Krajský přebor: Bodoval jen Bozkov, Košťálov a Lomnice nedaly ani gól

11.04.2016 17:47:49 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Lomnice nad Popelkou

Opět nepovedený víkend mají za sebou pojizerská mužstva v krajském přeboru. Zatímco minulý víkend ovšem hrály na hřištích soupeřů, nyní doma, o to je ztráta bodů citelnější. Košťálov i Lomnice dojely ve svých zápasech na špatnou koncovku, když nedaly ani gól. Bozkov dal v derby proti Železnému Brodu čtyři góly, přesto za to byl jen jeden bod za remízu. Sedmihorky bojovaly proti vedoucí Chrastavě statečně, ale i zde brali všechny body hosté.

Košťálov - Frýdlant 0:1 (0:1)

Domácí klub v týdnu odvolal trenérské duo Koucký, Sádek a proti Frýdlantu chtěl bodovat. Hostům ale stačila jediná branka k těsné výhře. V 10. minutě přišla první vážnější šance zápasu, kdy rohový kop Sádka zakončoval Holovič, ale jeho pokus mířil vedle. V 17. minutě se hosté z ojedinělé šance dostali do vedení, kdy hostující hráč střílel z hranice pokutového území a prudkou střelu sice Průcha vyrazil, ale pouze před sebe, kde byl dobíhající Stýbal a pro něho už nebyl problém rozvlnit síť. Ve 41. minutě se frýdlantský hráč dostal ke střele, ale ta mu nesedla a Průcha jí zneškodnil. Ve 44. domácí mohli těsně před přestávkou vyrovnat, kdy Janata vysunul přihrávkou mezi obránce Sádka, ale ten v dobré příležitosti selhal. Jeho střela totiž byla příliš slabá nato, aby skončila v síti.

Domácí v druhém poločase neustále tlačili hosty z Frýdlantu, ale bohužel se jim nedařilo v zakončení. V 74. minutě měl největší šanci zápasu na kopačkách Fejfar, který se zjevil zcela sám před brankou, ale trefil pouze brankáře Hoflera. V závěru se domácí ještě snažili o závěrečný nápor, ale kýžená branka nepřišla, a tak opět odešli na jaře bez bodu.

„Dnes jsme si nezasloužili prohrát. Ale bohužel chybí nám kvalita v zakončení. Nezbývá nám než se připravit na další zápasy a věřit že už příští kolo nějaké body urveme," uvedl za Košťálov Michal Buadyš.

Branka: 17. Stýbal. Rozhodčí: Horák - Frýda, Šťastný, ŽK: 1:1. Diváků: 100. Košťálov: Průcha - Grafek, Poledník, Piry, Fejfar - K. Janata, Cerman, Sádek, Klaban (80. Klazar) - Holovič (59. M. Vojtíšek), Houžvička.

Lomnice - Doksy 0:2 (0:1)

Domácí fotbalisté už chtěli bodovat, ale moc šancí si nevytvářeli. Menší měli pouze Drahoňovský, Vávra a Zboroň. Zatímco hosté se ve 38. minutě ujali vedení po standardní situaci, kdy se hlavou trefil Picek.

Krajský fotbalový přebor, utkání Lomnice n. P. - Doksy Ve druhém poločase už byli domácí lepší než soupeř, ale s proměňováním na tom byli stejně. Drahoňovský dvakrát v dobré pozici trefil pouze gólmana Kotyka a střídající Fedorko netrefil prázdnou branku... Proto přišel trest, v 78. minutě využil brejk Vacek a hostům zajistil vedení 0:2.

„Naše produktivita je nulová, takže s tím se nedá vyhrát. Ve druhé půli už to bylo lepší, ale šance jsme neproměnili," řekl k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 38. Picek, 78. Vacek. Rozhodčí: Vrtal - Horáček, Špidlen, ŽK: 3:3. Diváků: 70. Lomnice: Jezdinský - Hrnčíř (56. Fedorko), Veber, Nechanský, Košťák - Janata, Korček, Vávra, Drusan - Drahoňovský, Zboroň (76. Heřmanský). Fotogalerie z utkání

Sedmihorky - Chrastava 1:3 (0:2)

Hned ve 2. minutě Štajner vysunul Sandra, který otevřel skóre zápasu a dostal Chrastavu do vedení. Ve 22. minutě po pěkné, ale hraničně ofsajdové situaci se hosté ujali díky Henzlovi vedení 2:0. Domácí mužstvo si během prvního poločasu dokázalo vypracovat tři slušné šance, které bohužel brankou neskončily. Spartak pak ještě do poločasu stihl orazítkovat břevno Špínovy brány.

První poločas se odehrával spíše v režii hostů, ale do druhého vstoupili sedmihorští fotbalisté aktivněji a přehrávali soupeře. Do veliké šance se dostal Mach, který ovšem ani nadvakrát nedokázal překonat gólmana Zoula. V 73. minutě podstoupil Vaníček odvážný průnik do soupeřova vápna, kde byl faulován a následný pokutový kop s přehledem proměnil Dvořák, který tak vlil domácím příznivcům naději na vyrovnání. Ovšem o 10 minut později v 83. minutě po standardní situaci a prohraném souboji v sedmihorské šestnáctce rozhodl hostující Beneš o výhře svého týmu 3:1.

„Zápas splnil očekávání souboje prvních dvou celků tabulky, a tak se hrál pohledný, aktivní fotbal, který se divákům, jenž si našli i přes nepřízeň počasí cestu na stadion, musel líbit," uvedl za domácí tým vedoucí mužstva Miroslav Kobrle.

Branky: 74. P. Dvořák z penalty - 2. Sandr, 22. Henzl, 83. Beneš. Rozhodčí: Ujka - Marek, Zlatník, ŽK: 4:2. Diváků: 130. Sedmihorky: Martin Špína - Kratochvíl, P. Dvořák, Zonyga, Čermák - Mach (67. M. Marek), Petrlák, Pařízek, Vaníček - Červinka (77. D. Dvořák), Marcel Špína.

Bozkov - Železný Brod 4:4 (1:2)

Železný Brod se ujal vedení v 10. minutě, když se krásně trefil z přímého kopu Maryško. Domácí vyrovnali v 25. minutě Havlem. Ve 28. minutě se Brodu se zranil brankář Kopal a nahradil ho Krčmárik, který s pohmožděným kotníkem zápas obětavě dochytal. V téže minutě poslal Brod hlavičkou do vedení Berka. V prvním poločase byl Brod lepší a zaslouženě vedl.

Druhý poločas začal Bozkov zostra a Havel ve 49. minutě vyrovnal. Poté měly oba týmy několik šancí změnit skóre ve svůj prospěch. Za Brod měl šanci Frolík, který místo nabídky před prázdnou branku na Aubrechta pálil z úhlu do boční sítě. Tutovku měl Šefr, který šanci neuvěřitelně zahodil. Prakticky vzápětí chyboval na velkém vápně Brodu Šimek a domácí Musil následně angličákem poslal Bozkov v 64. minutě do vedení. V 74. minutě pro změnu v malém vápně chyboval Aubrecht a Bejda snadno zvýšil na 4:2. Vypadalo to s hosty zle, ale do hry je vrátil v 83. minutě Holeček, který umístěnou střelou k tyči snížil. Vyrovnání přišlo v 88. minutě, kdy zůstal před brankou Bozkova T. Kotlár, který snadno zakončil do odkryté branky domácích. V derby blízkých týmů se tak body po divoké remíze dělily.

Branky: 38. Picek, 78. Vacek. Rozhodčí: Linhart - Bohatý, Vachek, ŽK: 2:4. Diváků: 60. Bozkov: Králíček - Musil, Bém, Tuma, Kobrle, Liďák, Lakatoš, Bejda, Červený, Mazánek, Havel (64. Vrchovský). Železný Brod: Kopal (28. Krčmárik) - Berka, Aubrecht, Holeček, Maryško, Močkovský, Šefr, Šimek (68. Podstavek), Frolík, Kotlár, Král (80. Picek).