Prosincové kulturní akce v Turnově

08.12.2015 11:46:39 | Autor: KC Střelnice Turnov a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Prosincové kulturní akce v Turnově

Přinášíme vám kulturní nabídku v Turnově v prosinci 2015. Můžete se těšit na cestovatelské besedy, divadelní představení pro děti i dospělé a také koncerty vánoční pěveckých sborů Musica Fortuna a Chorea Bohemica, ale také Karla Plíhala nebo Funk Corporation.

To ale zdaleka není vše, tady najdete aktuální program turnovského kina.

Kultura v Turnově v prosinci 2015:

Pondělí 30. listopadu

ORCHESTR LADISLAVA BAREŠE LIBEREC
Pro sérii předvánočních koncertů si známý liberecký orchestr připravil speciální program složený ze známých zahraničních a tuzemských vánočních písní ve swingových i jiných úpravách, které doplní též řada swingových evergreenů. To vše ve zpívaném i čistě orchestrálním provedení.
Orchestr Ladislava Bareše působí na hudební scéně již takřka 70 let, za tu dobu odehrál tisíce vystoupení po celé české republice i v zahraničí, na kterých získal velmi dobré renomé. Zastavte se v předvánočním shonu a přijďte se příjemně naladit na období začínajícího adventu s porcí poctivé muziky.
Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji od 120 Kč, na místě 150 Kč.

Úterý 1. prosince

U ZAVĚŠENÉ KNIHY
Spisovatelka Iva Pekárková je autorkou řady románů, cestopisů, souborů povídek a esejů. Žila jako uprchlice v USA, od roku 2005 žije jako imigrantka v Anglii. Živila se jako taxikářka na obou stranách silnice -- v New Yorku a v Londýně. Ve svých dílech se hodně zabývá střety kultur a vztahy mezi národy a rasami. Z posledních knih jmenujme: Levhartice (román), Beton (soubor povídek), Péra a perutě (znovuvydaný první román o životě v zadrátovaném Československu), Postřehy z Londonistánu (soubor blogů). Aktuálně přijíždí z Londýna na propagační turné svých knih Levhartice, Beton, Londonistán a horké novinky Pečená zebra, která právě vychází.
Literární večer. Kulturní kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstupné zdarma.

Středa 2. prosince

LIGHT FOR THE DARKNESS VOL. 3
Metal for Hope pokračuje v pořádání benefičních koncertů ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov. V kavárně KUS se bude konat již třetí koncert z řady Light in the Darkness, jeho výtěžek poputuje do denního stacionáře Sluníčko, kde snaha pomáhat metalovou hudbou začala. Tentokrát bude akce věnována oddělení dětí s autismem, na opravu piana nebo k získání nějaké další pomůcky. Koncert začne ve 20 hodin a zahrají kapely Nerium, Spreading Dread a Purnama. Vítán je každý, kdo má v sobě pokoru a touhu pomoci. Hnutí je sice zaměřené na metalovou komunitu, ale vítán je každý, kdo má srdce na správném místě, a to bez ohledu na to, jakou hudbu poslouchá. „Chceme svoji hudbou bojovat za dobrou věc. Chceme bojovat za naději pro ty, kteří ji potřebují," říkají organizátoři.
Metal for Hope. Kulturní kavárna KUS od 20 hodin. Vstupné dobrovolné.

Adventní koncert Musica Fortuna proběhne v turnovském divadle Pátek 4. prosince

VÁNOČNÍ KONCERT PRO SENIORY
Odbor sociálních věcí zve na Musicu Fortunu. Městské divadlo od 18 hodin. Vstupné zdarma. Samostatná pozvánka

Sobota 5. prosince

BURZA SBĚRATELŮ
KC Střelnice od 8.30 hodin.

NA SALAŠI ZASE STRAŠÍ
Jura s Ondrou stojí před nesnadným úkolem. Na salaši se totiž objeví zlá a prohnaná divoženka. Jura s Ondrou budou mít co dělat, aby se jí zbavili, zvlášť když jejich kamarádka víla ztratí všechna svá kouzla. A co víc, poznáte další lidové zvyky a tradice. Uvidíte, jak budou Jura s Ondrou připravovat posvícení, péct brambory a jakou práci jim dá sehnat na svátek svatého Martina husu i to, proč se převléknou za Mikuláše a čerta. Divadelní pohádka je určená pro děti od 4 let.
Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo od 10 hodin. Vstupné 50 Kč.

ANARCHIA
Kapela vznikla na jaře roku 2015. Zakladájící členové - kytarista David Koreček a zpěvák Daniel Pelant po dlouhém hledání našli osobu, která to pořádně rozbalila za škopkama, Vladimíra Horáka, a zanedlouho na to i mladého šikovného basáka Jana Kudrnáče. Po podzimních koncertech, kde předskakovali Dymytry a Walda Gangu, se představí na Střelnici. Hrají tvrdou muziku, převážně metal, letos na jaře začali navíc skládat vlastní písně a v tuhle chvíli připravují debutový klip. Takže fanoušci se můžou těšit na staré i nové skladby a skvělý koncert.
Malá (domácí) scéna. Kulturní kavárna KUS od 20 hodin. Vstupné dobrovolné.

Neděle 6. prosince

SBOR CANTEMUS
V podání ženského komorního sboru Cantemus zazní skladby V. A. Michny z Otradovic, Franco Guerrera, Lájose Bárdose, Václava Trojana a dalších. Sbor založila v roce 1983 Věra Sokolová a pod jejím vedením získal řadu domácích i mezinárodních cen. Nyní jej vede v komornějším obsazení Vlasta Hejnicová.
Adventní koncert. Chrám Narození Panny Marie od 15 hodin. Vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč.

Úterý 8. prosince

Cestovatelka Pavla Bičíková bude vyprávět o Laponsku

LAPONSKEM NA LYŽÍCH I PĚŠKY
Nová multimediální cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové o letním a zimním putování s batohem na zádech drsnou švédskou divočinou za polárním kruhem - Laponskem. S Pavlou se vydáme v arktických mrazech na běžkách kolem nejvyšší hory Švédska Kebnekaise a přes Národní park Abisko. Na konci léta budeme tři týdny putovat poslední divočinou Evropy, kde spíše než telefonní signál chytíme soba. Zažijeme dobrodružství v odlehlých horách Sareku. Budeme překonávat bažiny, divoké řeky, jezera, ale i nedostatek jídla. Uchvátí nás delta řeky Rapa, která je právem považována za nejkrásnější v Evropě. A pochopíme, že v divočině nemá cenu plánovat, ale spíše jí naslouchat a nechat se vést. Společně odhalíme tajemství Sámů (Laponců), posledního kočovného národa Evropy, který se stále živí pastevectvím sobů. Uslyšíme jejich hrdelní zpěv jojk, který vytváří bránu mezi jejich niternými pocity a přírodou a uvidíme pověstné šamanské bubny.
Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 70 Kč. Podrobná pozvánka na sérii besed

Středa 9. prosince

KAREL PLÍHAL
Karel Plíhal připravil pro své příznivce sérií podzimních koncertů a jedna z jeho zastávek bude i v Městském divadle Turnov. V pořadu jednoduše nazvaném „Karel Plíhal" zazní výběr z posledního alba Vzduchoprázniny. Hudebník zařadí ale i mnoho starších písniček v krásných nových aranžích, za všechny můžeme jmenovat Námořnickou, Kluziště, Instalatérskou a další. Kromě nich přednese Karel Plíhal i nové a starší básničky. Karel Plíhal je držitelem ceny Anděl za nejlepší desku roku 2012 právě za Vzduchoprázdniny, které byly zároveň v recenzích jedním z nejlépe hodnocených alb. Tvorba jednoho z nejpoetičtějších folkařů současné české scény je velmi originální a těžko napodobitelná. Karel Plíhal navazuje na nejlepší tradice českého písničkářství, disponuje velkou slovní fantazií a v jeho textech i básních nacházíme často pohádkovou tematiku. Koncert.
Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 160 Kč, na místě 190 Kč.

Čtvrtek 10. prosince

MUSICA FORTUNA
Vánoční koncert. Městské divadlo od 17 a od 19.30 hodin. Vstupné 120 Kč, na galerii 90 Kč.

Pátek 11. prosince

Program turnovských vánočních trhů je opět bohatý

VÁNOČNÍ TRHY
Letošní ročník vánočních trhů v Turnově se uskuteční v pátek 11. a v sobotu 12. prosince 2015 na náměstí Českého ráje. Oproti minulému roku se sice trhy nebudou konat v neděli, avšak program obou dnů bude trvat až do večerních hodin. Těšit se můžete na tradiční vystoupení turnovských základních škol i bohatý kulturní program, ve kterém zazní například cimbálová muzika Dušana Kotlára a další. Podrobnější pozvánka
Náměstí a Muzeum Českého ráje od 10 do 19 hodin. 

Sobota 12. prosince

VÁNOČNÍ TRHY
Náměstí a Muzeum Českého ráje od 10 do 20 hodin.

Neděle 13. prosince

GADREW WAY
Smyčcový kvartet Gadrew Way vznikl v roce 2010 pod vedením Gabriely Vermelho, která se řadí mezi nejvšestrannější a nejpozoruhodnější osobnosti naší hudební a divadelní scény. Dívčí kvartet přednese skladby Maurice Ravela, Astora Piazzolla, Maca Manuse nebo Jeremy Cohena. Adventní koncert.
Kostel sv. Františka z Assisi od 15 hodin. Vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč.

Úterý 15. prosince

JAN ROSÁK A PETR VYDRA
Jan Rosák je český rozhlasový a televizní hlasatel a příležitostný herec a moderátor. Je považován za špičku mezi českými moderátory, navíc je pětinásobným držitelem ceny TýTý v této kategorii. O pracovních i nepracovních tématech si přijede sympatický moderátor a tvář televizního i rozhlasového vysílání Jan Rosák povídat na turnovskou talk show Pohovka s moderátorem Petrem Vydrou. Hudební doprovod zajistí jako již tradičně Pavel Půta a Andy Seidl. Prosincovou Pohovku spolupořádá Odbor sociálních věcí Turnov.
Pohovka. Městské divadlo od 19 hodin. Vstupné 200 Kč, senioři na OSV 140 Kč.

Čtvrtek 17. prosince

VEŘEJNÉ ZASEDÁNÍ MĚSTSKÉHO ZASTUPITELSTVA
KC Střelnice od 17 hodin.

Další díl Star Wars vzbuzuje zájem fanoušků i v Česku

PŮLNOČNÍ KOSTÝMOVANÁ PREMIÉRA STAR WARS
Letošní Vánoce jsou pro sci-fi fanoušky dvojnásobným svátkem, na velké plátno se totiž po deseti letech vrací série Star Wars. Novinka má podtitul Síla se probouzí a v turnovském kině Sféra pro vás připravujeme velkou kostýmovanou půlnoční premiéru, na kterou zbývá už jen posledních pár lístků. V noci ze středy 16. na čtvrtek 17. prosince budou kino Sféra i jeho zaměstnanci vypadat jako z předaleké galaxie, půlnoční kostýmované premiéry u nás totiž mají vždycky tu správnou atmosféru a i vás uvidíme rádi v kostýmech. Když totiž nebudeme počítat všelijak přijímanou „novou trilogii", tak se Star Wars vrací do kina dokonce po dvaatřiceti letech, a to už si pozornost rozhodně zaslouží. V jaké verzi budete chtít novinku vidět, je jen na vás, připravujeme 2D i 3D a dabing i titulky v různých kombinacích.
Kino Sféra od 00.01. Vstupné 140 Kč. Podrobnosti a trailer filmu

Sobota 19. prosince

VÁNOCE S CHOREOU
Ač nás to velice mrzí, jsme nuceni zrušit prosincové abonentní divadelní představení Psaní Ježískovi. Důvodem je zdravotní stav jednoho ze členů souboru. Jako náhradu jsme pro vás vybrali vystoupení hudebně tanečního divadla Chorea Bohemica. V případě, že se rozhodnete využít této nabídky, jsou na toto představení platné vaše zakoupené vstupenky. Lístky je samozřejmě také možné vrátit, a to na recepci Kulturního centra Střelnice. Tato možnost se týká i majitelů abonentních vstupenek.Chorea Bohemica je špičkový český umělecký soubor v oblasti jevištního ztvárnění tradičních projevů lidového umění, který svým současným pojetím pokladů českého folklóru, zdůrazňujícím především jeho humor a poezii, dosahuje kdekoliv a při každém vystoupení nejužšího kontaktu s divákem.
Představení obsahují vedle vánočních obchůzek a koled celkem čtrnáct legend, které byly vytvořeny postupně a jsou různě obměňovány. Ve vzácné syntéze tradiční hudby, zpěvu, tance, lidového divadla a výtvarného cítění jakoby vdechla Chorea Bohemica život naivním figurkám českých betlémů, malůvkám na skle, rytinám starých nebeklíčů i světské radosti ze života. V českém vánočním repertoáru, jak jej prezentuje tento soubor, koluje nepřetržitá sounáležitost umělé a lidové hudby, vane z něj kouzlo barokních kancionálů, kantorských pastorel i pastýřského vytrubování. Náhradní představení za Psaní Ježíškovi.
Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč.

Neděle 20. prosince

JITKA A ONDŘEJ KOLÁČNÝCH A VERONIKA VILDMANOVÁ
Čtvrtý adventní koncert uvádíme k poctě pátera Antonína Marka ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka, která letos slaví významné výročí od svého založení. Přijďte načerpat tu pravou vánoční atmosféru ještě před samotnými svátky.
Adventní koncert. Dům Na Sboře od 15 hodin. Vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč.

Sobota 26. prosince

FUNK CORPORATION
Funky Vánoce připadají v Turnově tradičně na 26. prosinec. Už třetí rok totiž kapela Funk Corporation zve na party na Střelnici všechny, kteří nemají náladu na stokrát viděné pohádky a okoralé cukroví. Sehraní funky misionáři, kteří si v uplynulých letech zahráli mimo jiné také s jazzovou legendou Johnem Scofieldem, nabídnou i letos svou představu o skladbách soulových legend a pár kusů z vlastní dílny. Řečeno s legendárním mrazíkovským Ivánkem: k funku čelem, k pohovkám zády! Přijďte využít možnost poslechnout si nejlepší funky kapelu na sever od Mnichova Hradiště v kategorii „více než devět členů" a načerpat energii tolik potřebnou k přežití Silvestra. Afterparty s autogramiádou do připravených památníčků zaručena!
Vánoční koncert. Kulturní kavárna KUS od 20 hodin.

V Turnově opět chystají Novoroční ohňostrojPátek 1. ledna 2015

Novoroční ohňostroj v Turnově
 Město Turnov a Zdeněk Pohl - ohňostroje zvou opět po roce Turnováky na Novoroční ohňostroj Na Lukách. Od 16.30 začíná kulturní program, od 17.00 samotný ohňostroj. Samostatná pozvánka

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Novoroční ohňostroj 2016 proběhne v Turnově opět na Lukách

V Turnově již připravují vánoční trhy

Ježíškova pošta otevírá turnovskou pobočku v pondělí 30. listopadu!

Náměstí v Turnově zdobí od neděle vánoční strom

Co jste zmeškali z turnovské kultury v listopadu?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Prosincová nabídka Kina Sféra v Turnově

Program turnovské knihovny Antonína Marka v prosinci

Prosincové kulturní akce v Semilech

Prosincové kulturní akce v Železném Brodě

Adventní a předvánoční akce v Jilemnici

Hrady a zámky ožívají i v listopadu a prosinci

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

KRNAP slaví Den Země letos tak trochu jinak
Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT