Nový rok byl v Turnově zahájen povedeným ohňostrojem

04.01.2016 18:05:29 | Autor: redakce | Rubrika: SPOLEČNOST | Obce: Turnov

Nový rok byl v Turnově zahájen povedeným ohňostrojem

První leden roku 2016 byl pro Turnov již poosmé ve znamení novoročního ohňostroje, který se v podvečer konal v prostoru Na Lukách. Po minulém ročníku se mnozí obávali ze špatného počasí, ale letos vše vyšlo na jedničku.

Od 16.30 probíhal na pódiu, které poskytla darem firma Dovostranss, kulturní program. Turnovská kapela Snap Call roztančila svými písněmi na vlnách rock´n roll a blues většinu návštěvníků. Starosta města Tomáš Hocke spolu s místostarostkou Petrou Houškovou a moderátorkou Evou Kordovou popřáli všem přítomným vše nejlepší do nového roku 2016, především hodně zdraví, lásky a úspěchů. Během večera mohly děti vyměnit své vánoční obrázky za sladkou odměnu. Všechny výtvory budou vystaveny na turnovské radnici.

40197/prev_1451927113_034a_foto_novy_rok_byl_zahajen_novorocnim_ohnostrojem_a_roztancen_turnovskou_kapelou.jpg<br />Autor: Klára Preislerová Po 17. hodině byl při společném odpočítávání odpálen ohňostroj, který i letos připravil Zdeněk Pohl. Všichni přítomní nadšeně sledovali velkolepou show. Ta by se však neobešla bez sponzorských darů místních firem, které přispěly nemalými částkami. Celkem stál turnovský novoroční ohňostroj kolem 100 tisíc, z toho 45 tisíc korun platilo město.

Technické zabezpečení akce patřilo Technickým službám Turnov, s. r. o. a strážníci Městské policie Turnov se starali o zajištění bezpečnosti. Akci moderovala Eva Kordová a ozvučení zajistil Michal Novotný. „Ze všech stran se nám donesla chvála a radost z vydařené akce. To nás moc potěšilo a děkujeme, že obyvatelé přišli navodit tu správnou novoroční atmosféru!," dodal starosta Turnova Tomáš Hocke.

Prosincové kulturní akce v Turnově

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT