Nymburk a ČZU Praha C tentokrát nad síly Turnováků

30.11.2015 14:37:21 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V utkání 13. kola prvoligové sezony zavítali v pátek večer turnovští volejbalisté na palubovku Nymburka, a třetímu týmu tabulky podlehli 0:3. V sobotu je ve 14. kole čekal ambiciózní tým zálohy extraligového ČZU Praha, proti němu sice získali první set, ale poté už byli lepší domácí a zvítězili 3:1.

CS Nymburk - TJ Zikuda Turnov 3:0 (21, 17, 18)

Domácí nastoupili v kompletní sestavě i s benáteckým univerzálem Grusem a s exostravským Malínkem na bloku, hosté naopak počítali ztráty, kdy opět chyběli Konečný, Šén a Chládek. Hosté vstoupili do utkání dobře a od úvodu vedli, a to až do stavu 16:15, kdy bohužel vyprodukovali dvě chyby a zkušení domácí si již vedení pohlídali.

Do druhé sady vstoupili lépe Nymburští a hned v úvodu si vytvořili 2 až 3 bodový náskok, který ve druhé části setu navyšovali, a sadu jednoznačně získali. Celý druhý set se hráči Turnova potýkali s velkou řadou nepřesností a ve všech činnostech za domácími zaostávali. Od třetího setu přišlo mírné zlepšení hostujícího týmu, avšak to bohužel netrvalo dlouho. Domácí hráči nepolevili a udržovali si po celý zápas svůj kvalitní výkon, což se o hostech říci nedá. Po 80 minutách tak zaslouženě zvítězili domácí, a Turnováci si tak připsali další prohru.

Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Peníška, Melich, Bäumelt, Čermák (L - Vojta). Střídali: Kovář, Novák, Vacík, Koláčný. Trenér: Šimůnek.

ČZU Praha C - TJ Zikuda Turnov 3:1 (-23, 19, 12, 17)

Domácí mladíci, kteří mají tým nabytý hráči juniorské a kadetské reprezentace ČR se drží v popředí tabulky, a tak bylo jasné, že Turnováky čeká těžká práce. Hráči jako Hudák, Mikulenka, Šulc, Kop, Hora a další slibovali velkou kvalitu na straně soupeře, a to se také v průběhu utkání potvrdilo. Turnovští se však nadějí českého volejbalu nezalekli a od úvodu hráli velmi dobře. Domácí riskovali servis a hodně kazili, Turnovští předváděli pestrou hru a především středoví hráči výborně útočili. Hosté si tak dostali do vedení 11:16 a 16:21 a i přes snížení domácích v závěru první set získali.

Dobrá hra hostujícího týmu pokračovala i v úvodu druhého setu, ale pouze do stavu 9:11. Domácí se poté začali trefovat do servisu a hostující tým začal mít problémy na příjmu. Vedení si Turnovští udrželi ještě do stavu 15:16, ale poté se mladíkům z ČZU podařila za stavu 19:18 bodová šňůra na podání, a o vítězi druhé sady bylo jasno. Na hostující tým padla krize a domácím se naopak dařilo vše, na co sáhli. Nepomohla ani střídání, a tak byl rázem stav 2:1 na sety pro domácí. Hosté však chtěli utkání dotáhnout do pátého setu, a tak po přeskupení sestavy se turnovská hra ve čtvrtého setu opět zlepšila. Hosté se ujali vedení 5:8, 9:12 a 15:16. Po druhém technickém time outu však opět přišla série nepřesností, špatných příjmů, chyb na útoku a bylo po zápase. Je to velká škoda, jelikož na body v tomto utkání rozhodně bylo.

Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Peníška, Melich, Bäumelt, Čermák (L - Vojta). Střídali: Kovář, Novák, Vacík, Koláčný, Šén. Trenér: Šimůnek.

V příštím kole přivítají Turnováci po týdenní pauze v domácí hale nejprve v pátek 11. 12. 2015 tým loňského vítěze ČZU Praha B (19.30) a v sobotu 12. 12. 2015 družstvo nováčka ze západočeských Domažlic (16.00).

Další výsledky 13. a 14. kola: VK Choceň - Brno B 1:3 (22, -20, -16, -20), Hradec Králové - VSK Staré Město 0:3 (-22, -23, -21), ČZU Praha B - Dobřichovice 3:2 (12, -20, 22, -23, 12), Domažlice - České Budějovice B 3:0 (23, 19, 18), ČZU Praha C - MFF Praha 3:1 (-21, 13, 18, 22), VK Choceň - VSK Staré Město 3:2 (18, -18, -23, 19, 12), Hradec Králové - Brno B 3:1 (18, -19, 15, 19), ČZU Praha B - České Budějovice B 3:2 (14, -21, 22, -19, 13), Domažlice - Dobřichovice 1:3 (-14, 26, -21, -20), CS Nymburk - MFF Praha 3:1 (-21, 21, 22, 20).