Příznivci ušlechtilých zvířat se sejdou v Lomnici na akci Já mám koně

31.05.2017 16:38:55 | Autor: Lenka Morávková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Příznivci ušlechtilých zvířat se sejdou v Lomnici na akci Já mám koně

Město Lomnice nad Popelkou pořádá v sobotu 3. června 2017 již podesáté Krajský den koně Libereckého kraje pod názvem Já mám koně. Toto největší shromáždění koní, koňských spřežení a jezdců v kraji se koná pod záštitou Libereckého kraje a podpory Regionální agrární rady Libereckého kraje a bude tradičně zahájeno v 9.30 slavnostním průvodem všech účastníků městem přes Husovo náměstí.

Slavnostní přivítání všech účastníků, více než 50 koní, proběhne na „Cermaňáku", kde bude následovat žehnání všem koním a jednotlivá vystoupení. Určitě se bude na co dívat. Jmenujme vystoupení formanského vozu z plzeňského Prazdroje, na jehož kozlíku bude sedět paní Šůsová, jež bude také rozvážet pivo postaru po místních restauracích Babylon, G-Fajx a Můstky v Popelkách. Druhý vůz zdejšího spolku „sudařů" poveze Lomnické pivo, jehož vaření v loňském roce obnovila parta nadšenců.

Ale program nebude jen o pivu. Předvedeny budou ukázky práce se starou zemědělskou technikou, westernové ježdění, pony games, koňský fotbal, vystoupí dětská kaskadérská skupina Cabalos, démoničtí fríští koně, ukázka z natáčení scén s koňmi ve filmu Robin Hood, selská jízda, dámské sedlo v několika variacích, španělská garrocha, vozatajská jízda, kočárová spřežení a další.

Já mám koně v roce 2016<br />Autor: Archiv města Lomnice nad Popelkou Účast přislíbili i z Národního hřebčína ve Slatiňanech a Zemského hřebčína z Písku. Nebude chybět soutěž o nejkrásnějšího koně a křest hříbátka. Od 13 hodin se uskuteční rovněž 10. ročník oblastního přeboru v drezuře o pohár Českého ráje, kterého se v několika kategoriích zúčastní dalších více jak 30 koní.

Doprovodný program ve vedlejším Tyršově parku bude věnován převážně dětem. Jsou připraveny soutěže, ježdění na koních, atrakce, stánkový prodej s koňskou tématikou, ale i ukázky práce bednářů plzeňského pivovaru, kde si každý může i toto skoro zapomenuté řemeslo vyzkoušet, a ochutnávka Lomnického piva pro rodiče.

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Konkurenční "koňská akce" v Semilech:

Obrazem: Westernový den v Semilech 2017

Předchozí ročníky Dne koně v Lomnici:

2016: Příznivci koní se sejdou v Lomnici na 12. ročníku krajského dne

2015: Lomnice bude patřit ušlechtilým koním a jejich chovatelům

2014: Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

2013: V rámci dne koně soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

2012: V Lomnici nad Popelkou soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

2012: FOTO: Příznivci koní se sešli v Lomnici nad Popelkou

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Linka 112 slaví 22. výročí

Dne 11. 2. slaví tísňová linka 112 své výročí. Za 22 let provozu bylo v ČR přijato přes 64 milionů hovorů. V Libereckém kraji operátoři jen v roce 2025 na lince 112 odbavili více než 86 tisíc hovorů - průměrně 236 denně.

Mezinárodní den bezpečnějšího internetu připomíná i Liberecký kraj

Mezinárodní den bezpečnějšího internetu připadá letos na úterý 10. února 2026. Každoročně upozorňuje na význam bezpečného a odpovědného chování v online prostředí a připomíná, že internet je přirozenou součástí každodenního života dětí i dospělých. Jeho mezinárodním heslem je Společně pro lepší internet. Liberecký kraj se k tomuto dni dlouhodobě připojuje podporou aktivit zaměřených na prevenci rizikového chování na internetu a rozvoj digitální gramotnosti dětí a žáků. Vnímá ho jako příležitost připomenout, že bezpečnost v online prostředí není jednorázové téma, ale součást každodenní výchovy a vzdělávání.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Valentýn v Semilech: film a bruslení plné romantiky
Knihovnička Václava Havla je k dispozici v liberecké knihovně
Nezaměstnanost v Libereckém kraji stoupla v lednu na 5,9 procenta
Ponikelskej Masopust 2026 aneb Láska všem sviním sjeta
V provizorní turnovské hale se pokládá umělá tráva

Nejčtenější články

09.02.: Pohřešovanou ženu z Turnova policisté nalezli mrtvou
11.02.: Ponikelskej Masopust 2026 aneb Láska všem sviním sjeta
10.02.: Semilští senioři se vrátili do lavic

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT