Listopadové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

02.11.2018 11:36:41 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Listopadové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám listopadový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Na 1. pololetí jsme připravili pro většinu skupin německého jazyka tandemovou výuku, se kterou se naši studenti setkali již na jaře. Tehdy jsme zvolili kombinaci němčiny a dějepisu. Mgr. Vojtová ve spolupráci s Mgr. Štefánkovou připravily hodiny doplněné power-pointovými prezentacemi a pracovními listy k tématům, která studenti poté využili při psaní kompozic, kvízů či k maturitě. Šlo například o témata: Marie Terezie, Sissi, Rakouská monarchie, Martin Luther, Školství za Josefa II., Sjednocení Německa 1871, Znovusjednocení Německa po pádu Berlínské zdi,.... V tomto pololetí se budeme věnovat kombinaci němčiny a hudby. Mgr. Vojtovou doplní v hodinách Mgr. Strnadová. Spolu připravují hodiny o velikánech německé hudby (W. A. Mozart, J. S. Bach, L. van Beethoven, R. Wagner,...), budou také seznamovat studenty i s významnými hudebními festivaly a slavnými pěveckými sbory v německy mluvících zemích.

Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2019 je ještě daleko. Střední školy se ale na školách základních prezentují vždy už v podzimních měsících. Informace o naší škole zejména pro uchazeče o studium od školního roku 2018-2019 a jejich rodiče budeme podávat na již tradičních „burzách" středních škol, a to např. v Lomnici nad Popelkou (7. 11.), v Turnově (8. 11.) a ve Vysokém nad Jizerou (21. 11.). Avizujeme také, že tradiční „Den otevřených dveří GIO" se uskuteční v budově gymnázia v sobotu¨12. 1. 2019 od 09:00 do 14:00 hod. Protože proces přijímacího řízení je pro mnohé uchazeče a jejich rodiče poměrně složitý zvláště po administrativní stránce, jsou pro nás samozřejmostí individuální konzultace, které si můžete domluvit předem s ředitelem a zástupcem ředitele školy (kontakty viz webové stránky naší školy: ⦁ www.giosm.cz).

Zhodnocení předchozích akcí:

Pochod maturantů

V sobotu 6. 10. se konal 38. ročník pochodu maturantů. Pochodu se zúčastnilo celkem 212 turistických i cyklistických nadšenců. Vybrat si mohli z pěti tras. Největší zájem byl o pětikilometrovou pěší trasu, kterou absolvovalo 134 účastníků. Naši studenti se také mohli zapojit do soutěže o nejvíce zastoupenou třídu, kterou vyhrála sexta a dostala vynikající dort od naší cukrářky paní Kubíkové. Odměny byly předány také nejstaršímu účastníkovi (ročník 1947) a nejmladšímu účastníkovi (září 2018). Všem odvážlivcům děkujeme za účast a odměněným ještě jednou blahopřejeme.

pIšQworky

Školní kolo soutěže pIšQworky konané 19. 10. se obešlo bez větších překvapení. V konkurenci 12 týmů první místo opět obsadili Apple π (Machačková, Tvrzníková, Koťátko - 6.O, Suchardová - 4., Bartoň V. - 5.O), druhé místo s přehledem uhájili Pekelní pytlíci (Chmelík, David, Hošková, Burianová, Hejduk - 5.O) a místo třetí nevyrovnanými výkony a s kupou štěstí připadlo družstvu Unternehmen Barbarossa (Pýcha, Zonyga, Sadílek, Vejnar, Beck - 2.). Do oblastního kola, které se odehraje 13. 11., postupují ještě děvčata Škoda (Valentová, Krausová, Kopych, Matěchová, Housová - 3.O) z místa čtvrtého. Popřejme jim hodně rozvahy a bystré oko!

Cesta proti času

Tradiční soutěže Cesta proti času se zúčastnilo z primy a sekundy celkem 11 družstev (22. 10.). Naši studenti dosáhli výborných výsledků - obsadili nejen první místo, ale i dalších 7 v první desítce. Zaslouží si poděkování a gratulaci.

Listopadové akce gymnázia:

Simulace zastupitelstva

Ve středu 7. listopadu 2018 od 8:00 hodin proběhne v zastupitelském sále města Semily studentská simulace zastupitelstva pro žáky našeho gymnázia, kterou organizují  členové Mladých demokratů. Studenti si vyzkouší jednání zastupitelstva a několik jich na základě prezentačních a komunikačních dovedností získá zájezdy do Evropského parlamentu v Bruselu či Štrasburku.

Jazz pod Kozákovem

V pátek 9. 11. od 10:00 hod. se naši studenti zúčastní výchovného koncertu v  KC Golf Semily v rámci festivalu  Jazz pod Kozákovem. Hrát bude turnovský Jazzband a slovem provázet herečka Nikola Bartošová. Programu se zúčastní třídy tercie, kvarta, sexta, septima osmiletého studia a 1. , 2. a 3. ročník čtyřletého studia. Máme se na co těšit!

Porada pedagogů

Čtvrtletní porada pedagogů proběhne ve čtvrtek 15. 11. od 16:00 hod. Učitelé zhodnotí prospěch, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2018-2019.

Beseda o cestách

Dne 16. 11. se uskuteční promítání a beseda o cestách, nám již známého, pana Kubeše. Program pro primu až kvartu začíná v 8:00 - téma Africká mozaika. Od 10:00 začíná pořad pro ostatní třídy - téma Západní Afrika. Vstupné je 50 Kč. Přejeme Vám hezké zážitky.

Setkání s rodiči

Na úterý 20. 11. od 16:00 hod. je naplánováno setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule od 16:00 hod., od cca 16:30 hod. informace o prospěchu, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2018-2019 ve třídách).

Prevence patologických jevů

Během listopadu se uskuteční dvě akce zaměřené na prevenci patologických jevů. Účastnický poplatek na všechny níže zmíněné akce je 20 Kč/student.
○ V pátek 23. listopadu navštíví žáci 8. tříd semilských ZŠ a tercie našeho gymnázia KC Golf, kde se zúčastní kombinovaného programu (film, diskuze, práce ve skupinách a plnění úkolů) zaměřeného na problematiku finanční gramotnosti. Program proběhne mezi 8 - 12 hod.
○ V úterý 27. listopadu se zúčastní žáci 6. tříd semilských ZŠ a primy GIO preventivního programu zaměřeného na rizika virtuálního světa a nebezpečí kyberšikany. Žákům se bude věnovat pan kapitán J. Pančenko z Policie ČR. Program proběhne od 8:30 do 10:15 v kině Jitřenka.

Co se bude dít v prosinci?

⦁ Školní kolo olympiády z  němčiny a francouzštiny (5. 12.),
⦁ vánoční prázdniny pro žáky začnou 22. 12. 2018 a skončí 2. 1. 2019 (výuka v novém školním roce začne ve čtvrtek 3. 1. 2019)

Související články:

Literabus 2018 aneb putování za francouzskými velikány

Lucas Brun je nový francouzský spolužák studentů semilského gymnázia

Co jste zmeškali na gymnáziu v říjnu?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonec vyhlásil soutěž architektů na novou podobu Slunečních lázní

V pondělí 9. září město Jablonec nad Nisou zveřejnilo ve Věstníku veřejných zakázek a v Úředním věstníku EU architektonickou soutěž, jejímž předmětem je řešení prostoru Slunečních lázní a okolí přehrady v Jablonci nad Nisou. Soutěž má přinést nejen řešení předmětné lokality, ale také partnera pro práci na dalších zásadních místech v okolí jablonecké přehrady. Další podrobnosti na Našem Jablonecku

Seminář ke kotlíkovým dotacím proběhne 16. září na turnovské radnici

Zateplení domu svépomoci, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody - i na to lze získat dotaci! V pondělí 16. září od 15 hodin se uskuteční v zasedací místnosti budovy Městského úřadu Turnov, Antonína Dvořáka 335, č. 215 seminář ke kotlíkovým dotacím. Zároveň se zájemci dozví i informace o dotacích pro úspornou domácnost. Elektronický příjem žádostí bude odstartován v pondělí 23. září 2019 od 16 hodin. Odesláním elektronické žádosti si žadatelé zajistí pořadí, ovšem poté je třeba do 10 pracovních dní vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh doručit na adresu krajského úřadu. Více informací ke kotlíkovým dotacím


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozloučení s létem aneb Putování s Večerníčkem v Pelešanech
Komedie Tři v tom pobaví diváky ve Slané
Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola
Při Bubenické show v Semilech vzpomenou i na Daniela Nekonečného
Méně známé místo kraje: Čedičové Provodínské kameny

Nejčtenější články

12.09.: Slavnost úrody Semilský pecen se koná již pošestnácté
12.09.: Okresní přebor: Mírová v souboji o čelo vyplenila Libštát
14.09.: Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT