Pro dobrou věc počtvrté aneb na trzích v Turnově přispějte na Elenku

07.12.2017 19:05:48 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Pro dobrou věc počtvrté aneb na trzích v Turnově přispějte na Elenku

Už jste někdy přispěli Pro dobrou věc? I letos můžete! Již třikrát jste mohli na vánočních trzích v Turnově navštívit stánek Pro dobrou věc a koupí výrobku pomoci někomu, kdo se v životě musí potýkat se zdravotními komplikacemi.

„Již od října se maminky, které se už několik let sdružují pod turnovskými skauty, scházejí a vyrábějí exkluzivní produkt - lžičky, aby jejich prodejem pomohly dalšímu človíčkovi, kterému peníze pomohou žít život aktivněji," popsala přípravy jedna z organizátorek Michaela Uchytilová.

Elena Košková<br />Autor: Archiv rodinyA komu můžete přispět v letošním roce? Elena Košková je dvanáctiletá slečna z Vyskře, která od mládí bojuje s pletencovou svalovou dystrofií.

Její maminka Milena Dorňáková popisuje, jak se tato nemoc od malička vyvíjela: „Že se Elča vyvíjí jinak, než její vrstevníci, jsme si všimli v jejích třech letech. Začala chodit po špičkách, a tak chodila až do jejích 12 let, kdy podstoupila operaci achilových šlach."

Nyní Elenka podstupuje intezivní rehabilitaci, kvůli vysoké unavitelnosti používá mechanický vozík. „Nejvíce jí pomáhají rehabilitační pobyty, bohužel pojišťovna platí pouze základní, aby se Elenčin stav stabilizoval, je potřeba pobyt opakovat častěji," dodala paní Dorňáková.

„Přípravy na stánek jsou v plném proudu. Už se scházejí i výrobky od našich přispěvovatelů, většinou maminek, které doma něco pěkného vyrobí a na stánek dodají. Naším cílem je částka 50 000 Kč - a myslíme si, že to není nemožné!" sdílela radost z dobré věci Michaela Uchytilová.

Už v minulých letech přispěla akce Pro dobrou věc Honzíkovi na elektrický vozík nebo Víťovi na Vojtův stůl. A co vy? Přijdete a přispějete Pro dobrou věc? Již v pátek 8. a v sobotu 9. prosince na náměstí Českého ráje v Turnově. Vybraná částka bude předána Elence a její rodině při skautském živém betlému a Betlémském světle na turnovském náměstí v sobotu 23. prosince od 17 hodin.

Cvrčkové - maminky sdružující se pod skautským střediskem Štika Turnov děkují mateřskému centru Náruč za poskytnutí prostor na výrobu věcí na stránek Pro dobrou věc.

Článek a fotogalerie z proběhlé akce:

FOTO: Stánek Pro dobrou věc získal 80 tisíc korun pro Elenku!

Obrazem: Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2017

Podrobný program turnovských vánočních trhů

Loňská akce: Návštěvníci turnovských trhů přispěli 70 tisíc korun Pro dobrou věc!

Stánek Pro dobrou věc na turnovských vánočních trzích<br />Autor: Zdeněk Matura

Turnovští rázně podpořili Honzíka. Na jeho vozík se vybralo 80 tisíc

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
V turnovském Mašově dokončují nový chodník
Po napadení před diskotékou v Koberovech leží mladý muž v nemocnici
Semilská hasičská družstva mládeže v Soptíku 2018
Oslavy státního svátku 28. října proběhnou i v Turnově

Nejčtenější články

18.10.: Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
20.10.: Po napadení před diskotékou v Koberovech leží mladý muž v nemocnici
18.10.: FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT