Maloskalská noc 2018: Rekordní neckyáda a rodinná atmosféra

05.06.2018 13:26:33 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: KULTURA | Obce: Malá Skála

Maloskalská noc 2018: Rekordní neckyáda a rodinná atmosféra

Největší neckyáda za poslední roky - přes padesát účastníků na různých plavidlech. Amorkové, Dědové Mrázové, fréza z filmu Slavnosti sněženek a další. Dětský den na Žluté plovárně, jehož byla neckyáda, která tradičně dopoledne zahajuje hudební festival Maloskalská noc, součástí, přilákal stovky lidí.

Jen dětských účastníků připravených soutěží bylo přes dvě stě. Diváci v hojném počtu lemovali i soutěžní trať posádek plavidel neckyády a v závěru doslova obsypali maloskalský jez, aby viděli, jak si roztodivná plavidla poradí se zdejší obávanou „šlajsnou". Jizera byla naštěstí z tropických dnů letošního jara vyhřátá, takže koupel některých posádek tolik nestudila.

Většina příchozích se po poledni přesunula do blízkého areálu hudebního festivalu, v sobotu 2. června to byl již šestý ročník. „Připravili jsme dostatečně velké zázemí, stánků s občerstvením bylo hodně, přesto už někde k večeru zásoby docházely. Přišlo přes dva a půl tisíce lidí, to je zhruba počet, aby vše ekonomicky šlapalo a ještě se z akce nevytratila rodinná atmosféra. Není naším cílem dělat v Malé Skále megafestival, ale od samého počátku tady jde o pohodu na jevišti i v hledišti. V areálu jsem viděl rodiny s dětmi v útlém věku i teenagery, některé vystupující si nenechali ujít ani senioři. Mnoho rodin si udělalo zázemí vzadu na travnaté ploše a jednotliví členové vyráželi za muzikou či za zábavou. Z toho mám opravdu velkou radost, protože tohle jsme si od počátku přáli a je vidět, že lidé na to slyší. Tuhle koncepci budeme držet i nadále," shrnul letošní ročník festivalu za pořadatele Pavel Mikez.

Maloskalská noc 2018 Hudební část započala Swingová prťata ze ZUŠ v Železném Brodě, při vystoupení muzikanta Voxela drobně sprchlo, což bylo v panujících horkých dnech docela osvěžující, mládež si zazpívala společně a Pavlem Caltou, pověst výtečné kapely splnila UDG, Michala Hrůzu v tomto regionu lidé berou jako domácího zpěváka a s velkou chutí si s ním jeho hity společně všichni zazpívali. Ondřeje Hejmu a výtečné muzikanty z kapely Žlutý pes není třeba moc představovat, s půlnocí festival ukončila další známá skupina Děda Mládek Illegal Band.

Novinkou letošního festivalu byl motorový vláček Maloskalský expres, který křižoval celý den Malou Skálou a návštěvníci ho mohli využít k dopravě i k seznámení s obcí; v případě tohoto festivalu je už samozřejmostí, že se tu točí místní maloskalské pivo ze zdejšího minipivovaru.

Další koncerty a festivaly:
Jethro Tull - Ian Anderson - 16. června 2018 - Státní zámek Sychrov
Benátská! s Impulsem - 26. ročník, 26. - 29. července 2018 - Liberec

Související články: 

Na festival Maloskalská noc 2018 přijede Ondřej Hejma i Michal Hrůza

Maloskalská noc 2017 zaujala neckyádou i vystoupeními Sebastiana a Lenny

Maloskalská noc 2016 s největší návštěvou

Ohlédnutí za festivalem Maloskalská noc 2015

Aktuální hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Muž v Semilech lezl na komín

V noci z pátku 5. na sobotu 6. června byla nahlášena osoba na komíně v Semilech. Po příjezdu hasičů na místo muž slezl níže, ale dále nepokračoval. Operátorce linky 112 se s ním povedl navázat kontakt a muž sestup sám bezpečně a v pořádku dokončil. Byl poté předán do péče zdravotníků a dále na záchytnou stanici.

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji má Covid-19 už pouze sedm lidí, uvolňují se hranice
Jubilejní desátý ročník ankety Alej roku je zahájen
Ze zdí hradu Jestřebí si lidé v okolí stavěli domky
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Obrazy Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
04.06.: Sedmihorské léto 2020 bude!
05.06.: Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT