Lomničtí hokejisté v derby s Vrchlabím pohořeli

05.03.2012 06:09:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Po 19 letech se v neděli v oficiálním mistrovském utkání střetly celky mužů HC Lomnice nad Popelkou a HC Vrchlabí. Domácím ovšem úvodní utkání kvalifikace o druhou ligu nevyšlo, když nedokázali reagovat na bleskové zahájení hostů.

Ve dvou přátelských utkáních před sezonou přitom Lomničtí nad Vrchlabím dvakrát vyhráli, a to 8:1 a 7:4, ostrý zápas už se jim ale nepodařil. Utkání na lomnickém zimním stadionu sledovala v neděli pěkná návštěva celkem 428 diváků. Odveta se bude hrát 14. března ve Vrchlabí.

HC Lomnice - HC Vrchlabí 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)

Uběhlo prvních pět minut a hosté vedli o dvě branky, když se trefili Provazník a Jirků. A v domácím týmu raději střídal gólman Tříška, kterého nahradil Skákalík. Domácí ovšem v dalším průběhu překonat vrchlabského brankáře Zdeňka Biegla, synovce exligového Radovana Biegla, překonat nedokázali. Naopak náskok hostů zvyšoval v 15. minutě Filip.

Další dvě branky Vrchlabí přidali na začátku druhé třetiny Jirků a Marek, takže o osudu utkání bylo rozhodnuto. V závěrečné třetině si hosté už jen hlídali náskok a děsivé skóre zkorigoval až dvě minuty před koncem lomnický Svoboda.

Branky a nahrávky: 58. Svoboda (Kocourek, Rudiš) - 3. Provazník (Lepka), 5. Jirků (Oppelt, Blažej), 15. Filip (Jakubec), 23. Jirků (Filip) 24. Marek (Mašek). Rozhodčí: Kareš - Maštalíř, Potůček. Vyloučení: 3/7 navíc Mádle 10 min, Červa (oba Vrch.) 5+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 428. HC Lomnice nad Popelkou: Tříška (4. Skákalík) - Bartoš, Pavlas, Vágenknecht, Svoboda, Sehnoutek, Martinec, Kocourek - Syrovátka J., Bláha, Majdič - Syrovátka L., Lemfeld, Junek - Špaček, Rudiš, Karásek - Matěja. HC Vrchlabí: Biegl (Effemberk) - Provazník, Jakubec, Oppelt, Blažej Martin, Marek, Mádle, Červa, Jirkú, Filip, Šrámek, Svoboda, Rathouský, Mašek, Hlaváč, Zázvorka, Bušek, Lepka, Kovář.