Pěkné utkání s Kratonohami rozhodli Turnovští až ve druhém poločase

04.06.2017 21:06:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V Turnově se v neděli hrálo nadprůměrné divizní utkání, ve kterém viděli fanoušci celkem šest gólů. Domácí z toho nastříleli do sítě Kratonoh čtyři góly, takže se mohli radovat z vítězství a tří bodů, které je drží na osmé příčce tabulky divize C.

Turnov - Kratonohy 4:2 (1:1)

Domácí vstoupili do utkání aktivně a vytvářeli si šance, soupeř hrozil ze standardních situací. Vedení domácím zajistil Havel po nahrávce Benka, když prostřelil gólmana Ordelta ranou k tyči. Hosté vyrovnali ve 39. minutě Novákem na 1:1.

Na začátku druhé půle Štěpán Havel v dobré šanci jen nastřelil gólmana. Po špatném zajištění byl vzápětí útočník Kratonoh faulován a z nařízené penalty dostal svůj tým v 50. minutě do vedení Haupt. Naštěstí domácí rychle za tři minuty vyrovnali na 2:2, když Havel načechral balon na hlavu Novotného a Šulc pak ve skluzu dorážel míč do branky. Domácí dál útočili, ale mnoho šancí nevyužili. V 80. minutě konečně Novotný našel znovu Havla, a ten prostřelil Ordelta na 3:2. Do utkání po delším čase, kdy byl zraněný, nastoupil jako střídající i zkušený Petr Papoušek a jeho přítomnost na hřišti byla znát v poslední minutě, kdy přesným pasem našel Petrláka, který svůj tým definitivně uklidnil brankou na 4:2.

Videosestřih Ivo Zahradníka:

„Za povedený druhý poločas je naše vítězství zasloužené, ještě jsme zahodili dalších sedm příležitostí, z toho třikrát nastřelili tyč. Rozhodnutí mohlo přijít dřív a mohli jsme dohrát závěr víc klidu, ale jsme určitě spokojení. Doufám, že dnes byli spokojení i fanoušci, kteří viděli celkem šest branek," hodnotil utkání pro Naše Pojizeří trenér Turnova Josef Petřík.

Branky: 22. a 80. Havel, 53. Šulc, 92. Petrlák - 39. Novák, 50. Haupt z penalty. Rozhodčí: Lafek - Krejsa, Kovářová, ŽK: 1:3. Diváků: 150. Turnov: Majer - Tvrdý, Novotný, Kordík, Beníšek - Cigánek (90. Šimek), Benek, Petrlák, Havel (82. Veber) - Šulc (77. Špína), Horák (59. Papoušek).