Pro dobrou věc počtvrté aneb na trzích v Turnově přispějte na Elenku

07.12.2017 19:05:48 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Pro dobrou věc počtvrté aneb na trzích v Turnově přispějte na Elenku

Už jste někdy přispěli Pro dobrou věc? I letos můžete! Již třikrát jste mohli na vánočních trzích v Turnově navštívit stánek Pro dobrou věc a koupí výrobku pomoci někomu, kdo se v životě musí potýkat se zdravotními komplikacemi.

„Již od října se maminky, které se už několik let sdružují pod turnovskými skauty, scházejí a vyrábějí exkluzivní produkt - lžičky, aby jejich prodejem pomohly dalšímu človíčkovi, kterému peníze pomohou žít život aktivněji," popsala přípravy jedna z organizátorek Michaela Uchytilová.

Elena Košková<br />Autor: Archiv rodinyA komu můžete přispět v letošním roce? Elena Košková je dvanáctiletá slečna z Vyskře, která od mládí bojuje s pletencovou svalovou dystrofií.

Její maminka Milena Dorňáková popisuje, jak se tato nemoc od malička vyvíjela: „Že se Elča vyvíjí jinak, než její vrstevníci, jsme si všimli v jejích třech letech. Začala chodit po špičkách, a tak chodila až do jejích 12 let, kdy podstoupila operaci achilových šlach."

Nyní Elenka podstupuje intezivní rehabilitaci, kvůli vysoké unavitelnosti používá mechanický vozík. „Nejvíce jí pomáhají rehabilitační pobyty, bohužel pojišťovna platí pouze základní, aby se Elenčin stav stabilizoval, je potřeba pobyt opakovat častěji," dodala paní Dorňáková.

„Přípravy na stánek jsou v plném proudu. Už se scházejí i výrobky od našich přispěvovatelů, většinou maminek, které doma něco pěkného vyrobí a na stánek dodají. Naším cílem je částka 50 000 Kč - a myslíme si, že to není nemožné!" sdílela radost z dobré věci Michaela Uchytilová.

Už v minulých letech přispěla akce Pro dobrou věc Honzíkovi na elektrický vozík nebo Víťovi na Vojtův stůl. A co vy? Přijdete a přispějete Pro dobrou věc? Již v pátek 8. a v sobotu 9. prosince na náměstí Českého ráje v Turnově. Vybraná částka bude předána Elence a její rodině při skautském živém betlému a Betlémském světle na turnovském náměstí v sobotu 23. prosince od 17 hodin.

Cvrčkové - maminky sdružující se pod skautským střediskem Štika Turnov děkují mateřskému centru Náruč za poskytnutí prostor na výrobu věcí na stránek Pro dobrou věc.

Článek a fotogalerie z proběhlé akce:

FOTO: Stánek Pro dobrou věc získal 80 tisíc korun pro Elenku!

Obrazem: Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2017

Podrobný program turnovských vánočních trhů

Loňská akce: Návštěvníci turnovských trhů přispěli 70 tisíc korun Pro dobrou věc!

Stánek Pro dobrou věc na turnovských vánočních trzích<br />Autor: Zdeněk Matura

Turnovští rázně podpořili Honzíka. Na jeho vozík se vybralo 80 tisíc

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Antiples chystají v lomnické Továrně Mastných
Upozornění pro pořadatele kulturních akcí v Turnově
Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů
Předpremiéra filmu Ženy v běhu proběhne v lomnickém kině
Dalmach potvrdil první místo výhrou v Ústí nad Labem

Nejčtenější články

22.01.: FOTO: Večer donátorů v semilském muzeu zpestřila Miriam Kantorková
20.01.: Nová panoramatická kamera zdobí budovu krajského úřadu
22.01.: Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT