Lednové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

07.01.2019 08:20:03 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Lednové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám lednový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.


Zhodnocení předchozích akcí:

Sbírka Červená stužka

Během sbírky Červená stužka, která se konala v pondělí 3. prosince 2018, vybrali studenti našeho gymnázia celkem 3660 Kč. Všem dárcům děkujeme. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o projektu a výsledky celorepublikové sbírky naleznete na webové stránce  www.cervenastuzka.cz

Školní kolo olympiády z češtiny

Školní kolo olympiády z českého jazyka konané 4. 12. 2018 již zná své vítěze. V I. kategorii se na prvních třech pozicích umístily tyto studentky: T. Krausová (3.O) - 1. místo, A. Ďoubalíková (3.O) - 2. místo a L. Chmelíková (2.O) - 3. místo. V II. kategorii se stali nejúspěšnějšími řešiteli A. Buriánková (8.O) - 1. místo, A. Pýchová (3. ročník) - 2. místo a M. Vízner (6.O) - 3. místo. Učitelé českého jazyka a literatury děkují všem zúčastněným a prvním dvěma umístěným v každé kategorii budou držet palce v okresním kole. Třetí v pořadí se stává náhradníkem. Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí u všech vyučujících komise českého jazyka a literatury.

Školní kolo olympiády z němčiny

Školního kola olympiády z němčiny se zúčastnilo ve středu 5. 12. 2018 ve dvou kategoriích 12 studentů, kteří soutěžili ve čtyřech disciplínách. V kategorii III.A zvítězila Karolína Švitorková (6.O), 2. místo obsadil Matěj Pavlata (5.O) a 3. místo Jana Tůmová (6.O). V kategorii II.B se na 1. místě umístil Petr Flössel (4.O), na 2. místě Anežka Bakešová (3.0), na 3. místě Radim Pavliščák (4.O). Do okresního kola v kategorii III.A, které se letos koná 12. 2. 2019 na gymnáziu v Jilemnici, postupují první tři umístění. Kategorie II.B má okresní kolo v Semilech na ZŠ Dr.Fr.L.Riegra dne 21. 1. 2019 a budou v ní soutěžit také 3 zástupci z naší školy. Všem gratulujeme a držíme pěsti do okresních kol.

Olympiáda ve francouzštině

Olympiáda ve francouzském jazyce se konala ve středu 5. prosince a letos se jí zúčastnilo celkem 19 soutěžících. Jejich počet a především předvedené výkony nás potěšily. V kategorii mladších studentů obsadili 1. - 2. místo společně Justýna Kolářová a Jakub Mlejnek (oba 4.O), na 3. - 4. místě skončily Tereza Krausová (3.0) a Edita Kašparová (2.). Mezi staršími zvítězila Kateřina Kobrová (7.O), za ní na 2. místě Jakub Dlabola (3.) a na 3. místě Aneta Kahudová (7.O).

Florbalové turnaje

V prosinci se uskutečnily florbalové turnaje. Mladší a starší žáci se umístili v okrskových kolech konaných v Semilech na 2. místech. V okresním kole středních škol v Turnově obsadila děvčata i chlapci shodně čtvrté místo. Chlapci v konkurenci 10 škol ani jednou neprohráli, dokonce nedostali ani jeden gól, bohužel nezvládli samostatné nájezdy.

Lednové akce gymnázia:                                                        

Lyžařský kurz

Ve dnech 6. - 11. 1. 2019 se studenti kvinty zúčastní lyžařského kurzu v Rokytnici nad Jizerou, kde budou ubytováni na chatě TJ Sokol Železný Brod. Doprovod jim budou dělat instruktoři Radim Berka, Martin Krajíc a Luděk Štěpnička. Studentům přejeme co nejvydařenější sněhovou nadílku a spoustu veselých zážitků.

Den otevřených dveří

Již tradiční lednový Den otevřených dveří proběhne tentokrát v sobotu 12. ledna od 9 do 14 hodin. Zájemce o studium a veřejnost budeme informovat o podmínkách přijímacího řízení do čtyřletého a osmiletého studijního programu v  roce 2019 a o organizaci studia (školní vzdělávací program, nadstandardní vybavení školy, možnosti využití volného času atd.). Na setkání promluví ředitel školy, dotazy rádi zodpoví a diskutovat s Vámi budou také zástupce ředitele, výchovný poradce a další pedagogové. Komplexní informace bude možné získat zejména při zahájení v aule od 9:00 hod. Poté bude následovat prohlídka areálu školy. Jsou vítáni všichni, kteří se chtějí stát studenty gymnázia. Samozřejmě jsou zváni i jejich rodiče a ti, kteří se chtějí o gymnáziu něco dovědět, anebo si jeho prostory prohlédnout.

Školní kolo olympády v angličtině

V úterý 15. ledna proběhne školní kolo olympiády v anglickém jazyce v kategoriích I.B (1.O - 2.O), II.B (3.O - 4.O), ve středu 16. ledna pak v kategorii III.A (5.O - 7.O, 1.r. - 3.r.). Sraz přihlášených účastníků vždy v 8:00 a začátek nejpozději v 8:15 hodin. Přihlaste se u svých vyučujících AJ do pátku 11. ledna. Zájemci o III. kategorii se mohou rovněž přihlásit online na naší webové stránce - ⦁ www.giokaj.webnode.cz. Další informace budou uvedeny na nástěnce a webové stránce komise AJ.

Pololetní porada

Pedagogové se budou radit o prospěchu, chování a absenci žáků z 1. pololetí školního roku 2018-2019 na pedagogické radě v pátek 25. ledna od 14 hodin. Hodnocení prospěchu žáků uzavřou pedagogové nejpozději ve čtvrtek 24. ledna ve 14 hodin.

Maturitní ples Gymnázia

Naši milí přátelé a příznivci našeho gymnázia, chtěli bychom Vás rádi pozvat na maturitní ples Gymnázia Ivana Olbrachta Semily, který se bude konat 26. ledna 2019 od 20:00 v KC Golf Semily. Společně roztančíme dva parkety. Na hlavním sále zahraje kapela Koneckonců a ve vinárně Vaše boky rozvlní DJ Andrei Luccas. Ples již tradičně otevřou předtančení a šerpování maturitních tříd 4. ročníku a oktávy. Pro všechny bude připravena bohatá tombola společně s  BIO GIO řízky a chlebíčky. Večeřet nemusíte. Ples nepotěší jenom Vaše duše, ale i Vaše peněženky. Na vstupné Vám bude stačit 120 Kč. Předprodej lístků bude spuštěn v lednu v  Městském informačním centru a u maturantů. Těšíme se na Vás! (za maturanty Eliška Suchardová a Štěpán Strnad, HLA)

Další kola olympiád

V lednu 2018 a v dalších měsících budou postupně probíhat školní kola různých olympiád a soutěží. Např. školní kolo biologické olympiády v kategoriích C, D připravujeme na středu 23. ledna, školní kolo zeměpisné olympiády ve všech kategoriích proběhne v úterý 29. ledna a ve středu 30. ledna.

Předání vysvědčení

Vysvědčení budou předána studentům ve čtvrtek 31. ledna šestou vyučovací hodinu (studenti obdrží tzv. výpis z vysvědčení).

Pololetní prázdniny

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou letos na pátek 1. února.

Na únor připravují:

⦁ lyžařský kurz tercie v termínu od 3. 2. do 8. 2.
⦁ lyžařský kurz 1. ročníku v termínu od 24. 2. do 1. 3.
⦁ v sobotu 24. února od 20.00 hod. pořádáme v KC Golf Semily 24. ples absolventů gymnázia

Související články:

Literabus 2018 aneb putování za francouzskými velikány

Lucas Brun je nový francouzský spolužák studentů semilského gymnázia

Co jste zmeškali na gymnáziu v prosinci?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Okresní hasičská soutěž Plamen byla zahájena v Čisté u Horek
Horská služba v Rokytnici opět poučí na téma zdravověda a první pomoc
Liberečtí hasiči oslaví 110 let v objektu Barvířská 29
K dopadení ujíždějícího řidiče použili policisté v Turnově zastavovací pás
Proti České Lípě si hokejisté Lomnice připsali první vítězství

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
14.10.: I.A třída: Na první místo se díky výhře v Košťálově vrátila Lomnice
14.10.: FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT