Obratem v poslední třetině odvrátili Lomničtí prohru s Hvězdou

03.12.2013 20:31:03 | Autor: Petr Ježek a HC Lomnice | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Po delší době pouze jedno utkání měli na programu hokejisté HC Lomnice nad Popelkou. S vedoucí Hvězdou prohrávali na jejím ledě v Praze už 0:3, ale dokázali se vzpamatovat a vyrovnat na konečných 4:4. Na kontě tak mají v sezoně stále jen jedinou prohru.

Příští víkend čeká na lomnické hráče opět porce dvou zápasů - v sobotu 7. prosince přivítají na domácím stadionu v pražském přeboru Žižkov a v neděli 8. prosince zajíždějí k utkání Liberecké ligy do Frýdlantu.

HC Hvězda Praha - HC Lomnice n. P. 4:4 (2:0, 1:1, 1:3)

Do sobotního utkání vstoupila lépe Lomnice a do 5. minuty měla prakticky šance jen ona. Ale právě v této minutě ujel domácí Fuks, jehož přihrávku nešťastně sklepl Junek na Nacházela, který se nemýlil - 0:1. Převaha Lomnice opadla a hra se vyrovnala. Šance na obou stranách díky oběma brankářům hráči neproměňovali až do 15. minuty. Bohužel se opět radovali domácí, když lomnické levé křídlo úplně nepodpořilo obranu, čímž se dal prostor pro další akci Fukse a Nacházela.

Do druhé třetiny vstoupili hosté tradičně špatně a Hvězda začala udávat tempo hry. Potvrdila to hned branka ve 23. minutě od Budiny na 0:3. Konečně první gól pro Lomnici padl až ve 40. minutě, kdy zasunul puk do odkryté branky Kedršt po akci s Vaškem a Lemfeldem.

Do třetí třetiny se hra otevřela a o další snížení se ve 43. minutě postarali Lemfeld a Martinec. To Lomnické nakoplo a snad každý hráč najednou věřil ve vyrovnání. To se povedlo Junkovi v 53. minutě, když dostal přihrávku mezi kruhy od Kedršta. Euforii ale domácí přerušili, když v 55. minutě nepovedenou rozehrávku Martince zachytil Baláž, který jinak skvělého Vinkláře prostřelil na 3:4. Naštěstí v 58. minutě dokázal Kedršt chytrou nahrávkou ze za brány najít Rudiše, který vsítil vyrovnávací branku na 4:4.

Branky a nahrávky: 5. Nacházel (Fuks), 15. Nacházel (Fuks), 23. Budina (Pečenka), 55. Baláž (Nacházel) - 40. Kedršt (Vašek, Lemfeld), 43. Lemfeld (Martinec) 53. Junek (Kedršt), 58. Rudiš (Kedršt). Hvězda Praha: Vokatý - Abraham, Šimek, M. Němec, Fiala, Budina, Štrébl, Fuks, Baláž, Nacházel, P. Kukla, M. Kukla, Hučko, P. Novák, Dufek, Lobo, Pečenka, Vladyka, Bartoš. Lomnice nad Popelkou: Vinklář - Sehnoutek, Vágenknecht, Kuch, Martinec, F. Košťák, Karásek - Špaček, Rudiš, J. Syrovátka - Vašek, Knap, Lemfeld - L. Syrovátka, Kedršt, Junek.

Další utkání 13. kola: Kobra B - Letňany 3:5, Louny - Zbraslav 5:2, Žižkov - Bohemians 4:0, Olympik - Roudnice 6:7.

10. Zbraslav       13  32:81     2

Liberecká liga - 10. kolo: Česká Lípa - PSK Liberec 6:4, VTJ Liberec - Frýdlant 6:5, Lomnice volno.