Remízu se Dvorem ztratil Turnov zbytečným gólem v poslední minutě

31.03.2019 22:16:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Po dvou zápasech, ve kterých turnovští fotbalisté bodovali, to už potřetí nevyšlo a se Dvorem Králové gólem Václavka v poslední minutě prohráli 1:2.

FK Turnov - TJ Dvůr Králové n. L. 1:2 (1:0)

Domácí začali dobře a od 7. minuty vedli, když centr před vápnem zpracoval Tomašov, šel s ním do strany, ale ještě stačil prostřelit gólmana J. Vaníčka. Místo aby vstřelená branka turnovské hráče nabila, tak se stal opak, domácí se stáhli a lepším mužstvem byli až do konce hosté.

Přesto Turnovští drželi těsné vedení až do 81. minuty, kdy nesmyslně Blažek chytil míč rukou v pokutovém území, a byl proto nařízen pokutový kop. Ten proměnil O. Vaníček a srovnal na 1:1. Už předtím se do hry dostal zkušený Papoušek a hru domácích trochu rozhýbal a měl několik střel z dálky. V závěru přišel na hřiště i Benek, ale tentokrát nevstřelil v závěru klíčový gól, ale naopak se zranil. V poslední minutě nebyl zapískán faul na Papouška, ale standardku zahrávali hosté a Václavek jim gólem vystřelil výhru 1:2.

Videosestřih ze zápasu Ivo Zahradnika:

„Po prvním gólu jsme přestali hrát, což bylo samozřejmě špatně, soupeř byl po většinu zápasu fotbalovější a šel i v závěru mnohem více za vítězným gólem," řekl pro Naše Pojizeří trenér Turnova Džimis Bekakis.

Branky: 7. Tomašov - 81. O. Vaníček z penalty, 90. Václavek. Rozhodčí: Lafek - Vnuk, Navrátilová, ŽK: 2:2. Diváků: 160. Turnov: Franc - Tvrdý, Blažek, Šimek, Kordík (58. Podzimek), Beníšek (46. Papoušek) - Kim, Svoboda, Tomašov - P. Havel (65. Benek), Nulíček (81. Houžvička).