Práce na silnici u Studence a Dolní Branné opět začnou v polovině března

20.02.2015 09:57:59 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Studenec,Horní Branná

Práce na silnici u Studence a Dolní Branné opět začnou v polovině března

Rekonstrukce silnic II/293 a II/295 u Studence a Dolní Branné na Jilemnicku bude pokračovat pravděpodobně od 16. března. Stavební práce na jedné z důležitých přístupových tras do západní části Krkonoš potrvají do podzimu letošního roku a vyžádají si výrazná dopravní omezení.

Stavba je realizována ve spolupráci s Královéhradeckým krajem v rámci státní dotace na rozšíření závodu Škoda Auto ve Vrchlabí. Vláda ČR svým usnesením z roku 2008 zařadila projekt Rekonstrukce silnice Horka u Staré Paky - Studenec - Dolní Branná mezi priority Ministerstva dopravy a souhlasila s použitím prostředků státu na realizaci tohoto projektu, a to do výše 75 % celkových investičních nákladů. Na území Libereckého kraje jsou v rámci výše uvedeného projektu zahrnuty následující silnice: Silnice II/293 v délce 4,86 km v části od křižovatky se silnicí I/16 po křižovatku se silnicí II/295 a silnice II/295 v části od křižovatky s II/293 až po hranici krajů. Celková délka řešených úseků na území Libereckého kraje je 7,88 km.

„Již v září roku 2013 byla zahájena realizace prvního úseku silnice II/293 v části Horka u Staré Paky - Studenec - kostel, který byl zcela dokončen v loňském roce. Rekonstrukce zbylého úseku silnice II/293 ke křižovatce se silnicí II/295 ve Studenci a oprava celého úseku silnice II/295 na území Libereckého kraje začala vloni na podzim. Stavbaři se sem opět vrátí zhruba v polovině března, začátek prací bude samozřejmě záviset na ukončení zimního počasí," informoval krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník s tím, že kompletní rekonstrukce silnic by měla být dokončena letos nad podzim.

Součástí stavby na silnici II/295 je kromě rekonstrukce povrchu a nového odvodnění komunikace v celé délce i vybudování nového stoupacího pruhu pro pomalá vozidla včetně meteostanice. Ta umožní lepší zajištění zimní údržby silnice a v nehodovém místě přinese řidičům přesnější informace o stavu vozovky.

„Stavební práce stejně jako v loňském roce zkomplikují dopravu. Řidiče proto žádáme o shovívavost a pochopení s potřebným dopravním omezením," doplnil radní Mastník.

Přehled předpokládaných termínů pro uzavírky a vedení objízdných tras:

- Silnice II/293 v úseku od křižovatky se silnicí III/2933 u místní pošty po křižovatku se silnicí II/295 na Špici bude úplně uzavřena pro veškerou dopravu od 16. 3. 2015 do 28. 5. 2015. Objízdná trasa pro osobní dopravu povede obcí Studenec po silnici III/2933 a III/2934.

- Silnice II/295 bude uzavřena pro veškerou dopravu v úseku od Studence do Dolní Branné, a to v termínu od 16. 3. 2015 do 30. 10. 2015. Objízdná trasa pro místní osobní dopravu bude vedena po silnici III/2951 ze Zálesní Lhoty na Martinice v Krkonoších. Objízdná trasa pro nákladní dopravu bude během stavby vedena ze Studence směrem na Jilemnici, Hrabačov, Vrchlabí a dál bude pokračovat na Kunčice nad Labem, Hostinné, Dolní Kalnou až na Horku u Staré Paky.

Celkové náklady na rekonstrukci uvedených úseků silnic na území Libereckého kraje činí přibližně 105 500 000 Kč s DPH, z toho podíl Libereckého kraje je 26 500 000 Kč s DPH.

Předchozí články o rekonstrukci této silnice:

Část silnice Studenec – Horka bude sloužit už přes zimní období
V říjnu pokračují stavební práce na silnici II/293 ve Studenci
VIDEO: Po rekonstrukci otevřeli silnici z Horek do Studence

Rekonstrukce silnice Horka – Studenec bude zahájena během srpna
Dva kraje se budou podílet na modernizaci krkonošských silnic

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V březnu začne rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě
Hala turnovského nádraží se v prosinci dočkala kýžené opravy
Terminál v Železném Brodě zahajuje 14. prosince zkušební provoz
Finišují rekonstrukce mostů ve vlastnictví kraje, další opravy se připravují

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začalo Vánoční turné Janka Ledeckého. Zavítá i do Jilemnice
Prosincová nabídka Kina Jitřenka v Semilech
Liberecký kraj navýší majetkovou účast v Krajské nemocnici Liberec
Na vánočním koncertu sboru Rosex zazní mše Jaroslava Krčka
V turnovské knihovně pořádali Den pro dětskou knihu

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
09.12.: Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT