Neproměněná penalta předznamenala první jarní prohru Přepeř

01.04.2019 16:45:42 | Autor: FK Přepeře a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V duelu s Náchodem Přepeřští kopali už v 5. minutě penaltu, kterou ale neproměnil Vrabec. Naopak domácí penaltu nařízenou na druhé straně proměnili a od té doby už vedení nepustili i přes množství šancí hostů.

Náchod - Přepeře 3:1 (1:0)

Přepeře začaly na náchodském stadionu aktivně. Již v 5. minutě našel Nesvadba dlouhým balónem Synka, ten obcházel Kabeláče, který ve vápně zahrál rukou a rozhodčí odpískal penaltu. K ní se postavil Vrabec, ale jeho nepříliš umístěnou střelu domácí brankář Hladík vyrazil. V 15. minutě domácí Brich míčem za obranu našel nabíhajícího Rojšla, kterého Vrabec ve vápně fauloval a penaltu kopali domácí. Tu bezpečné proměnil Týfa - 1:0. Ve 23. minutě Pavlata vybídl do šance Vébra, ten obešel brankáře, ale vracející se Moravec odvrátil na roh. Ve 25. minutě byl kousek od vápna faulován Jarosz. Přímý kop nacentroval Michal Sedláček a Nesvadba z voleje levačkou těsně minul branku domácích. Ve 30. minutě domácí Jahoda přihrál před vápnem Malému, ale s jeho skákavou střelou si Hyka poradil. Ve 33. minutě Synek přihrál proti noze Michalu Sedláčkovi, jeho střelu k tyči vykopl obránce Podolník. Ve 38. minutě Pavlata našel po zemi Synka, ten se zbavil na půlce Kabeláče a už to vypadalo, že půjde sám na branku, když ho skluzem sestřelil za cenu jen žluté karty křižující Podolník. Ve 40. minutě se na rohu vápna mezi dvěma obránci prosmýkl domácí Simon, jeho střela šla nad. Ve 44. minutě opět zahrozily Přepeře. Sedláčkův aut z první přenesl Pavlata na Novotného, který také z první posunul na rozběhnutého Petříka, ale jeho střela z deseti metrů se do branky nevešla.

Ve 47. minutě po Vébrově přihrávce zamotal hlavu domácímu Moravcovi na levém křídle Synek, odcentroval a střídající Ježek z rohu malého vápna přestřelil. V 50. minutě se probíjel do vápna Synek, zpětná přihrávka našla Vébra. Ten si míč zpracoval a střelu srazil Kabeláč těsně vedle tyčky. V 52. minutě si Synek naběhl do vápna, zasekl a jeho přihrávku na zcela volného Sedláčka zastavil evidentně rukou Kabeláč, rozhodčí Raplík ale druhou penaltu pro hosty neodpískal. V 56. minutě se do šance dostali i domácí. Na centr Simona z pravé strany Malý nedosáhl, ale na zadní tyči Jahoda z malého vápna přestřelil. V 62. minutě si dali domácí repete. Po  rychlém protiútoku odcentroval z pravé strany Simon a Rojšl pravačkou z osmi metrů poslal míč k tyči na 2:0. V 70. minutě bylo ještě hůř. Domácí podnikli opět rychlý protiútok jako přes kopírák. Simon z pravé strany odcentroval a Brich pohodlně donesl míč do branky na prsou - 3:0. Přepeřští ale zbraně nesložili a do konce zápasu si vytvořili ještě několik příležitostí ke skórování. V 75. minutě zahrával Nesvadba přímý volný kop a jeho střela skončila na tyči domácí svatyně. V 78. minutě nahrával Petřík od brankové čáry a Synek z malého vápna vyprášil rukavice vystřídavšího brankáře domácích Kobose. V 82. minutě centroval z levé strany Petřík, Bína si ve vápně obhodil obránce a jeho střelu vyrazil zázračně Kobos nohou na rohový kop. V 85. minutě našel dlouhým pasem Jarosz Petříka, ten hlavou vrátil před branku a Synek z malého vápna hlavičkoval těsně vedle tyče. V 89. minutě se na levém křídle uvolnil domácí Jahoda, vystřelil ovšem nad Hykovu branku. V 91. minutě po rychlé kombinaci po pravé straně našel Ježek na vápně Synka, ten ovšem přestřelil branku. Ve druhé minutě nastavení se Přepeře konečně dočkaly. Nesvadbův balón za obranu doběhl Synek a přehodil domácího brankáře a stanovil konečný výsledek 3:1.

Videosestřih Ivo Zahradnika:

„I když jsme v úvodu neproměnili penaltu a záhy inkasovali, tak nás to nepoložilo a vytvořili jsme si několik šancí. Ve druhém poločase jsme dostali dvě branky z rychlých kontrů. V závěru jsme domácí zatlačili do jejich vápna, ale neproměnili jsme ani vyložené šance. Kdybychom proměnili alespoň třetinu šancí, tak nejedeme domů s prázdnou. Dostali jsme lekci z produktivity. Další kolo máme volno a pak se musíme připravit na Mšeno," hodnotil utkání vedoucí mužstva FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 16. Týfa z penalty, 62. Rojšl, 70. Brich - 90. + 2 Synek. Rozhodčí: Raplík - Hájek, Drábek, ŽK: 2:2. Diváků: 175. Přepeře: Hyka - Marek Sedláček (74. Bína), Vrabec, Nesvadba, Petřík - P. Novotný (46. Ježek), Jarosz, Pavlata, Vébr (67. V. Novotný) - Michal Sedláček (46. Schubert), Synek.