Pro dobrou věc počtvrté aneb na trzích v Turnově přispějte na Elenku

07.12.2017 19:05:48 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Pro dobrou věc počtvrté aneb na trzích v Turnově přispějte na Elenku

Už jste někdy přispěli Pro dobrou věc? I letos můžete! Již třikrát jste mohli na vánočních trzích v Turnově navštívit stánek Pro dobrou věc a koupí výrobku pomoci někomu, kdo se v životě musí potýkat se zdravotními komplikacemi.

„Již od října se maminky, které se už několik let sdružují pod turnovskými skauty, scházejí a vyrábějí exkluzivní produkt - lžičky, aby jejich prodejem pomohly dalšímu človíčkovi, kterému peníze pomohou žít život aktivněji," popsala přípravy jedna z organizátorek Michaela Uchytilová.

Elena Košková<br />Autor: Archiv rodinyA komu můžete přispět v letošním roce? Elena Košková je dvanáctiletá slečna z Vyskře, která od mládí bojuje s pletencovou svalovou dystrofií.

Její maminka Milena Dorňáková popisuje, jak se tato nemoc od malička vyvíjela: „Že se Elča vyvíjí jinak, než její vrstevníci, jsme si všimli v jejích třech letech. Začala chodit po špičkách, a tak chodila až do jejích 12 let, kdy podstoupila operaci achilových šlach."

Nyní Elenka podstupuje intezivní rehabilitaci, kvůli vysoké unavitelnosti používá mechanický vozík. „Nejvíce jí pomáhají rehabilitační pobyty, bohužel pojišťovna platí pouze základní, aby se Elenčin stav stabilizoval, je potřeba pobyt opakovat častěji," dodala paní Dorňáková.

„Přípravy na stánek jsou v plném proudu. Už se scházejí i výrobky od našich přispěvovatelů, většinou maminek, které doma něco pěkného vyrobí a na stánek dodají. Naším cílem je částka 50 000 Kč - a myslíme si, že to není nemožné!" sdílela radost z dobré věci Michaela Uchytilová.

Už v minulých letech přispěla akce Pro dobrou věc Honzíkovi na elektrický vozík nebo Víťovi na Vojtův stůl. A co vy? Přijdete a přispějete Pro dobrou věc? Již v pátek 8. a v sobotu 9. prosince na náměstí Českého ráje v Turnově. Vybraná částka bude předána Elence a její rodině při skautském živém betlému a Betlémském světle na turnovském náměstí v sobotu 23. prosince od 17 hodin.

Cvrčkové - maminky sdružující se pod skautským střediskem Štika Turnov děkují mateřskému centru Náruč za poskytnutí prostor na výrobu věcí na stránek Pro dobrou věc.

Článek a fotogalerie z proběhlé akce:

FOTO: Stánek Pro dobrou věc získal 80 tisíc korun pro Elenku!

Obrazem: Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2017

Podrobný program turnovských vánočních trhů

Loňská akce: Návštěvníci turnovských trhů přispěli 70 tisíc korun Pro dobrou věc!

Stánek Pro dobrou věc na turnovských vánočních trzích<br />Autor: Zdeněk Matura

Turnovští rázně podpořili Honzíka. Na jeho vozík se vybralo 80 tisíc

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově zahájili výstavbu chodníku v Sobotecké ulici

Byla zahájena výstavba nového chodníku a veřejného osvětlení v Mašově, Sobotecké ulici. Nový chodník bude po levé straně od ulice U školy až na křižovatku na Kalužníku a malá část bude po pravé straně od ulice U školy k autobusové zastávce. „Stavbu realizuje firma MIZERA - STAVBY, a.s., Lomnice nad Popelkou. Stavba bude dokončena do 31. 10. 2018. Stavba bude realizována po úsecích, kde bude částečně omezen provoz. Veškerá omezení budou vždy na nezbytně nutnou dobu. Děkujeme za dodržování základních zásad bezpečnosti," upřesnila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku MěÚ Turnov.

Eurion 2018 přivítá na Smržovce Lenku Dusilovou i Janu Uriel

Už 27. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 17. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ke střetu dvou aut došlo v Železném Brodě, jeden z řidičů před jízdou pil
I.A třída: Těsné výhry získaly v úvodním kole Lomnice a Košťálov
Neznámý pachatel zabil osm kriticky ohrožených mihulí potočních
O prázdninách se vydejte za kozím sýrem či výrobou papíru
Kraj umožňuje obcím bezplatně používat elektronickou spisovou službu

Nejčtenější články

13.08.: FOTO: Divizní derby v Turnově vyrovnané, bod navíc získaly Přepeře
13.08.: Zemřela spisovatelka a scénáristka Božena Šimková
14.08.: Obrazem: V Jizeře je málo vody, v Dolní Sytové naměřeno jen 30 cm

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT