K úspěchu na Tour de Ski pomohly Schützové velké změny v tréninku

10.01.2019 20:53:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

K úspěchu na Tour de Ski pomohly Schützové velké změny v tréninku

Na 13. ročníku slavné Tour de Ski dokázala dorazit až do cíle na 28. místě Sandra Schützová, a je tak prvním závodníkem ČKS SKI Jilemnice, který to dokázal. Navíc získala celkem 21 bodů do Světového poháru, a tím splnila i nominační kritéria na Mistrovství světa v klasickém lyžování, které se koná v druhé polovině února v rakouském Seefeldu. Několik postřehů k závodu nám prozradila Sandra v krátkém rozhovoru.

Dokončila jsi závod jako vůbec první závodnice ČKS SKI Jilemnice, jak moc je těžké etapový lyžařský závod dokončit?

Asi nebude vůbec překvapením, když řeknu těžké. Po pěti etapách jsem se cítila dobře a proběhlo mi hlavou, že to přece nemůže být tak hrozné. Ale na závěrečné dvě etapy mi už těch sil tolik nezbylo. V Oberstdorfu jsem bojovala s trochou smůly a díky tomu jsem tam těch sil nechala opravdu mnoho. Mrzí mě, že se mi to právě tam nepovedlo přetavit v bodované umístění, a ztratila jsem tak spoustu cenných vteřin do závěrečného stoupání, potažmo hodnocení.

Která etapa Tour de ski byla nejtěžší a která ti naopak vyhovovala?

Nejtěžší pro mě byla asi čtvrtá etapa v Obertsdorfu. Hromadný závod klasickou technikou, při kterém byla hodně těžká a měnící se podmínky. Nejvíce mi sedla druhá etapa na 10 km volně s intervalovým startem. Možná to bylo i tím, že jsem ještě měla spoustu sil, ale v Toblachu se mi dařilo vždycky, při závodech OPA cupu.

Vybojovala sis tím i účast na MS v Seefeldu. Na kolika světových šampionátech už jsi předtím startovala?

Nominaci v současné době nemám potvrzenou, nicméně je to vrchol sezony, kvůli kterému jsem trénovala, tak doufám, že to dopadne. Bylo by to mé už třetí mistrovství světa. Startovala jsem v Lahti 2017 a ve Val di Fiemme 2013.

V jakých disciplínách budeš na šampionátu startovat a co budeš považovat za úspěch?

Zatím nevím přesně v jakým disciplínách nastoupím. To budeme muset probrat jak s osobním trenérem Václavem Svatošem, tak reprezentačním trenérem Janem Francem. Určitě bych chtěla absolvovat co nejvíce závodů, ale není reálné startovat ve všech závodech. Úspěch pro mě bude tam jenom startovat a to, že jsem se dokázala vrátit zpátky do závodění ve světovém poháru. Věřím v umístění do 20. místa.

Pomohly ti k letošní lepší formě na běžkách úspěchy v letním inlinovém světovém poháru? (o úspěchu v podobě celkového stříbra jsme psali zde - poznámka redakce)

Řekla bych, že absolvování FIS světového poháru na kolečkových lyžích mi určitě pomohlo k lepší výkonnosti v současné době. Ale těch změn jsem udělala opravdu hodně. Prakticky nezůstal kámen na kameni. Ale byla to prakticky jediná a poslední možnost, zda budu lyžovat dál nebo ukončím kariéru. Potřebovala jsem nový impuls, změnu. A vyplatilo se to. Jsem strašně věčná za to, že jsme to takhle vybojovali. Protože to bylo opravdu náročné. Nemám k dispozici ani auto, abych mohla jezdit na tréninky. Nemám ani žádný příjem. Ale měla jsem kolem sebe lidi, kteří mi pomohli a jen díky nim jsme to společně dotáhli zpět, kam jsem si přála. Takže moc díky všem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sandra Schützová druhá ve světovém poháru na kolečkových lyžích
Běžci na kolečkových lyžích měli tři závody během víkendu
FOTO: Exhibiční závod dvojic na Hraběnce vyhráli Krupčík a Janatová
Jilemnická Schützová má český titul ve sprintu, třetí dojela Janatová
Sandra Schützová dvakrát vítězná na Slovensku ve Slavic cupu
Sandra Schützová: Na jilemnické gymnázium vzpomínám moc ráda

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
Turnovské házenkářky doma i přes dobrý výkon podlehly Tachovu
Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše
Dana Drábová přednášela libereckým studentům
V Jablonečku pořádají Hasičský maškarní karneval

Nejčtenější články

18.03.: V Turnově vypukne Čokoládový Festival 2019
18.03.: Vážná dopravní nehoda uzavřela sjezd z křižovatky Rádelský mlýn
18.03.: Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT