Práce na silnici u Studence a Dolní Branné opět začnou v polovině března

20.02.2015 09:57:59 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Studenec,Horní Branná

Práce na silnici u Studence a Dolní Branné opět začnou v polovině března

Rekonstrukce silnic II/293 a II/295 u Studence a Dolní Branné na Jilemnicku bude pokračovat pravděpodobně od 16. března. Stavební práce na jedné z důležitých přístupových tras do západní části Krkonoš potrvají do podzimu letošního roku a vyžádají si výrazná dopravní omezení.

Stavba je realizována ve spolupráci s Královéhradeckým krajem v rámci státní dotace na rozšíření závodu Škoda Auto ve Vrchlabí. Vláda ČR svým usnesením z roku 2008 zařadila projekt Rekonstrukce silnice Horka u Staré Paky - Studenec - Dolní Branná mezi priority Ministerstva dopravy a souhlasila s použitím prostředků státu na realizaci tohoto projektu, a to do výše 75 % celkových investičních nákladů. Na území Libereckého kraje jsou v rámci výše uvedeného projektu zahrnuty následující silnice: Silnice II/293 v délce 4,86 km v části od křižovatky se silnicí I/16 po křižovatku se silnicí II/295 a silnice II/295 v části od křižovatky s II/293 až po hranici krajů. Celková délka řešených úseků na území Libereckého kraje je 7,88 km.

„Již v září roku 2013 byla zahájena realizace prvního úseku silnice II/293 v části Horka u Staré Paky - Studenec - kostel, který byl zcela dokončen v loňském roce. Rekonstrukce zbylého úseku silnice II/293 ke křižovatce se silnicí II/295 ve Studenci a oprava celého úseku silnice II/295 na území Libereckého kraje začala vloni na podzim. Stavbaři se sem opět vrátí zhruba v polovině března, začátek prací bude samozřejmě záviset na ukončení zimního počasí," informoval krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník s tím, že kompletní rekonstrukce silnic by měla být dokončena letos nad podzim.

Součástí stavby na silnici II/295 je kromě rekonstrukce povrchu a nového odvodnění komunikace v celé délce i vybudování nového stoupacího pruhu pro pomalá vozidla včetně meteostanice. Ta umožní lepší zajištění zimní údržby silnice a v nehodovém místě přinese řidičům přesnější informace o stavu vozovky.

„Stavební práce stejně jako v loňském roce zkomplikují dopravu. Řidiče proto žádáme o shovívavost a pochopení s potřebným dopravním omezením," doplnil radní Mastník.

Přehled předpokládaných termínů pro uzavírky a vedení objízdných tras:

- Silnice II/293 v úseku od křižovatky se silnicí III/2933 u místní pošty po křižovatku se silnicí II/295 na Špici bude úplně uzavřena pro veškerou dopravu od 16. 3. 2015 do 28. 5. 2015. Objízdná trasa pro osobní dopravu povede obcí Studenec po silnici III/2933 a III/2934.

- Silnice II/295 bude uzavřena pro veškerou dopravu v úseku od Studence do Dolní Branné, a to v termínu od 16. 3. 2015 do 30. 10. 2015. Objízdná trasa pro místní osobní dopravu bude vedena po silnici III/2951 ze Zálesní Lhoty na Martinice v Krkonoších. Objízdná trasa pro nákladní dopravu bude během stavby vedena ze Studence směrem na Jilemnici, Hrabačov, Vrchlabí a dál bude pokračovat na Kunčice nad Labem, Hostinné, Dolní Kalnou až na Horku u Staré Paky.

Celkové náklady na rekonstrukci uvedených úseků silnic na území Libereckého kraje činí přibližně 105 500 000 Kč s DPH, z toho podíl Libereckého kraje je 26 500 000 Kč s DPH.

Předchozí články o rekonstrukci této silnice:

Část silnice Studenec – Horka bude sloužit už přes zimní období
V říjnu pokračují stavební práce na silnici II/293 ve Studenci
VIDEO: Po rekonstrukci otevřeli silnici z Horek do Studence

Rekonstrukce silnice Horka – Studenec bude zahájena během srpna
Dva kraje se budou podílet na modernizaci krkonošských silnic

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V březnu začne rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě
Hala turnovského nádraží se v prosinci dočkala kýžené opravy
Terminál v Železném Brodě zahajuje 14. prosince zkušební provoz
Finišují rekonstrukce mostů ve vlastnictví kraje, další opravy se připravují

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
Do Tatobit opět míří osobnosti na Hvězdná setkání
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
11.07.: Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT