Program ve Šťastné zemi vyvrcholí dřevosocháním a koncertem

20.08.2015 08:19:33 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: KULTURA | Obce: Radvánovice

Program ve Šťastné zemi vyvrcholí dřevosocháním a koncertem

Třináct renomovaných sochařů bude v týdnu od 17. do 23. srpna pracovat ve Šťastné zemi před zraky návštěvníků. Připravena bude také sochařská dílna pro rodiče s dětmi. Návštěvníky v neděli 23. srpna od 16 hodin čeká koncert Marka Ztraceného.

„Motorové pily, dláta, kladívka, sekáčky, dřevo máme připravené, téma mají všichni zúčastnění volné, sám jsem zvědav, co pěkného tady vznikne," přiblížil nadcházející akci správce areálu Pavel Faltus.  V neděli 23. srpna ve 14 hodin se ve Šťastné zemi uskuteční veřejná dražba uměleckých předmětů. Ty menší si zájemci budou moci hned odvézt na zkrášlení svých zahrad či interiérů, větší jim dovezou. Dražbu bude uvádět redaktor Českého rozhlasu Jan Žíla, ze Šťastné země jsou plánovány i živé rozhlasové vstupy do celostátního vysílání. Výtěžek dražby bude zčásti využit na rozšíření vodních hrátek v areálu. Po celý den zde bude řemeslný trh.

Dřevosochání ve Šťastné zemi v Radvánovicích 2015<br />Autor: Pavel Charousek „Oproti loňskému roku jsme zaznamenali patnáctiprocentní nárůst návštěvnosti. Ten se logicky letošními tropickými vedry trochu zastavil, ale i tak myslím, že sezona bude úspěšná. Tahákem je v červnu otevřená replika hradu Trosky, velký ohlas mají nové animační programy, které má na starosti kolegyně Lucie Kolářová. V areálu se stále něco děje, máme výtvarné dílny, tvoření v keltské vesničce, děti dobývají hrad, nebo se všichni mohou vydat na komentovanou prohlídku prožitkového geoparku. Návštěvníci mohou využít také služeb instruktorů v lanovém centru. Hitem jsou stále i nafukovací trampolíny," vypočítal Pavel Faltus.

Do konce prázdnin ve Šťastné zemi probíhají Slavnosti slámy 2015. Areál zdobí tři desítky slaměných soch zobrazující říši zvířat a hmyzu. Příchozí mohou vidět v nadživotní velikosti čtyřmetrovou slaměnou kudlanku nábožnou, velkou vosu, velmi povedené zápasící brouky roháče a další. Samozřejmostí je slaměný hrad, který letos vyrostl v dolní části areálu, jsou tady také bludiště v kukuřici a vodní skluzavka.

RÁMCOVÝ PŘEHLED DALŠÍCH AKCÍ:

* Do 31. srpna: SLAVNOSTI SLÁMY.

* 17. - 23. srpna: DŘEVOSOCHAŘSKÁ DÍLNA. Po celý týden můžete pozorovat umění sochařských mistrů a také vyzkoušet sochařskou dílnu pro rodiče s dětmi.

* Neděle 23. srpna: Veřejná aukce děl dřevosochařské dílny. Pořiďte si domů jedno z oživlých děl mistrů sochařů... Řemeslnické trhy, soutěže a hry pro děti i dospělé, KONCERT: MAREK ZTRACENÝ. Předprodej vstupenek přes Ticketstream i na místě. Vstupné do areálu bude zvýšeno na 150 Kč pro dospělé a 130 Kč pro děti (vstupné včetně koncertu Marka Ztraceného).

* Sobota 12. září: BABÍ LÉTO ve Šťastné zemi. Přijďte se s námi rozloučit s létem. Připraveny budou koncerty a divadla pro malé i velké a kulinářské speciality z podzimních plodin a přírodních produktů. Proběhnou i různé soutěže o atraktivní ceny (například o vstupenky do areálu na rok 2016), bude dětská diskotéka, zahrají Waldovy Matušky.

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve Šťastné zemi zahájili tradiční slavnosti slámy
Ve Šťastné zemi chystají tradiční Slamák
Richard Krajčo otevřel sezonu ve Štastné zemi i repliku hradu Trosky
Prázdniny ve Šťastné zemi zahájí Kryštof, dokončena je i replika Trosek
Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo pět tisíc dětí i dospělých
Šťastnou zemi opět navštíví známé kapely, ale vyrostou zde také Trosky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští zdravotníci získali nové sanitky a defibrilátory
FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
Mosty v Krkonoších a na Českolipsku čekají rekonstrukce
Kraj vyhlašuje programy na podporu hasičů, cyklistů i včelařů
FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl
07.12.: Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT