Po remíze v základním čase vezou Přepeře z Trutnova bod navíc z penalt

29.04.2019 10:50:37 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Přepeře

V Trutnově vedli v sobotu fotbalisté Přepeř v divizním zápase už o dva góly, ale domácí dokázali ještě dorovnat stav na 2:2. Po výhře na penalty 3:5 ovšem bod navíc berou Přepeře a díky tomu mají pěkné třetí místo v tabulce.

Trutnov - FK Přepeře 2:2 (0:1), na penalty 3:5

Hned v 1. minutě se na pravém křídle uvolnil Novotný, prudce odcentroval a Jaroszovi chyběl krůček, aby míč umístil do branky. V 8. minutě zahrávali domácí trestný kop Holubcem. Na jeho centr si naběhl Kovář a pravačkou trefil tyčku přepeřské branky. V 10. minutě zahrávali domácí rohový kop, přepeřský Nesvadba vyhrál hlavičkový souboj, míče se zmocnil Synek, posunul na Jarosze, a ten krásnou uličkou na rozběhnutého Pavlatu, který s přehledem proměnil své sólo - 0:1. O minutu později mohl zvýšit Vaníček, který se po Bínově přistrčení objevil zcela sám před brankářem Šťastným. Ten ovšem jeho střelu zázračně nohou vykopl na roh. V 16. minutě Pavlata našel na levém křídle Jarosze, ten odcentroval, Synkovu střelu bránící hráč zablokoval, k odraženému míči se dostal opět Synek, přeloboval brankáře a domácí kapitán Makovský vykopl míč z brankové čáry. Ve 28. minutě našel přetažený centr Vaníčka z levé strany Novotného, jeho střela z malého vápna skončila těsně vedle tyče domácí branky. Ve 33. minutě odcentroval z pravé strany domácí Knap a hlavičku Kováře Hyka vyrazil na roh. Ve 42. minutě se do vápna prodíral Holubec, Petřík v poslední chvíli odvrátil na rohový kop.

V úvodu druhé půle opět udeřily Přepeře. V 50. minutě zatáhl po levém křídle míč Petřík, přihrál Jaroszovi, který obešel obránce, na jeho centr si naskočil Synek a hlavou nedal šanci brankáři Šťastnému 0:2. O dvě minuty později domácí snížili. Na Matějkův centr si naskočil Brejcha a hlavou překonal Hyku - 1:2. V 59. minutě zatáhl balón po levé straně Vaníček, po zemi ho předložil na malé vápno Jaroszovi, a ten trefil tyčku. Od ní se míč odrazil k Synkovi, který už zavěsil. Radost trvala jen chvilku, neboť pomezní rozhodčí zamával ofsajd. V 68. minutě se po pravé straně prokličkoval do vápna Jarosz, jeho přízemní centr těsně před Petříkem odvrátil skluzem Kovář na roh. V 74. minutě byl před vápnem faulován Bína. K míči se postavil Novotný a z 22 metrů trefil přes zeď tyčku domácí svatyně. K dorážce se dostal Synek, ale jeho pokus zlikvidoval brankář Šťastný. V 77. minutě se po srážce domácích hráčů dostal na hranici vápna k míči Synek. Šťastný jeho střelu pod břevno konečky prstů vyrazil na roh. V 85. minutě domácí Zieris vystřelil ze 30 metrů ránu do šibenice, ale Hyka předvedl parádní zákrok a vyrazil míč na roh. V 87. minutě unikal po levé straně Vébr, na hranici vápna se vyhnul zákroku Tobiáše, ale jeho střelu Šťastný vyrazil. V 90. minutě prostrčil Krasnický míč do vápna na Pavlatu, brankář Šťastný proti němu vyběhl a zákrokem alá Costa z nedávného derby ho poslal k zemi. Píšťalka však zůstala němá a navíc pro zraněného Pavlatu zápas skončil. Ve 3. minutě nastavení se k odraženému míči dostal na rohu vápna domácí Zieris, odcentroval a Kejzlar hlavou trefil tyčku. Od ní se míč odrazil do Hyky a zpět ke Kejzlarovi, a ten vyrovnal na 2:2.

Na řadu přišly penalty. Přepeřští Nesvadba, Mich. Sedláček, Jarosz, Vébr i Mar. Sedláček proměnili, a jelikož Hyka ve druhé sérii zlikvidoval pokus Tobiáše, berou Přepeře bod navíc.

Videosestřih Ivo Zahradnika:

„Vzhledem k průběhu utkání jsme sice bod ztratili, ale dva body z venku se počítají. Škoda neproměněných šancí a několika nedotažených brejků. Závěr byl více než hektický. Hyka v brance podržel a kluci zaslouží pochvalu za bojovnost," dodal k zápasu vedoucí mužstva FK Přepeře Miroslav Kvapil.

Branky: 53. Brejcha, 90.+4 Kejzlar - 10. Pavlata, 50. Synek. Rozhodčí: Šimek - Kvaček, Haleš, ŽK: 4:2. Diváků: 100. Přepeře: Hyka - Marek Sedláček, Vrabec, Nesvadba, Petřík - P. Novotný (86. Krasnický), Bína, Pavlata (90. Schubert), Vaníček (65. Vébr) - Jarosz, Synek (90.+ 3 Michal Sedláček).