Program ve Šťastné zemi vyvrcholí dřevosocháním a koncertem

20.08.2015 08:19:33 | Autor: Pavel Charousek, TvA | Rubrika: KULTURA | Obce: Radvánovice

Program ve Šťastné zemi vyvrcholí dřevosocháním a koncertem

Třináct renomovaných sochařů bude v týdnu od 17. do 23. srpna pracovat ve Šťastné zemi před zraky návštěvníků. Připravena bude také sochařská dílna pro rodiče s dětmi. Návštěvníky v neděli 23. srpna od 16 hodin čeká koncert Marka Ztraceného.

„Motorové pily, dláta, kladívka, sekáčky, dřevo máme připravené, téma mají všichni zúčastnění volné, sám jsem zvědav, co pěkného tady vznikne," přiblížil nadcházející akci správce areálu Pavel Faltus.  V neděli 23. srpna ve 14 hodin se ve Šťastné zemi uskuteční veřejná dražba uměleckých předmětů. Ty menší si zájemci budou moci hned odvézt na zkrášlení svých zahrad či interiérů, větší jim dovezou. Dražbu bude uvádět redaktor Českého rozhlasu Jan Žíla, ze Šťastné země jsou plánovány i živé rozhlasové vstupy do celostátního vysílání. Výtěžek dražby bude zčásti využit na rozšíření vodních hrátek v areálu. Po celý den zde bude řemeslný trh.

Dřevosochání ve Šťastné zemi v Radvánovicích 2015<br />Autor: Pavel Charousek „Oproti loňskému roku jsme zaznamenali patnáctiprocentní nárůst návštěvnosti. Ten se logicky letošními tropickými vedry trochu zastavil, ale i tak myslím, že sezona bude úspěšná. Tahákem je v červnu otevřená replika hradu Trosky, velký ohlas mají nové animační programy, které má na starosti kolegyně Lucie Kolářová. V areálu se stále něco děje, máme výtvarné dílny, tvoření v keltské vesničce, děti dobývají hrad, nebo se všichni mohou vydat na komentovanou prohlídku prožitkového geoparku. Návštěvníci mohou využít také služeb instruktorů v lanovém centru. Hitem jsou stále i nafukovací trampolíny," vypočítal Pavel Faltus.

Do konce prázdnin ve Šťastné zemi probíhají Slavnosti slámy 2015. Areál zdobí tři desítky slaměných soch zobrazující říši zvířat a hmyzu. Příchozí mohou vidět v nadživotní velikosti čtyřmetrovou slaměnou kudlanku nábožnou, velkou vosu, velmi povedené zápasící brouky roháče a další. Samozřejmostí je slaměný hrad, který letos vyrostl v dolní části areálu, jsou tady také bludiště v kukuřici a vodní skluzavka.

RÁMCOVÝ PŘEHLED DALŠÍCH AKCÍ:

* Do 31. srpna: SLAVNOSTI SLÁMY.

* 17. - 23. srpna: DŘEVOSOCHAŘSKÁ DÍLNA. Po celý týden můžete pozorovat umění sochařských mistrů a také vyzkoušet sochařskou dílnu pro rodiče s dětmi.

* Neděle 23. srpna: Veřejná aukce děl dřevosochařské dílny. Pořiďte si domů jedno z oživlých děl mistrů sochařů... Řemeslnické trhy, soutěže a hry pro děti i dospělé, KONCERT: MAREK ZTRACENÝ. Předprodej vstupenek přes Ticketstream i na místě. Vstupné do areálu bude zvýšeno na 150 Kč pro dospělé a 130 Kč pro děti (vstupné včetně koncertu Marka Ztraceného).

* Sobota 12. září: BABÍ LÉTO ve Šťastné zemi. Přijďte se s námi rozloučit s létem. Připraveny budou koncerty a divadla pro malé i velké a kulinářské speciality z podzimních plodin a přírodních produktů. Proběhnou i různé soutěže o atraktivní ceny (například o vstupenky do areálu na rok 2016), bude dětská diskotéka, zahrají Waldovy Matušky.

Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve Šťastné zemi zahájili tradiční slavnosti slámy
Ve Šťastné zemi chystají tradiční Slamák
Richard Krajčo otevřel sezonu ve Štastné zemi i repliku hradu Trosky
Prázdniny ve Šťastné zemi zahájí Kryštof, dokončena je i replika Trosek
Turistickou sezonu v Českém ráji zahájilo pět tisíc dětí i dospělých
Šťastnou zemi opět navštíví známé kapely, ale vyrostou zde také Trosky

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krakonošovy letní podvečery pošestnácté ovládnou jilemnické náměstí
Do Tatobit opět míří osobnosti na Hvězdná setkání
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji
11.07.: Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT