Mezinárodní úspěchy semilských silových trojbojařů

02.08.2017 10:58:46 | Autor: Radek Pastyřík | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Mezinárodní úspěchy semilských silových trojbojařů

V Semilech od roku 2014 existuje sportovní klub nazvaný Powerlifting Animals Semily GPC, který vede jeden ze zakladatelů Robert Tomáš. V současné době semilský klub čítá okolo 20 členů. Pět z nich nedávno velmi úspěšně závodilo na Mistrovství Evropy v Polsku. Nejúspěšnější byla Tereza Rybová, která vyhrála i v absolutním pořadí dorostenek a juniorek.

Klub Powerlifting Animals Semily zaštiťuje FČST - Federace českého silového trojboje, která je součástí mezinárodní organizace GPC - Global Powerlifting Commitee. Powerlifting se také nazývá silový trojboj a tento sport se skládá ze tří disciplín: dřep (squat), bench-press (též tlak na lavici) a mrtvý tah (deadlift). Semilští lifteři se schází trénovat v semilské posilovně Fit Studio M ve Sportovním centru v Semilech, a i když je to víceméně individuální sport, tak se snaží si navzájem pomáhat radou, zkušeností a také pomocí při zvedání těžkých vah. K tomuto sportu se prakticky vždy dospěje až po delším, mnohaletém běžném cvičení a posilování, kdy zjistíte, že už zvedáte takové váhy, které jsou na závodní úrovni a je zde možnost poměřit síly s jinými závodníky.

Semilská zvířata (animals) jsou ve svém sportu na velmi vysoké mezinárodní úrovni. Pravidelně se několik z nich umísťuje na medailových stupních, a to nejen na mistrovství České republiky, ale i v Evropě a ve světě, a tak není náhodou, že se s nimi setkáváme například při vyhlášení Sportovce roku v Semilech. Zdejší klub byl v minulosti pro své úspěchy a zázemí pověřen pořádat republikové mistrovství v bench-pressu. A závody, na kterých semilští borci reprezentovali, byli v nejrůznějších zemích světa - Las Vegas v USA, Eastbourne v Anglii, Rovaniemi ve Finsku, v Srbsku apod.

Závodníci Powerlifting Animals Semily na Mistrovství Evropy v Polsku<br />Autor: Archiv Powerlifting Animals Semily Závody jsou buď ve všech třech disciplínách zároveň, tedy v celém trojboji nebo jen v jedné z nich. Závodí se v kategoriích dle věku a aktuální váhy závodníka a dále se rozdělují lifteři na ty, kteří zvedají váhy ve speciálním syntetickém dresu, který zpevňuje celé tělo a umožňuje zvedat větší váhy (EQUIP) a na ty, kteří zvedají váhy v obyčejných dresech (RAW). V letošním roce Semiláci nejprve odjeli na mistrovství republiky, kde se výborně umístili a zároveň se nominovali na ME a MS.

Mistrovství Evropy se konalo na konci června v Polsku v městě Biała Podlaska na samé hranici s Běloruskem. A všech pět semilských účastníků si přivezlo medaile.

Tereza Rybová, která závodila ve všech třech disciplínách, se stala Mistryní Evropy ve své váhové a stále ještě juniorské kategorii, vyhrála i v absolutním pořadí dorostenek a juniorek a navíc k tomu přidala evropský a světový rekord - dřep 105kg světový rekord, benchpress 50kg, mrtvý tah 125kg evropský rekord - celkem 280kg.

Pár dní poté odjeli reprezentovat čtyři muži, tentokrát jen v benči a kromě toho, že s nadšením propagovali svůj klub a město, tak i výborně závodili, nenastali žádné technické ani časové problémy při závodech, kdy máte jen tři pokusy a atmosféra, nervozita, prostředí, diváci a časový limit pouhé jedné minuty na pokus vás může velmi ovlivnit, nenechali se tím nijak rozhodit, dali základní váhu, kterou si před závodem sami určili, pak ještě pár kilogramů přidali a byly z toho tato skvělá umístění:
Milan Kohout, Mistr Evropy, 187,5 kg
Patrik Tomáš Mistr Evropy, 150 kg
Jiří Lacina, Vícemistr Evropy, 110 kg
Robert Tomáš, Vícemistr Evropy, 150 kg

Ani v horkých letních dnech se nezahálí, nastal čas trochu potrénovat a řádně se připravit na nadcházející Mistrovství světa, které proběhne v nedalekém Trutnově v druhé polovině září 2017 a kde se chystá většina členů týmu.

Související články: 

Závodníci Powerlifting Animals Semily přivezli z Trnavy deset medailí

Valašského poháru ve Vsetíně se zúčastnili i dva semilští závodníci

FOTO: Na Vánočním turnaji změřili síly v benchpressu i mrtvém tahu

Všech pět zástupců Powerlifting Animals Semily si přivezlo z MS medaili

Další články najdete v rubrice SPORT - Vzpírání a Powerlifting

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mnichovohradišťsko zvažuje připojení k Libereckému kraji
I.A třída: Lomnice i Bělá si připsaly jasné výhry
V Libereckém kraji budou jezdit nové autobusy ČSAD Liberec
Fotbalisté Přepeř porazili 2:0 Velvary a drží se v ČFL na třetím místě
Semilsko si zaslouží kvalitní napojení na okolní regiony

Nejčtenější články

27.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
28.09.: Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici
27.09.: Policisté navštívili Základní školu speciální v Semilech

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT