Krajský přebor: Bozkov zvládl derby v Brodě a veze cenné tři body

07.09.2015 15:08:52 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Bozkov,Karlovice - Sedmihorky,Železný Brod,Lomnice nad Popelkou

Méně úspěšný víkend mají za sebou fotbalisté z Pojizeří v krajském přeboru. Debakl utržil Košťálov ve Frýdlantě, prohrála i Lomnice v Doksech a jedinou brankou Štajnera i Sedmihorky v Chrastavě. V meziokresním derby s Brodem alespoň uspěl Bozkov díky brance Lakatoše.

Železný Brod - Bozkov 0:1 (0:0)

K prvnímu letošnímu derby zavedl los Bozkov do Železného Brodu. A byli to domácí borci, kteří po zahřívací pětiminutovce začali hostům zatápět a šance to byly vyložené. Třikrát stáli sami před Kanavalem, ale ten je svým pohledem uhranul. A když už branku trefili, tak vytáhl bravurní zákrok. Hosté byli jak na kolotoči a nemohli se z něj vymanit. Až v polovině poločasu se dostal do šance Holman, ale minul, tím na chvíli otupil snahu Brodu a další šance Havla také brankou neskončila. Poté se taktovky opět chopil domácí výběr, šanci už měl jen jednu, ale opět neuspěl.

V kabině hostů byl o přestávce menší průvan a domluva pomohla. Hosté nastoupili do druhé půle daleko koncentrovanější, důraznější a převaha Brodu se začala vytrácet. Oživení přinesli i střídající hráči a šanci měl právě Aster, domácí brankář Kopal ukázal, že také umí. Míč na kopačkách už měli častěji hosté a domácí hrozili z velmi nebezpečných brejků. Jenže zakončení z jejich strany bylo nepřesné a střely končily vedle nebo nad brankou. Deset minut před koncem po rychlém protiútoku domácí borec přestřelil, následoval výkop Kanavala a faul na Astera. Přímý kop Červeného nadzvedl Prousek, vysoký míč přelétl všechny až k noze Lakatoše, a ten zblízka otevřel skóre - 0:1. Závěr zápasu už zvládl Bozkov velmi dobře až na jednu výjimku, ale střela z vápna domácímu hráči nesedla. A přišel závěrečný hvizd rozhodčího.

„V první půli byli domácí lepší a měli minimálně čtyři obrovské šance, my se dostali do šancí až v závěru a mírně otupili tlak a převahu Brodu. Po poločasové „domluvě" v kabině šel náš výkon nahoru, zlepšili jsme pohyb, nekazili tolik přihrávek a dostávali se i do šancí. V závěru jsme měli dost standardních situací a jednu využili. Sportovně přiznávám, že po půlhodině mohlo být rozhodnuto, přežili jsme a ve druhé půli byli minimálně vyrovnaným soupeřem. S výsledkem musíme být nadmíru spokojeni s výkonem zejména v první půli nikoliv," komentoval zápas trenér Bozkova Milan Mayer.

Branka: 83. Lakatoš. Rozhodčí: Bohatý - Linhart, Šmíd, ŽK: 5:6. Diváků: 250. Ž. Brod: Kopal - Kordík, Šilhán, Berka, T. Kotlár, Maryško, Holeček, Šefr (77. Král), Šimek, Frolík (87. Picek), Močkovský. Bozkov: Kanaval - Plátek, Tuma, Hejtmánek, Červený - Holman (52. Vrchovský), Mazánek, Vanc, Kobrle (80. Prousek) - Lakatoš, Havel (58. Aster).

Frýdlant - Košťálov 6:0 (3:0)

První větší šanci zápasu měli ve 3. minutě hosté, když Janata zahrával rohový kop. Ale nevyužili jej a poté čelili tlaku domácích. Ti v 10. minutě otevřeli skóre, když se trefil Nosek. V 15. minutě Grafek našel Stehlíka, ale útočník, který nastoupil k mistrovskému zápasu po mnoha měsících, v šanci neuspěl. Vzápětí košťálovský gólman Průcha vychytal domácího útočníka. Na druhé straně utekl Piry, ale domácí gólman byl také úspěšnější. Ve 29. minutě se ale podruhé trefili domácí. Pak se Janata po centru Kázmera netrefil ideálně hlavou a domácí potvrdili vzápětí vedení třetím gólem.

Hra byla nadále vyrovnaná, ale góly stříleli jen domácí, a to hned tři v posledních minutách zápasu, které se hostům hrubě nepovedly. Hattrick si připsal domácí mladý útočník Tomáš Částek a úplně poslední branku zápasu na 6:0 vstřelil v 90. minutě Plesar.

„Jeli jsme do Frýdlantu minimálně pro bod, ale chybělo nám šest hráčů, což se projevilo, i když až na špatný závěr, všichni odvedli co mohli. Zbytečně jsme ztratili body a pohoršili si i skóre. Příště už budeme kompletní a musíme zkusit bodovat ve Višňové," řekl po zápase asistent trenéra Jiří Sádek.

Branky: 10. Nosek, 29., 38. a 87. Částek, 86. Šindelář, 90. Plesar. Rozhodčí: Ujka - Paulus, Švec, ŽK: 1:1. Diváků: 130. Košťálov: Průcha - Huráň, Grafek, Piry, Mečíř - Otmar, Liška, Houžvička (60. Holovič), Janata - Kázmer (46. Klaban), Stehlík.

Doksy - Lomnice 4:1 (3:0)

Hosté měli před početnou diváckou kulisou více než 600 fanoušků hodně špatný vstup do utkání. Po chybách obrany a dvou gólech Šestáka a Vaňátka to bylo už v 10. minutě 2:0. Po 20 minutách se hra vyrovnala, ale do poločasu přidali domácí ještě třetí branku, když se ve 41. minutě trefil Zoubek.

Po několik změnách v sestavě podali hosté ve druhé části mnohem lepší výkon, domácí hráli na brejky a několikrát zachránil Lomnici Zachoval, ale jeho spoluhráči také měli několik příležitostí. Z jedné snížil v 65. minutě obránce Nechanský, ale na konci zápasu ještě domácí čtvrtou brankou Šimona ztvrdili svoji výhru.

„Byl to náš nejhorší výkon na podzim. Doksy budou hrát nahoře, ale tenhle výkon by nám ani příště na Mšeno nestačil, takže máme co zlepšovat," řekl po zápase trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 5. Šesták, 10. Vaňátko, 41. Zoubek, 86. Šimon - 65. Nechanský. Rozhodčí: Šiling - Klečka, Bahník, ŽK: 3:2. Diváků: 610. Lomnice: Zachoval - Košťák, Nechanský, Šteffan (46. Korček), veber - Hrnčíř (46. Havel), Gaubman, Drábek, Tvrdý - Zboroň, Vohnout.

Chrastava - Sedmihorky 1:0 (0:0)

Na půdě vedoucího mužstva a favorita krajského přeboru sehráli hosté vyrovnanou partii. Již ve 2. minutě se zaskvěl Martin Špína, když zlikvidoval samostatný únik exligového Štajnera. V 18. minutě se gólman Sedmihorek opět vytáhl, když zmařil další šanci. Ve 26. minutě zahrozili hosté, ale střela Petrláka k brance nevedla. Oboustranně bojový fotbal, ale již bez větší šance, pokračoval až do konce poločasu.

V úvodu druhé části hosty opět dvakrát zachránil Martin Špína. V 60. minutě šla hlavička domácího hráče těsně nad. Od této chvíle se ale aktivita Chrastavského týmu začala trochu vytrácet a s blížícím se koncem narůstala jejich nervozita. Bohužel je však v 68. minutě vysvobodila penalta, o které prý hosté dosud neví, za co byla písknuta. Proměnil ji sám Štajner. V 81. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Marcel Špína. V závěru si hosté i přes oslabení vytvořili několik závarů před domácí bránou, ale vyrovnávací branku to nepřineslo.

Branka: 68. Štajner z penalty. Rozhodčí: Kovářová - Simmerová, Vrtal, ŽK: 2:5, ČK: 0:1 (83. Marcel Špína). Diváků: 410. Sedmihorky: Martin Špína - Škréta, M. Marek, Zonyga, Pařízek (27. Mach) - Kroupa (85. Červinka), Dvořák, Petrlák, Vaníček - Marcel Špína, Kodr (62. Holý).