Okresní přebor: Roztoky v přímém souboji o první místo porazily Studenec

16.09.2014 18:22:01 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

V sobotním duelu Roztoky - Studenec se rozhodovalo o první příčce okresního přeboru. Domácí utkání zvládli lépe a uštědřili hostům první porážku v letošní sezoně. V dalších zápasech Přepeře nedokázaly porazit oslabenou rezervu Jilemnice a Libštát vyhrál derby ve Stružinci.

Bělá potvrdila přední příčku vysokou výhrou 8:1 nad Bozkovem B, kterému se zatím na podzim moc nedaří, a debakl v minulém kole tak neodčinil. Podobně jako Bělá si vedla Mříčná, která nečekaně rozstřílela 8:2 Lomnici B, střelecky se zaskvěl autor pěti branek Zákoucký. V duelu nedávných účastníků krajské soutěže v Nové Vsi domácí remizovali s Víchovou 2:2. Z tohoto utkání vám přinášíme i fotogalerii. Utkání Košťálov B - Horní Branná B se hrálo kvůli nedělnímu počasí na umělé trávě v Lomnici a na kvalitě to bylo znát. O vítězi rozhodla jediná branka košťálovského Smolíka.

Roztoky - Studenec 2:0 (2:0)

Hosté přijeli k souboji o první místo do Roztok s bilancí pěti výher v řadě. Domácí chtěli hrát trpělivě dopředu a vzadu bez chyb, ale začátek zápasu probíhal úplně opačně. Sice v 6. minutě mohli vstřelit branku, když Illner vysunul Kupkára, který šel sám na branku, ale nedal. Potom darovali dvě šance Studenci. Nejprve se v 10. minutě prohnal útočník hostů kolem Mečíře, nacentroval před branku, kde jeho spoluhráč z malého vápna přestřelil. V 19. minutě Hornig podběhl vysoký míč a hosté šli ve dvou sami na brankáře Dlabolu, ale trefili pouze tyč. Pak domácí přidali a začali mít převahu. V 19. minutě střílel z voleje Jakub Nýdrle, jeho bombu vyrazil brankář na roh. Z dalšího rohu hlavou přestřelil Baytalon. Až 36. minuta přinesla otevření skóre. Chyby obrany využil Jakub Nýdrle, dostal se k odraženému míči a samostatný únik zkušeně proměnil ve vedoucí gól. Pak měli domácí další dvě šance po dobře rozehraných autech Tuláčka, ale trefili se podruhé až ve 45. minutě. Důrazu Jakuba Nýdrleho využil Tuláček, který již vybojovaný míč střílel do prázdné branky - 2:0.

Druhý poločas začal několika rohy na obou stranách, k vidění byla spíše bojovnost než fotbalovost a na šanci se čekalo až do 60. minuty. To Ondra David utekl po levé straně, hledal před brankou Jakuba Nýdrleho, který ve skluzu netrefil. Za tři minuty naposledy zahrozili hosté, když nebezpečně vystřelili z vápna. Tvrdou střelu Dlabola na dvakrát chytil. Poslední šanci měli domácí v 85. minutě. Jakub Nýdrle zahrával roh, kapitán Mečíř všechny přeskočil, ale jeho hlavička skončila těsně nad brankou. Sympatické bylo, že oba týmy byly v zápase vydatně podporovány svými početnými fanoušky.

Branky: 36. Jakub Nýdrle, 44. Tuláček. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 5:5. Diváků: 220. Sestava Roztoky: Dlabola - Mečí, Hornig, Baytalon - Kužel - Jarda Nýdrle (79. Mikolášek), J.Illner (91.V. David), O. David - Jakub Nýdrle (90. Kavan), Tuláček (84. Ginzl), Kupkár (46. Kopáček).

Stružinec - Libštát 3:4 (2:1)

Derby zápasy obou těchto týmů mají vždycky kvalitu a také jsou velmi vyhecované. Jinak tomu nebylo v tomto utkání. Domácí ve žlutomodré kombinaci začali proti hostům v modrobíle pruhovaném velmi zostra. Již ve 2. minutě rozezněl domácí záložník Ševců břevno střelou ze 20 metrů. Platilo však staré známé pravidlo. Nedáš, dostaneš! Ve 4. minutě dlouhán Vejnar tečoval přízemní střelu svého spoluhráče do protipohybu gólmana Kohouta - 0:1. Již v  8. minutě ale vyrovnal Votoček, kterou krásnou střelou levačkou trefil přesně cíl. Od začátku to na hřišti vřelo, rozhodčí Tomášek rozdal celkem 10 karet, z toho jednu červenou pro libštátského Koldovského. Ve 25. minutě Votoček sám před brankou nastřelil břevno. Ve 40. minutě hosté zahrávali dvakrát po sobě roh, ale z toho jim pšenka nevykvetla. Za to do kabin odcházeli spokojenější domácí, když se ve 41. minutě hlavou prosadil Hloušek po rohovém kopu Ševců.

O přestávce udělal domácí hrající trenér Vágenknecht změny v sestavě. Ze hry odstoupil útočník Böhm, do hry nastoupil Škopán, zaujmul místo gólmana a Kohout se posunul do útoku. V 53. minutě vyrovnal libštátský Sirotek střelou k pravé tyči. Stoper Vágenknecht ve snaze odkopnout balon do autu usměrnil balon za záda bezmocného Škopána. V 63. minutě se domácí ujali podruhé v utkání vedení, když se poprvé ve žlutomodrém dresu trefil do černého střídající osmnáctiletý Bajgar. O šest minut později hosté znovu srovnali skóre, když hlavou skóroval předstoper L. Kobrle. Hostům byl viditelně bod málo a svou bojovností a důrazem nutili stružinecké hráče k faulům a znemožňovali jim se dostat do trvalejšího tlaku. Po jednom faulu se zrodila rozhodující branka zápasu. Střídající Šafář vymetl z trestného kopu z 18 metrů krásnou trefou levý horní růžek Škopánovy svatyně - 3:4. V 85. minutě se A. Koldovský za svůj zbytečný "blikanec" musel poroučet do sprch. Domácí se pokoušeli alespoň o vyrovnání, jenže dvakrát přestřelili branku střeženou gólmanem Kalousem. Nepomohlo jim ani čtyřminutové nastavení kvůli střídáním a častému přerušování hry.

Branky: 8. Votoček, 41. Hloušek, 63. Bajgar - 4. Vejnar, 53. Sirotek, 69. L. Kobrle, 83. Šafář. Rozhodčí: Tomášek, ŽK: 3:6. ČK: 0:1 (85. A. Koldovský). Diváků: 130. Stružinec: Kohout (Bláha O.) - Hloušek, Vágenknecht (Bajgar), Martinec, Schreyer - Sehnoutek, Vágner, Ševců, Matěja - Votoček, Böhm (Škopán). Libštát: Kalous - Fiedler, T. Koldovský, L. Kobrle, Mach - D. Kobrle, P. Janata, Sirotek, Palounek - A. Koldovský, Vejnar. Střídali: Patka, Duštír, Šafář.

Přepeře - Jilemnice B 1:1 (1:0)

Hosté přijeli a hráli celý zápas pouze v deseti. V 10. minutě pálil Cimbál hlavou, ale dorážku nedal Císař ani Tokan. Ve 21. minutě přece jen otevřel skóre Císař. Do poločasu byla znát převaha Přepeř, ale žádná další příležitost, natož gól nepřišla. Pouze přímý volný kop Cimbála a Pěničky mířil na břevno. Naopak v 59. minutě přímák Princ proměnil a vyrovnal nečekaně na 1:1.

V 64. minutě se ocitl jilemnický Hartych sám před brankou po nedorozumění domácí obrany, ale přestřelil, to samé předvedl stejný hráč zhruba v 80. minutě, kdy mířil jen gólmanovi do rukou. V 75. minutě navíc domácí gólman Negrů vyrazil balon ze šibenice. Oslabení hosté tak mohli klidně vyhrát! Domácí hráči měli laxní přístup, a zřejmě si mysleli, že se Jilemničtí v deseti porazí sami.

Branky: 21. Císař - 59. Princ. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 2:0. Diváků: 50. Přepeře: Negru - Kvapil, Kupka, Cimbál, Tušer - Beneš (46. Brett st.), Pěnička, Rohacký, O. Horák (75. Šulava) - Tokan (60. Kubáček), Císař.

Další utkání 6. kola:

Bělá - Bozkov B 8:1 (2:1)
Branky: Zemánek 3, Hajna 2, Bažík, Kukučka, M. Hanč - Podzimek. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 0:0. Diváků: 100.

Mříčná - Lomnice B 8:2 (4:2)
Branky: Zákoucký 5, Kubelka, J. Jaroš, D. Jaroš - Cerman, Jurčo. Rozhodčí: Přikryl, ŽK: 3:1. Diváků: 150.

Okresní fotbalový přebor, utkání Nová Ves nad Popelkou - Víchová nad Jizerou<br />Autor: Zdeněk MaturaNová Ves  - Víchová 2:2 (1:1)
Branky: Zajíc 2 - P. Hartig st., Vrhel. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 3:2. ČK: 1:1. Diváků: 50. Fotogalerie z utkání

Košťálov B  - Horní Branná B 1:0 (1:0)
Branka: Smolík. Rozhodčí: Štuk, ŽK:1:2. Diváků: 30.