Na 26. ročníku Českého lva byli výrazně vidět tvůrci z Pojizeří
24.03.2019 11:24:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Chuchelna,Semily,Lomnice nad Popelkou
Při slavnostním vyhlášení 26. ročníku filmových cen Český lev získal v sobotu 23. března vítěznou sošku v kategorii scénář za film Všechno bude Petr Pýcha, lomnický občan a učitel semilského gymnázia. Ocenění za mimořádný přínos české kinematografii obdržela režisérka Věra Plívová-Šimková, čestná občanka města Semily, bydlící v blízké Chuchelně.
Režisérce oblíbených filmů Krakonoš a lyžníci, Přijela k nám pouť, Páni kluci nebo Artuš, Merlin a Prchlíci jsme se věnovali v roce 2012, kdy po mnoha letech navštívila semilské kino. Věra Plívová-Šimková dosáhne 29. května 2019 úctyhodného věku 85 let.
Scénáristu Petra Pýchu jste mohli vidět na našich stránkách při uvedení předpremiéry filmu Všechno bude (vítězného filmu letošního Českého lva) v lomnickém kině, kde byli přítomni i další aktéři a tvůrci tohoto filmu, včetně režiséra Olma Omerzu. V Semilech mohli vidět diváci Petra Pýchu ještě při nedávné předpremiéře filmu Úhoři mají nabito. Členové filmového klubu Kina Jitřenka se s ním samozřejmě setkávají pravidelně.
Související články
FOTO: Premiéru Úhoři mají nabito v Semilech uvedli tvůrci filmu
Ohlédnutí za otevřením zrekonstruovaného lomnického kina
FOTO: Filmem Všechno bude otevřeli zrekonstruované lomnické kino
Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra
Slavná režisérka Věra Plívová-Šimková osobně zavítala do semilského kina
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
V Turnově oslaví Světový den vody!
Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
Semilská knihovna opět otevírá příležitost pro spisovatele
V jilemnickém muzeu se na přednášce více dozvíte o Markvarticích
Nejčtenější články
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
16.03.: Seriál turistických akcí věnovaných Otci národa zahájí v Semilech
16.03.: Meziročně došlo k zvýšení počtu nezaměstnaných v kraji o 20 procent
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.