Pro dobrou věc počtvrté aneb na trzích v Turnově přispějte na Elenku

07.12.2017 19:05:48 | Autor: Jana Pekařová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Pro dobrou věc počtvrté aneb na trzích v Turnově přispějte na Elenku

Už jste někdy přispěli Pro dobrou věc? I letos můžete! Již třikrát jste mohli na vánočních trzích v Turnově navštívit stánek Pro dobrou věc a koupí výrobku pomoci někomu, kdo se v životě musí potýkat se zdravotními komplikacemi.

„Již od října se maminky, které se už několik let sdružují pod turnovskými skauty, scházejí a vyrábějí exkluzivní produkt - lžičky, aby jejich prodejem pomohly dalšímu človíčkovi, kterému peníze pomohou žít život aktivněji," popsala přípravy jedna z organizátorek Michaela Uchytilová.

Elena Košková<br />Autor: Archiv rodinyA komu můžete přispět v letošním roce? Elena Košková je dvanáctiletá slečna z Vyskře, která od mládí bojuje s pletencovou svalovou dystrofií.

Její maminka Milena Dorňáková popisuje, jak se tato nemoc od malička vyvíjela: „Že se Elča vyvíjí jinak, než její vrstevníci, jsme si všimli v jejích třech letech. Začala chodit po špičkách, a tak chodila až do jejích 12 let, kdy podstoupila operaci achilových šlach."

Nyní Elenka podstupuje intezivní rehabilitaci, kvůli vysoké unavitelnosti používá mechanický vozík. „Nejvíce jí pomáhají rehabilitační pobyty, bohužel pojišťovna platí pouze základní, aby se Elenčin stav stabilizoval, je potřeba pobyt opakovat častěji," dodala paní Dorňáková.

„Přípravy na stánek jsou v plném proudu. Už se scházejí i výrobky od našich přispěvovatelů, většinou maminek, které doma něco pěkného vyrobí a na stánek dodají. Naším cílem je částka 50 000 Kč - a myslíme si, že to není nemožné!" sdílela radost z dobré věci Michaela Uchytilová.

Už v minulých letech přispěla akce Pro dobrou věc Honzíkovi na elektrický vozík nebo Víťovi na Vojtův stůl. A co vy? Přijdete a přispějete Pro dobrou věc? Již v pátek 8. a v sobotu 9. prosince na náměstí Českého ráje v Turnově. Vybraná částka bude předána Elence a její rodině při skautském živém betlému a Betlémském světle na turnovském náměstí v sobotu 23. prosince od 17 hodin.

Cvrčkové - maminky sdružující se pod skautským střediskem Štika Turnov děkují mateřskému centru Náruč za poskytnutí prostor na výrobu věcí na stránek Pro dobrou věc.

Článek a fotogalerie z proběhlé akce:

FOTO: Stánek Pro dobrou věc získal 80 tisíc korun pro Elenku!

Obrazem: Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2017

Podrobný program turnovských vánočních trhů

Loňská akce: Návštěvníci turnovských trhů přispěli 70 tisíc korun Pro dobrou věc!

Stánek Pro dobrou věc na turnovských vánočních trzích<br />Autor: Zdeněk Matura

Turnovští rázně podpořili Honzíka. Na jeho vozík se vybralo 80 tisíc

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hořela garáž v Liberci, škoda je přes půl milionu

V pondělí před půl devátou hodinou ranní byl na linku 150 ohlášen požár trojgaráže, ve které se nacházely osobní automobily. Hasiči byli operačním střediskem vysláni do ulice Doubská v Liberci - Rochlicích. Na místo události se okamžitě sjely dvě jednotky hasičů - profesionálové z Liberce, pomáhali dobrovolní hasiči z Liberce - Vratislavic nad Nisou. Další informace

Příběh Hanče a Vrbaty ožívá na zlaté a stříbrné medaili

Česká mincovna letos přichází s novou tříletou sběratelskou sérií nazvanou Příběhy naší historie. Zaměřuje se na řadu pozoruhodných osobností, událostí a činů z naší pestré historie, ve kterých se zrcadlí pravá česká nátura, jako je odhodlání, odvaha, pracovitost, kreativita, cílevědomost a smysl pro humor. V únoru představí medaile věnované dvojici Hanč a Vrbata. Další budou následovat. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Horská služba Krkonoše zasahovala u laviny v Pramenném dole
Hlasujte pro nejlepší dřevěné stavby a vyhrajte pobyt ve srubu!
FOTO: Jilemnická Lucie Paulusová si v Harrachově dojela pro dva tituly
Během noci zasahovali hasiči u větších požárů v Mimoni a Liberci
Únorová mimořádná promítání v Lomnici

Nejčtenější články

21.02.: Mladá autorka Gábina Jakoubková má čich na olympijské medailisty
20.02.: Přepeře mají po výhře nad Jičínem jistotu vítězství zimního turnaje
20.02.: FOTO: ATMO Music, Sebastian a Jakub Děkan zaplnili bozkovský sál

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT