Příznivci ušlechtilých zvířat se sejdou v Lomnici na akci Já mám koně

31.05.2017 16:38:55 | Autor: Lenka Morávková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Příznivci ušlechtilých zvířat se sejdou v Lomnici na akci Já mám koně

Město Lomnice nad Popelkou pořádá v sobotu 3. června 2017 již podesáté Krajský den koně Libereckého kraje pod názvem Já mám koně. Toto největší shromáždění koní, koňských spřežení a jezdců v kraji se koná pod záštitou Libereckého kraje a podpory Regionální agrární rady Libereckého kraje a bude tradičně zahájeno v 9.30 slavnostním průvodem všech účastníků městem přes Husovo náměstí.

Slavnostní přivítání všech účastníků, více než 50 koní, proběhne na „Cermaňáku", kde bude následovat žehnání všem koním a jednotlivá vystoupení. Určitě se bude na co dívat. Jmenujme vystoupení formanského vozu z plzeňského Prazdroje, na jehož kozlíku bude sedět paní Šůsová, jež bude také rozvážet pivo postaru po místních restauracích Babylon, G-Fajx a Můstky v Popelkách. Druhý vůz zdejšího spolku „sudařů" poveze Lomnické pivo, jehož vaření v loňském roce obnovila parta nadšenců.

Ale program nebude jen o pivu. Předvedeny budou ukázky práce se starou zemědělskou technikou, westernové ježdění, pony games, koňský fotbal, vystoupí dětská kaskadérská skupina Cabalos, démoničtí fríští koně, ukázka z natáčení scén s koňmi ve filmu Robin Hood, selská jízda, dámské sedlo v několika variacích, španělská garrocha, vozatajská jízda, kočárová spřežení a další.

Já mám koně v roce 2016<br />Autor: Archiv města Lomnice nad Popelkou Účast přislíbili i z Národního hřebčína ve Slatiňanech a Zemského hřebčína z Písku. Nebude chybět soutěž o nejkrásnějšího koně a křest hříbátka. Od 13 hodin se uskuteční rovněž 10. ročník oblastního přeboru v drezuře o pohár Českého ráje, kterého se v několika kategoriích zúčastní dalších více jak 30 koní.

Doprovodný program ve vedlejším Tyršově parku bude věnován převážně dětem. Jsou připraveny soutěže, ježdění na koních, atrakce, stánkový prodej s koňskou tématikou, ale i ukázky práce bednářů plzeňského pivovaru, kde si každý může i toto skoro zapomenuté řemeslo vyzkoušet, a ochutnávka Lomnického piva pro rodiče.

Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu

Konkurenční "koňská akce" v Semilech:

Obrazem: Westernový den v Semilech 2017

Předchozí ročníky Dne koně v Lomnici:

2016: Příznivci koní se sejdou v Lomnici na 12. ročníku krajského dne

2015: Lomnice bude patřit ušlechtilým koním a jejich chovatelům

2014: Lomnický Den koně ozářili režisérka Plívová – Šimková i herec Vydra

2013: V rámci dne koně soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

2012: V Lomnici nad Popelkou soutěžili v drezuře O pohár Českého ráje

2012: FOTO: Příznivci koní se sešli v Lomnici nad Popelkou

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Setkání starosty města Turnov s obyvateli ulice Mírová

V pondělí 3. února 2020 se od 16 hodin uskuteční setkání starosty města Turnova Tomáše Hockeho s obyvateli ulice Mírová na Daliměřicích. Ti poslali ke konci roku 2019 dopis, ve kterém radnici vyzývají k rekonstrukci ulice a chodníku.„ Požadavek na opravu Mírové ulice zazněl v lednu minulého roku na setkání s občany," sdělil starosta Tomáš Hocke. A doplnil, že je to i priorita zastupitelů města, kteří pro rekonstrukci této ulice hlasovali na únorovém zasedání zastupitelstva roku 2019 v rámci investičních priorit. Rekonstrukce této ulice se umístila na 22. místě z 29. v projektech do 10 milionů korun. Veřejné projednání problematiky proběhne v zasedací místnosti č. 215 v budově radnice, Antonína Dvořáka 335.

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům
Prvními zápasy začal zimní turnaj v Lomnici nad Popelkou
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka
Dalmach v Plzni vychytali domácí brankáři
Úpravy muzea v Turnově přinesou víc minerálů i fotogalerii Heckela

Nejčtenější články

26.01.: Kateřina Janatová: Sedí mi jet si vlastní tempo
25.01.: Obrazem: Závod žactva v biatlonu pořádali ve Vrchlabí
27.01.: Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT