Krajský přebor: Jabloneček ztratil první body po remíze v Desné

23.09.2012 15:51:25 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Karlovice - Sedmihorky

První, kdo sebral body dosud suverénnímu Jablonci nad Jizerou v krajském přeboru, je po sobotě Desná. V dalším utkání opět prohrál Košťálov, když mu nestačilo proti Pěnčínu ani vedení 2:0. Sedmihorky pak těsně 2:1 podlehly ve Skalici.

V neděli hrála své utkání rezerva FKP Turnov, která na svém hřišti v Pěnčíně podlehla 0:1 Hrádku nad Nisou, více k tomuto utkání zde.

Košťálov - Pěnčín 2:5 (2:3)

V 5. minutě Stehlík načechral balon na hlavu Karla Janaty, a ten otevřel skóre utkání. V 7. minuitě mohli domácí zvýšit vedení, když šli Buček se Stehlíkem sami na brankáře, ale situaci vzal Buček sám na sebe a minul branku. V 9. minutě následovala opět velká šance domácích, tentokrát Janata nastřelil tyč. Ve 14. minutě rohový kop Karla Janaty našel hlavu Cermana, který balon pouze prodloužil a míč si jeden z hráčů Pěnčína srazil do vlastní brány - 2:0.

Po snovém domácím úvodu ale hosté rychle našli odpověď -  už v 15. minutě střelou ze 30 metrů Hlubuček vymetl šibenici a snížil na 2:1. Pět minut poté nebezpečnou střelu vyrazil domácí brankář Průcha na rohový kop. Z následného rohu se pak prosadil Heinrich a vyrovnal stav utkání. Ve 26. minutě následovala obrovská hrubka Kašpara, který dával malou domu Průchovi, ale ta byl příliš pomalá, a pro Hlubučka nebyl problém skórovat. Hosté z Pěnčína tak dokonali skvělý obrat z 2:0 na 2:3, když tři branky nastříleli za pouhých 11 minut. Ve 41. minutě se ještě odražený míč se dostal Mrklasovi, který ale netrefil branku.

Chvíli po zahájení druhé půle dokonal hattrick Hlubuček a hosté už vedli 2:4. V 78. minutě přetažený centr pěnčínského hráče dokázal z brankové čáry vrátit jeden z hráčů přímo na hlavu Matějčka, a pro něj už nebyl problém upravit skóre na konečných 2:5.

„Vyšel nám skvěle vstup do utkání a místo toho abychom vedli 3:0, tak hosté dokázali snížit a vzápětí skore otočit. Naše situace je alarmující a v tabulce jsme se propadli na poslední místo. Nezbývá nám nic jiného než věřit v lepší výsledky," uvedl k utkání vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 5. K. Janata, 14. vlastní - 15., 26. a 48. Hlubuček, 21. Heinrich, 78. Matějček. Rozhodčí: Řeháček ml., ŽK: 2:1. Diváků: 100. Semily: Průcha - Grafek, Kašpar, Klazar, Jung - K. Janata, Cerman, F. Piry (66. A. Koldovský), Vohnout (46. Sádek) - Buček, Stehlík (84. Otmar).

Desná -  Jablonec n. J. 1:1 (1:0)

<br />Autor: Antonín Bělonožník

Prvních deset minut byli aktivnější domácí a dvakrát Jech zahrozil průniky z levé strany. V 18. minutě se ocitl Rudolf sám před Žantou, ale zakončil jen do něj. O dvě minuty na to skončil stejně i pokus Brezara. Ve 26. minutě úchvatnou střelou z tresťáku napálil Šilhán spojnici tyče a břevna.

V době největšího tlaku se paradoxně ujali vedení domácí. Ti rychle rozehráli standardku a ne tolik povedený centr Hollmanna po různých peripetiích prošel až na nohu nekrytého Kořínka, který šanci bezpečně proměnil. Poté se Desenští ještě více zatáhli a čekali co vymyslí soupeř. Jablonec svého soka přitlačil kolem své šestnáctky, ale bohužel trestuhodně zahazoval jednu šanci za druhou.

V 51. minutě Brezarovu střelu Žanta vyrazil na roh. Za dvě minuty si na centr nejvýše vyskočil Kouřil a jeho hlavička jen těsně minula šibenici. Rudolfovy dvě střely letěly mimo tyče, a tak největší možnost dostal v 72. minutě Paldus. Ten šel zahrávat pokutový kop nařízený za faul Kulhánka na Rudolfa. Jenže Paldus k penaltě přistoupil lehkovážně, Žanta mu jeho záměr dokonale přečetl a penaltu zneškodnil. Za minutu šel desenský Špaček předčasně do kabin po dvou žlutých kartách.

Vyrovnání přišlo v 78. minutě, kdy se po rohovém kopu zavěsil do vzduchu Martin Kouřil a hlavou překonal houževnatou defenzívu Desné. V 84. minutě oslabil také po dvou žlutých kartách Desnou Jech, a připravil tak svým spoluhráčům horké chvilky. Kouřilova další hlavička jen zasvištěla kolem tyče. Holmanův pokus vyrazil domácí hrdina Žanta na roh. Rudolfovy poslední dvě střely si cestu do branky nenašly a po závěrečném hvizdu se tak mohli Desenští radovat z remízy.

„S remízou nemůžeme být spokojeni, protože jsme neproměnili řadu šancí, naopak domácí ze třech střel na naší branku, jednou skórovali a vydřeli tím bod," poznamenal po utkání za jablonecký tým David Holman.

Branky: 35. V. Kořínek - 78. Kouřil. Rozhodčí: Špidlen, Rakouš, Horáček, ŽK: 4:1, ČK: 2:0 (74. Špaček, 83. Jech). Diváků: 150. Jablonec n. J.: Farský - Nechanský, Šilhán, Kouřil, Daniel - Braun (77. Pastor), Zonyga, Hrbek, Paldus (81. Holman) - Rudolf, Brezar (67. J. Vrána).

Ve středu 26. září od 16.30 přivítá Sokol Jablonec na svém hřišti ve 3. kole poháru České pošty přemožitele brněnské Zbrojovky a účastníka MSFL, celek FK Slovan Rosice. Půjde o postup do osmifinále, tedy mezi 16 nejlepších mužstev z České republiky.

Skalice - Sedmihorky 2:1 (0:1)

Utkání se odehrálo už v sobotu dopoledne. Prvních 10 minut se hrálo v režii hostů, kteří ale nevyužili dvě velké příležitosti. Nejprve v 5. minutě po centru Banghy nastřelil Kratochvíl z 6 metrů jen brankáře a o dvě minuty později stejný hráč střelou asi ze 14 metrů trefil opět jen gólmana. Poté začali domácí hru vyrovnávat, ale tentokrát v brance stojící Martin Špína si s tím za pomoci obránců vždy poradil. V 33. minutě byl faulován Kratochvíl a trestný kop asi z 20 metrů zahrál Dvořák do tyče, od které se míč odrazil k nabíhajícímu Kratochvílovi, jenž pohodlně míč dorazil do prázdné brány. V závěru poločasu mohli hosté vedení zvýšit, ale hlavička Vávry šla po rohovém kopu těsně nad.

Druhý poločas nezačal pro Sedmihorky moc dobře a domácím se podařilo dvakrát šťastně skórovat. Nejprve Špína po centru do vápna míč, který již držel v rukou, při pádu vypustil z rukavic a domácí jej pohodlně dorazili do branky. Netrvalo ani pět minut a Skaličtí se dostali do vedení. Zdánlivě dlouhý a přetažený centr jejich hráč stačil přesměrovat před bránu, kam si naběhl jeden z domácích útočníků a vsítil druhý gól. Ve zbývajících minutách se hosté pokoušeli vyrovnat, ale nevypracovali si výraznější šanci. Naopak v závěru gólman Špína čelil dvěma nebezpečným situacím při brejcích Skalice.

Branka Sedmihorek: 33. Kratochvíl. Sedmihorky: Špína - Bobek, Koťátko, Vávra, Bangha (78. Staněk) - Dvořák, Král, Mencl (78. Bakeš), Pařízek (30. Horváth) - Kroupa, Kratochvíl.