Nejčtenější články

05.08.: Dva kluci zachránili v Semilech sebevraha před vykrvácením
05.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil na martinické nádraží
04.08.: V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT