Krajský přebor: Bozkov díky hattricku Havla rozebral Hrádek

08.09.2013 17:25:13 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky

Fotbalisté Bozkova vrátili svým fanouškům dobrou náladu vysokým vítězstvím o pět gólů na domácím Cihelném poli nad Hrádkem nad Nisou. Dařilo se všem hráčům, ale hattrickem se zaskvěl Martin Havel. Bod za remízy získaly i Sedmihorky a Mírová.

Až v neděli odpoledne se v Pěnčíně hrálo derby FKP Turnov B - Semily, ve kterém i přes oslabení zvítězili domácí, podrobnosti najdete zde.

Bozkov - Hrádek 5:0 (2:0)

Úvod utkání byl z obou stran opatrný, hosté měli míč častěji na kopačkách, ale domácí poučeni z derby se Semilami pozorně vykrývali prostor na vlastní polovině a nedovolili soupeři rozvinout jeho kombinaci. V 17. minutě netrefil dobře Nesvadba, ovšem hosté odvrátili míč pouze k Plátkovi, jeho centr mířil na Feriho, ten byl přistrčen a Makula dostal možnost zahrávat pokutový kop. Nemýlil se a Bozkov vedl 1:0. Hra konečně nabrala na obrátkách a Hrádek se snažil o vyrovnání. Ve 32. minutě na centr Krejčíka nedosáhl Burnus, ale nemusel litovat. Liďák vybojoval na půlící čáře míč pro Makulu, který našel rozběhnutého Plátka a jeho centr usměrnil do sítě Vašíčka hlavou Havel - 2:0. Ani tento stav hosty nezlomil, a ti se stále snažili o kontaktní gól, jenže velmi aktivní obrana Bozkova jim nedovolila dostat se k ohrožení Maňákovi svatyně.

Do druhé půle hosté vystřídali a úvod jim patřil, hned v první minutě po laciné ztrátě letěla jejich střela vedle. Domácí se nepoučili a za dvě minuty skončila bomba hrádeckého hráče na tyči. Ta zazvonila tak hlasitě, že se už Bozkováci probrali a začali opět hrát. Rychlým napadáním a dobrým pohybem eliminovali útočné pokusy hostů a sami podnikali dobré protiútoky. Po Havlově přiťuknutí loboval brankáře Nesvadba, ale míč skončil těsně vedle. Krejčík dopadl se střelou z voleje stejně. V 67. minutě zabojoval Plátek, udržel míč v těžké pozici a naservíroval ho Makulovi, špílmachr Bozkova ještě vylepšil pozici pro Martina Havla a bylo to 3:0.

Hosté vypadli z role a za tři minuty bylo definitivně rozhodnuto. Výtečný Makula opět uvolnil Havla a ten završil hattrick - 4:0. Domácí si zápas užívali až do konce, přesto hosté mohli korigovat. Maňák však chtěl udržet nulu a nebezpečný průnik vychytal. Tečku za utkáním udělal Burnus, když odražený míč poslal dělovkou z dvaceti metrů do branky hostů - 5:0.

„Dnes jsme byli na soupeře velmi dobře připraveni, hráči dodržovali taktické pokyny, dobře vyplňovali prostor na vlastní polovině a po vyrovnané půlhodince jsme byli lepším týmem. Zápas rozhodla i vysoká efektivita v proměňování šancí. Hosté se představili v dobrém světle, možná že je výsledek pro ně krutý, ale přes výtečnou obrannou činnost našeho celého mužstva se nedokázali prosadit. S výkonem a výsledkem jsem velmi spokojen," hodnotil utkání trenér Bozkova Milan Mayer.

Branky: 17. Makula z penalty, 32., 67. a 70. Havel, 86. Burnus. Rozhodčí: Paulů, Vlk, Hrbáček, ŽK: 2:4. Diváků: 120. Bozkov: Maňák - Liďák (82.Kubán), Červený, Feri, Kobrle -  Krejčík, Burnus, Makula, Plátek - Nesvadba (62. Coufal), Havel (72. Mazánek).

Mimoň - Sedmihorky 2:2 (1:1)

Už v 1. minutě měli hosté velkou šanci, ale Vavřicha v samostatném úniku vychytal domácí brankař. O 11 minut později si to Vavřich vynahradil, když po centru Pařízka nedal gólmanovi šanci - 0:1. Po vedoucím gólu však Sedmihorští zbytečně přestali hrát a domácí tým se pomalu dostával do hry. Nejprve nevyužil závaru před brankou, ale ve 27. minutě už tvrdou střelou z hranice vápna domácí vyrovnali na 1:1. Vavřich sice vstřelil ještě jeden gól, ale ten nebyl uznaný pro ofsajd.

Druhý poločas přinesl víc bojovností než pěkného fotbalu. Hosté zahrozili především střelami Koudelky a hlavně Mencla, který v 78. minutě pěknou přízemní střelou, odraženou ještě od tyče, strhnul vedení na jejich stranu. Už se zdálo, že si tři body Sedmihorky domů i odvezou, ale čtyři minuty před koncem si naběhl domácí hráč na zpětnou přihrávku a z 18 metrů nechytatelnou střelou do šibenice vyrovnal na 2:2. V posledních minutách ještě hosté vyvinuli tlak na domácí branku, ale gólu se nedočkali.

V příštím zápase v sobotu 14. září od 17 hodin přivítají Sedmihorky na domácím hřišti v derby Pěnčín-Turnov B.

Branky Sedmihorek: 12. Vavřich, 78. Mencl. Rozhodčí: Šmíd. Sedmihorky: Koubus - Kratochvíl, Bakeš, Vítek, Valentín - Koudelka, Mencl, Dvořák (71. Holý), Pařízek - Vavřich, Červinka (46. Kroupa).

Mírová - Česká Lípa 2:2 (2:1)

Domácí nedokázali zužitkovat úvodní tlak, když vedle mířil Špína. Ve 26. minutě se už ale Špína trefil po centru Kulhánka. Hosté ovšem srovnali na 1:1 do pěti minut, když se v šestnáctce protlačil ke střele Bečvařík. Poločas ale domácí vyhráli, ve 42. minutě Špína hlavou využil rohový kop.

V 53. minutě přišlo zaváhání brankáře Jíry, který centrovaný míč nedokázal zkrotit a znovu Bečvařík vyrovnal na 2:2. Ve zbytku zápasu se už ani na jedné straně žádná z šancí neujala, takže se obě mužstva o body rozdělila.

Branky: 26. a 42. Špína - 31. a 53. Bečvařík. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 1:3. Diváků: 150. Mírová: Jíra - Ráliš, D. Zelnický, M. Zelnický, Hejduk - Kulhánek, Bernad (53. Marc. Kovář), Horák, Koubek - Špína, Tokan (73. Beneš).