Lednový program Kulturního centra Střelnice Turnov

06.01.2019 11:17:38 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Lednový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V lednu 2019 můžete v Turnově zavítat na několik divadelních představení, koncerty, cestovatelské besedy, plesy, včetně jubilejního 10. městského, nebo Pohovku Ivo Šmoldase s Václavem Knopem a pořad O literatuře s Jiřím Hájíčkem.

To ale zdaleka není vše, tady najdete aktuální program turnovského kina.

Kultura v Turnově v lednu 2019:

středa 2. ledna

NÁPOJ LÁSKY | GAETANO DONIZETTI
Hvězdná Anna Netrebko a Matthew Polenzani září v inscenaci jedné z nejpopulárnějších komických oper na světě v režii Bartleta Shera. Opera kombinuje komediální rysy také s vážnějšími, a romantickými tóny náladové krásky Adiny a zamilovaného mládence Nemorina. Ten touží po nápoji lásky, kterým by získal Adinu přízeň. Podnikavý Dulcamara mu jakousi láhev prodá, ale co v ní vlastně je? A může zafungovat? Netrebko zpívá rozmarnou Adinu, Polenzani nesmělého Nemorina, Mariusz Kwiecien arogantního seržanta Belcoreho a Ambrogio Maestri šarlatánského doktora Dulcamaru, který na scénu přináší onen „kouzelný nápoj lásky".
Metropolitní opera v New Yorku. 141 min, záznam z roku 2012, zpíváno italsky s anglickými a českými titulky. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 300 Kč.

čtvrtek 3. ledna

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
I tentokrát se na vás budeme těšit každý první čtvrtek v měsíci s hromadou zajímavých i záludných otázek. Přijďte si vyzkoušet skvělou zábavu! Máte rádi televizní soutěže? Znáte četné odpovědi a jste soutěživí? V tom případě neváhejte a přihlaste se do kvízu i vy, je to jednoduché. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí a výherce čeká odměna v podobě poukazů na pořady KCT a také sleva na útratu v kavárně KUS.
Kavárenský kvíz. Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné zdarma.

středa 9. ledna

INDONÉSIE A KIMODŠTÍ DRACI
Východní Indonésie, od Bali na východ, nabízí nejvyšší sopku Lomboku Rinjani (3726 m), ostrov snů Flores s tradičními vesničkami a rituály, turismem nezměněný život, korálové útesy a podmořské zahrady a akvária, sopky a pohádkové pobřeží a hlavně návrat do pravěku: největší ještěři na světě komodští draci a zachycený útok na buvola. Indonésie trochu jinak...
Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 90 Kč.

Na Pohovce se v turnovském divadle sejdou Ivo Šmoldas a Václav Knop čtvrtek 10. ledna

VÁCLAV KNOP & IVO ŠMOLDAS
První setkání roku 2019 bude s turnovským rodákem, hercem a dabérem Václavem Knopem a básníkem, redaktorem, publicistou, scénáristou a také překladatelem Ivo Šmoldasem. Václav Knop, který vloni oslavil osmašedesáté narozeniny, dozajista zavzpomíná na své mládí, které strávil v srdci Českého ráje. Jeho kariéra začala v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech a následně účinkoval v ústeckém Činoherním klubu. Kromě herectví (vidět jsme ho mohli například ve filmu Lidice či Obsluhoval jsem anglického krále) se věnuje i dabingu a svůj hlas propůjčil také počítačovému systému, který na mnoha českých nádražích hlásí odjezdy a příjezdy vlaků. PhDr. Ivo Šmoldas pochází z Prostějova. Známý český básník, nakladatelský redaktor, kulturní publicista, scenárista, moderátor a překladatel v současné době pracuje jako umělec na volné noze, věnuje se především překladům z angličtiny, příležitostně též ze slovenštiny. Spolupracuje s Českou televizí, kde připravuje pořad o knihách Knižní svět, v České televizi také nepravidelně působí jako moderátor pořadů s kulturní tematikou. Pravidelně spolupracuje na glosování aktuálních Témat dne pro Rádio Impuls. Na Dvojce Českého rozhlasu uvádí vlastní talkshow Lenoška Iva Šmoldase.
Pohovka. Městské divadlo Turnov od 19 hodin. Vstupné 200 Kč / 140 Kč (seniorské vstupné na OSV). Samostatná pozvánka

pátek 11. ledna

MATURITNÍ A ABSOLVENTSKÝ PLES SZŠ TURNOV
K tanci a poslechu hraje kapela Collours. Ples. KC Střelnice od 19 hodin. Vstupné 140 - 180 Kč, předprodej na SZŠ.

sobota 12. ledna

VOLEJ&BASKET BÁLL
K tanci a poslechu hraje Orchestr Ladislava Bareše Liberec. Ples. KC Střelnice od 20 hodin. Vstupné 200 Kč, předprodej na recepci KC a ve Sportcentru TJ Turnov.

Taneční smršť Gossip provane turnovské divadlo pondělí 14. ledna

GOSSIP
Gossip, je proměnlivou, živelnou a strhující taneční smrští, která působí závrať jako jízda na horské dráze. Ptá se, jak se z outsidera rodí agresor, a přitom jí nechybí ani lehkost, vtip a nenucený streetový šmrnc. Mísí v sobě taneční, pohybové, loutkové i činoherní divadlo do komplexního, skoro totálního tvaru, který s minimem scénických prostředků vytváří obrazy tak imaginativní, že můžeme mít pocit, jako bychom seděli v kině s 3D brýlemi na očích - ovšem s tou výhodou, že se na nás přitom přelévá energie živých tanečníků. Ti všichni podávají mimořádný výkon: jsou nepředvídatelní a nebezpeční, musejí být neustále ve střehu, jelikož potenciální útočník může číhat kdekoli. Inscenace získala dvě nominace na Cenu Thálie 2015, nominaci na Ceny divadelní kritiky 2015 a čtyři nominace na Výroční ceny Opery Plus 2016.
Abonentní divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč / na místě 420 Kč. Samostatná pozvánka

středa 16. ledna

JIŘÍ HÁJÍČEK
V lednu bude hostem Petra Viziny v pravidelném literárním večeru O literatuře Jiří Hájíček, jeden z nejúspěšnějších současných českých spisovatelů. Jeho knihy vyšly v angličtině, italštině, maďarštině, chorvatštině, makedonštině, běloruštině, polštině a bulharštině a získaly mnohá ocenění. Jiří Hájíček se narodil v Českých Budějovicích, vyrůstal na jihočeském venkově, kde později i pracoval, v současnosti žije v Českých Budějovicích. Je proto vcelku pochopitelné, že ve svých povídkách a románech reflektuje především prostředí jihočeského venkova, tedy místa, která dobře zná. Od konce devadesátých let vydal tři sbírky povídek, Snídaně na refýži (1998), Dřevěný nůž (2004), Vzpomínky na jednu vesnickou tancovačku (2014) a novely Zloději zelených koní (2001) a Fotbalové deníky (2007). První Hájíčkův román Dobrodruzi hlavního proudu vyšel roku 2002. Oba následující autorovy romány, Selský baroko (2005) i Rybí krev (2012), byly oceněny Magnesií Literou. Svou volnou „venkovskou trilogii morálního neklidu" završil románem Dešťová hůl (2016), který byl v anketě Lidových novin téhož roku zvolen Knihou roku a později získal i cenu Česká kniha 2017. Kniha Zloději zelených koní se v roce 2016 dočkala též filmového zpracování.
O literatuře. Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné zdarma.

pátek 18. ledna

MATURITNÍ PLES OAHŠSOŠ TŘÍD 4OA A 4S
K tanci a poslechu hraje kapela Hiti. Ples. KC Střelnice od 20 hodin. Vstupné 180 - 200 Kč. Vstupenky k zakoupení v příslušných třídách.

sobota 19. ledna

PYŠNÁ PRINCEZNA
Rok 2019 zahájí dopolední sobotní pohádky oblíbený pohádkový příběh o Pyšné princezně. Pohádku, vhodnou pro děti od tří let, přijede zahrát Divadelní společnost Julie Jurištové. Kdo by neznal tradiční vánoční pohádku o pyšné princezně Krasomile, která odmítne ruku krále Miroslava a ten se za ní vydá do jejího království v přestrojení za zahradníka. Chybět nebude jeho zpívající květina, hledání velké lásky na dobrodružném útěku z království a samozřejmě velké odhalení, že zahradník vlastně není zahradník, ale král, král Miroslav. Dojde i v této pohádce na pravou královskou svatbu?
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10 hodin. Vstupné 60 Kč.

neděle 20. ledna

KOČKA NA ROZPÁLENÉ PLECHOVÉ STŘEŠE
Mistrovský kus klasika amerického moderního dramatu 20. století Tennesseeho Williamse se stane druhou přenášenou hrou této sezóny. Ve „vzrušujícím revivalu" (New York Times) si zahrály filmové hvězdy Sienna Miller, Jack O´Connell nebo Colm Meany. Jedné parné noci v Mississippi se jižanská rodina schází na své bavlníkové plantáži, aby oslavila narozeniny Velkého taťky. Spalující vedro je skoro tak tíživé jako lži, které si říkají. Brick a Maggie přešlapují kolem tajemství, které hrozí zničit jejich bezdětné manželství. V sázce je ale budoucnost celé rodiny a nikdo zatím neví, která verze pravdy platí - a která nakonec vyhraje?
Umění v kině / divadlo. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 250 Kč.

úterý 22. ledna

PO KONCI SVĚTA
Česká premiéra černé komedie o konci světa uznávaného britského dramatika Dennise Kellyho. V hlavních rolích Iva Pazderková a Daniel Krejčík. Volné divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 320 Kč / na místě 360 Kč.

Z prokletých hor do Albánie se vydáte s cestovatelkou Pavlou Bičíkovou

středa 23. ledna

Z PROKLETÝCH HOR DO ALBÁNIE
Multimediální cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové o tří týdenním putování po zemi, kde ne znamená ano a kde krevní msta není dávnou minulostí. Vydáme se s batohem na zádech přes Prokletije, nejkrásnější hory Evropy. Kromě strmých štítů a zrádných sedel zde objevíme salaše s pastevci, jejichž pohostinnost a laskavost Vám vyrazí dech. Vydáme se na plavbu po průzračném jezeře Komani po trase, která je považována za jednu z nejkrásnějších na světě. Budeme putovat odlehlým národním parkem Lurská jezera, kde máte pocit, že jste se ocitli na konci světa. Určitě Vás okouzlí smaragdové moře s malebnými plážemi, divoké kaňony s průzračnými řekami, jedinečné památky UNESCO a historická města. Překvapí Vás, že tento odlehlý kout Evropy je tvořen samými horami a že zde mají neskutečně rádi Čechy. Pochopíte, co je socialistický realizmus, albánská mafie, pyramidové hry a proč naše národy mají tak mnoho společného. A možná zde nalezneme to, co nám v Evropě nenávratně mizí.
Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 90 Kč. Samostatná pozvánka

Desátý ročník plesu města Turnov bude opět na Střelnici pátek 25. ledna

X. MĚSTSKÝ PLES
Město Turnov srdečně zve milovníky tance, hudby a dobré zábavy na Městský ples. K tanci a poslechu hraje Orchestr Ladislava Bareše Liberec. Ples. KC Střelnice od 20 hodin. Vstupné 260 Kč. Podrobná pozvánka

sobota 26. ledna

MATURITNÍ PLES GYMNÁZIA MNICHOVO HRADIŠTĚ
K tanci a poslechu hraje kapela Piknik. Ples. KC Střelnice od 19 hodin. Vstupné 250 - 270 Kč, vstupenky k zakoupení na GMH.

středa 30. ledna

IVAN A LUKÁŠ KLÁNŠTÍ - Z ČESKÉ KLASIKY
pianisté, otec a syn Klánští. Ivan Klánský je jedním z nejvýznamnějších českých pianistů současnosti, jeho syn, klavírní virtuóz Lukáš Klánský, patří k nejvýznamnějším a nejžádanějším českým klavíristům mladé generace. Koncerty klavíristů Klánských jsou pro svou ukázkovou souhru, radostnou atmosféru a úhozovou kultivovanost zcela unikátním zážitkem. Mnohaleté zkušenosti světově uznávaného klavíristy Ivana Klánského, doplněné mladým elánem Lukáše Klánského, nadchlo mnohé publikum. Věříme, že bude přitažlivý i repertoár koncertu: v první části zazní dvě části z Mé vlasti B. Smetany, a to Vyšehrad a Vltava, poté bude následovat výběr ze Slovanských tanců A. Dvořáka.
Turnovský hudební večer. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 140 Kč / na místě 170 Kč.

pátek 1. února

MATURITNÍ PLES HOTELNICTVÍ A CESTOVNÍ RUCH
K tanci a poslechu hraje kapela Futrál. Ples. KC Střelnice od 20 hodin. Vstupné 200 Kč, vstupenky k dostání na OAHŠ.

sobota 2. února

ZTRACENÁ ČEST KATEŘINY BLUMOVÉ
Jedna věc je, co se skutečně stalo. A jiná, jak o tom informují média. Stačí obratně využít strachu a pod touto záminkou se zbavit všech nepohodlných. Příběh hlavní hrdinky popisuje nelítostný mediální hon a lynč, jemuž je tato skromná a milá dívka zcela nečekaně vystavena. Na jednom večírku se Kateřina náhodně seznámí s mladíkem, který utekl z armády a je podezřelý z terorismu. Mladou ženu začne vyšetřovat policie a případu se zmocní bulvární tisk. Články a reportáže jí přičítají všechno možné, včetně zapojení do teroristických akcí... Světoznámá novela z roku 1974 nejen o smrtících dopadech dezinformačních článků. Abonentní divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 320 Kč / na místě 360 Kč.

4. REPREZENTAČNÍ PLES ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY TURNOV
Hraje Big Band ZUŠ Turnov a Big Band Relax Přemysla Vlasty. Ples. KC Střelnice od 20 hodin. Vstupné 200 Kč, vstupenky k dostání na recepci KC.

neděle 3. února

NOC NA KARLŠTEJNĚ
Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších českých muzikálů zachycuje slavné období české historie - vládu Otce vlasti, císaře Karla IV. Hudební komedie vypráví pověst o údajném zákazu pobytu žen na Karlštejně. Příběh, vycházející z divadelní hry Jaroslava Vrchlického, proslavila především nesmrtelná hudba Karla Svobody, scénář napsal Zdeněk Podskalský, který byl zároveň režisérem filmové verze. Muzikál Noc na Karlštejně vznikl ve spolupráci Divadelního spolku J. K. Tyl a Pěveckého sboru SDS (pod vedením spolku ZLOM) z Lomnice nad Popelkou, který se vám před časem představil s hudebními pořady Z muzikálu do muzikálu. Režisérkou představení je Veronika Sádková, hudební režie Pavel Hrdina. Volné divadelní představení/muzikál. Městské divadlo Turnov od 19 hodin. Vstupné 150 Kč.

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Turnovská Střelnice ožila desátým ročníkem Městského plesu

Desátý ročník plesu města Turnov bude opět na Střelnici

Z prokletých hor do Albánie se vydáte s cestovatelkou Pavlou Bičíkovou

Taneční smršť Gossip provane turnovské divadlo

Na Pohovce se v turnovském divadle sejdou Ivo Šmoldas a Václav Knop

Ohlédnutí za koncertem k Vánocům Imuza 2018

Co jste zmeškali z turnovské kultury v prosinci?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Přehled plesů: V lednu naplno startuje plesová sezona

Lednová nabídka kina Sféra v Turnově

Akce Kulturního centra Golf Semily v lednu

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v lednu

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavření turnovské knihovny pro veřejnost

Od čtvrtka 22. 10. 2020 je turnovská knihovna včetně všech poboček do odvolání uzavřena dle nařízení vlády ČR ze dne 21. 10. 2020. Všechny naplánované akce na první polovinu listopadu se tímto ruší. Vypůjčené dokumenty nám zatím nevracejte. Od 22. 10. 2020 nebudou účtovat sankční poplatky. Knihovna se omlouvá za nepříjemnosti a děkuje za pochopení.

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum v době koronavirové I.
Na trati do Harrachova bude v úseku Dolní Polubný - Kořenov výluka
FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech
Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Skauti znovu pomáhají Lince seniorů, zajistí nákupy a pochůzky

Nejčtenější články

23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
24.10.: Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
25.10.: FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT