Pro dobrou věc počtvrté aneb na trzích v Turnově přispějte na Elenku

07.12.2017 19:05:48 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Pro dobrou věc počtvrté aneb na trzích v Turnově přispějte na Elenku

Už jste někdy přispěli Pro dobrou věc? I letos můžete! Již třikrát jste mohli na vánočních trzích v Turnově navštívit stánek Pro dobrou věc a koupí výrobku pomoci někomu, kdo se v životě musí potýkat se zdravotními komplikacemi.

„Již od října se maminky, které se už několik let sdružují pod turnovskými skauty, scházejí a vyrábějí exkluzivní produkt - lžičky, aby jejich prodejem pomohly dalšímu človíčkovi, kterému peníze pomohou žít život aktivněji," popsala přípravy jedna z organizátorek Michaela Uchytilová.

Elena Košková<br />Autor: Archiv rodinyA komu můžete přispět v letošním roce? Elena Košková je dvanáctiletá slečna z Vyskře, která od mládí bojuje s pletencovou svalovou dystrofií.

Její maminka Milena Dorňáková popisuje, jak se tato nemoc od malička vyvíjela: „Že se Elča vyvíjí jinak, než její vrstevníci, jsme si všimli v jejích třech letech. Začala chodit po špičkách, a tak chodila až do jejích 12 let, kdy podstoupila operaci achilových šlach."

Nyní Elenka podstupuje intezivní rehabilitaci, kvůli vysoké unavitelnosti používá mechanický vozík. „Nejvíce jí pomáhají rehabilitační pobyty, bohužel pojišťovna platí pouze základní, aby se Elenčin stav stabilizoval, je potřeba pobyt opakovat častěji," dodala paní Dorňáková.

„Přípravy na stánek jsou v plném proudu. Už se scházejí i výrobky od našich přispěvovatelů, většinou maminek, které doma něco pěkného vyrobí a na stánek dodají. Naším cílem je částka 50 000 Kč - a myslíme si, že to není nemožné!" sdílela radost z dobré věci Michaela Uchytilová.

Už v minulých letech přispěla akce Pro dobrou věc Honzíkovi na elektrický vozík nebo Víťovi na Vojtův stůl. A co vy? Přijdete a přispějete Pro dobrou věc? Již v pátek 8. a v sobotu 9. prosince na náměstí Českého ráje v Turnově. Vybraná částka bude předána Elence a její rodině při skautském živém betlému a Betlémském světle na turnovském náměstí v sobotu 23. prosince od 17 hodin.

Cvrčkové - maminky sdružující se pod skautským střediskem Štika Turnov děkují mateřskému centru Náruč za poskytnutí prostor na výrobu věcí na stránek Pro dobrou věc.

Článek a fotogalerie z proběhlé akce:

FOTO: Stánek Pro dobrou věc získal 80 tisíc korun pro Elenku!

Obrazem: Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2017

Podrobný program turnovských vánočních trhů

Loňská akce: Návštěvníci turnovských trhů přispěli 70 tisíc korun Pro dobrou věc!

Stánek Pro dobrou věc na turnovských vánočních trzích<br />Autor: Zdeněk Matura

Turnovští rázně podpořili Honzíka. Na jeho vozík se vybralo 80 tisíc

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do konce května můžete podat přihlášky k soutěži Stavba roku 2018

Dne 31. května 2018 ve 12.00 máte poslední možnost podat přihlášku do soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Již čtrnáctý ročník události ocení nejlepší stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Přihlášky přijímá podatelna krajského úřadu. Soutěž Stavba roku Libereckého kraje vyhlásil letos už počtrnácté Liberecký kraj a partnerské organizace z oblasti stavebnictví. „V letošním roce je vyhlášeno celkem pět kategorií, do kterých je možné přihlásit stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Termín ukončení příjmu přihlášek se blíží, proto je nutné si pospíšit," upozorňuje Radka Loučková Kotasová, krajská radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje. Podrobný článek

Semilská knihovna pořádá burzu knih

Městská knihovna Semily pořádá v pátek 1. června od 8 do 17 hodin Burzu knih aneb Vyberte dětem k svátku pěknou knížku! K dispozici ve vestibulu a prostorách Jitřenky bude dětská literatura - knihy, časopisy, leporela, beletrie, naučná literatura a časopisy, výběrová literatura - knihy „jako nové."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků devátého jarního kola
Při bezpečnostní akci na železnici se ukázala nekázeň nejen řidičů
Státní okresní archiv v Semilech bude hostit dva koncerty
Podrobný program akce Letnice na statku u Dlasků
V Maškově zahradě v Turnově pořádají 3. ročník bruslařských závodů

Nejčtenější články

19.05.: Menší nehoda zkomplikovala sobotní dopravu v Semilech
20.05.: Přehled fotbalových výsledků devátého jarního kola
18.05.: VIDEO: Práce v semilské Bořkovské ulici finišují

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Díky ionizačním elektro kotlům Stafor je elektrická energie stále efektivní a cenově výhodné řešení.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT