Oslabená rezerva FKP Turnov udělila Semilákům tvrdou lekci

08.09.2013 20:08:45 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pěnčín u Turnova

V krajském přeboru bylo v neděli na programu derby rezervy Turnova a Semil. Hosté do zápasu neztratili ani bod a vládli tabulce, ale tentokrát hodně zklamali. Domácí navíc museli 70 minut zápasu odehrát v deseti bez vyloučeného Čermáka, i tak ale zvládli zápas lépe a díky dvěma gólům Zdražila zaslouženě zvítězili.

Podrobnosti k sobotním utkáním krajského přeboru Bozkova, Sedmihorek a Mírové přinášíme samostatně zde.

FKP Turnov B - SK Semily 2:0 (0:0)

Prvních dvacet minut nedělního derby se obě mužstva oťukávala. Ve 20. minutě byl však vyloučen Čermák za faul zezadu při útoku hostů. Domácí věděli, že zbytek zápasu budou hrát oslabeni, ale to jim možná paradoxně pomohlo. Museli vycházet hlavně ze zabezpečené obrany a Semilští museli tvořit. Při několika šancích domácí zachránil brankář Hyka, zejména při nájezdu Bučka.

Ve druhém poločase domácí více bojovali o vítězství, a v 63. minutě navíc využil chybu hostů ke vstřelení branky zkušený Zdražil. O deset minut později Zdražil rozhodl zápas proměněnou penaltou za faul Bretta na Bezemka. V závěru hosté otevřeli hru, v 80. minutě nevyužil obrovskou šanci Šulc a v nastavení střídající Kysela trefil břevno, ale to bylo vše. Na domácí straně naopak mohli z brejků potvrdit výhru třetím gólem Korček, Náhlovský nebo Petřík, který mířil těsně vedle. Další branka už nepadla, takže domácí získali cennou výhru.

„Musím hráče pochválit, podali všichni skvělý výkon od brankáře až po útočníky," řekl po zápase hrající trenér FKP Turnov B Josef Petřík.

„Nebylo to od nás zdaleka tak odpracované jako v minulých zápasech. Nebyla na hráčích vidět bojovnost nebo nápad. Do druhé půle jsme sestavu trochu přeskupili, ale moc to nepomohlo, protože jsme si prakticky nevytvořili vážnější šance," sdělil trenér SK Semily Miroslav Procházka.

Branky: 63. a 73. Zdražil. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (20. Čermák). Diváků: 200. FKP Turnov B: Hyka - Šteffan, Matoušek, Nedošetko, Čermák - Korček, Petřík - Tvrdý (80. Náhlovský), Zdražil, Bezemek (87. Dlouhý) - Šulc (73. D. Škréta). Semily: Koudelka - Vávra, Brett, Klazar, Kočí - Šulc, Hájek - Vrchovský (63. Kysela), Močkovský (46. Rypl), Havlín - Buček.