Košťálov uspěl v Hejnicích, Lomnici přestřílelo Mšeno

29.05.2014 14:31:41 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov

V dohrávce odloženého zápasu I.A třídy ve středu na hřišti v Hejnicích fotbalisté Košťálova uspěli a připsali si tři body po výhře 1:3. V tabulce tak zůstávají na pěkném třetím místě s celkem 45 body. Už v úterý předehrávali kvůli turnaji přípravek své utkání fotbalisté Lomnice se Mšenem a byla z toho přestřelka v poměru 6:4 pro domácí.

Hejnice - Košťálov 1:3 (0:1)

Ve 3. minutě domácí hráč nastřelil břevno. Znovu se potvrdilo fotbalové heslo nedáš-dostaneš, protože v 6. minutě se po akci Janaty dostal Cerman ve vápně ke střele a poslal hosty do vedení. Ve 28. minutě  vyloženou šanci domácích zlikvidoval brankář Průcha. Ve 36. minutě přišel další skvělý moment Průchy, který zneškodnil přímý kop z 18 metrů. Ve 40. minutě hosté mohli vstřelit před odchodem do kabin branku, kdy Janata postupoval sám na brankáře, ale tuto šanci neproměnil.

V 56. minutě Janata přihrávkou mezi obránce vyslal Poledníka, a ten zvýšil na 0:2 pro hosty. V 65. minutě po samostatné akci Zboroně hosté vedli už 0:3. V 71. minutě domácí přeci jen snížili, kdy vyslali střelu ze za vápna, která na mokrém terénu ještě před Průchou skočila a skončila až v síti. Více se už ale skóre nezměnilo.

Branky: 71. xx - 6. Cerman, 56. Poledník, 65. Zboroň. Rozhodčí: A. Brož. Sestava Košťálova: Průcha - Poledník, Huráň, Klazar, I. Móro - K. Janata, Cerman, Piry, Smolík - Zboroň, Stránský (88. R. Baudyš).

Mšeno - Lomnice 6:4 (4:1)

Hosté se v úterní předehrávce obávali proti mírně z áčka posíleným domácím debaklu, ale nakonec se vyplnilo jen to, že padne hodně gólů. Domácí se ujali vedení už v 9. minutě po chybě hostů a druhou branku přidali o pět minut později po pěkné střele ze 20 metrů. Ke snížení Lomnice zavelel brankář Jurčo vypomáhající v tomto zápase v útoku, když přesně našel Vavrince - 2:1. Po další chybě a dorážce ale domácí navýšili vedení před poločasem na 4:1.

Ve 48. minutě byl sražen v pokutovém území Vavrinec a z nařízené penalty snížil Drábek. Poté ovšem hosté znovu chybovali a domácí toho využili - 5:2. V 73. minutě se prosadil za Lomnici střídající dorostenec Starý, aby za další tři minuty z penalty za faul Drábka domácí znovu navýšili vedení na 6:3. Závěrečné slovo v zápase měl Starý, který využil špatného odkopu domácího gólmana a trefil se do prázdné branky na 6:4.

Branky: 9., 14., 24., 38., 62., 76. z penalty  - 17. Vavrinec, 48. Drábek z penalty, 73. a 80. Starý. Rozhodčí: Hrbáček - Ujka, Paulus, ŽK: 2:3. Diváků: 20. Lomnice: Jezdinský - Košťák (70. Starý), Drábek, Havrda, T. Ďoubalík - Cerman, J. Ďoubalík, Vohnout, Dlouhý - Vavrinec, Jurčo.