Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

05.12.2019 07:33:08 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám prosincový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

 

Zhodnocení předchozích akcí:

Olympiáda z matematiky

V říjnu Tereza Krausová (4.O) úspěšně absolvovala online test logické olympiády z matematiky a v listopadu se zúčastnila krajského kola v Liberci.

Krajské finále pIšQworek na Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci<br />Autor: Archiv Student Cyber Games. Ilustrační fotografie pIšQworky

Oblastní kolo soutěže pIšQworky 7. listopadu potvrdilo dominanci našich stálic; Apple π (Tereza Machačková, Anna Tvrzníková, Jan Koťátko, Jan Bartoň, Václav Bartoň) a Pekelní pytlíci (Tomáš Chmelík, Matěj Hejduk, Lukáš David, Anna Hošková, Vendula Buriánová) si s přehledem poradili s konkurencí dalších osmi týmů, umístili se na 1. a 2. místě a dostali tak již po několikáté šanci bojovat 25. 11. 2019 v krajském kole v Liberci s ostatními hvězdnými týmy. Krásné třetí místo Apple π budiž povzbuzením pro ostatní pišqworkáře. Článek o krajském finále

Okresní kolo v basketbale

V úterý 12. listopadu se v Jilemnici uskutečnilo okresní kolo v basketbale. Dívky prohrály až ve finále a obsadily druhé místo. Chlapci skončili na šestém místě.

Beseda s dokumentaristou Vachkem

Ve středu 27. listopadu navštívil naše gymnázium profesor Karel Vachek, režisér a dlouholetý vedoucí katedry dokumentaristiky FAMU. Besedoval se studenty společenskovědního semináře a dalšími zájemci o současném filmu, osobnostech literatury a současném stavu naší společnosti. V 17 hodin pak v semilském kině v rámci filmového klubu uvedl svůj poslední, téměř šestihodinový film „Komunismus a síť". Pan profesor má často kontroverzní názory, kterými provokuje k zamyšlení. Setkání s panem Karlem Vachkem ve škole a v kině připravili Mgr. Petr Pýcha a Mgr. Jan Hortvík.

Prosincové akce gymnázia:

Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019<br />Autor: Petr Ježek Vánoční jarmark 

Tradiční Vánoční jarmark pořádaný Muzeem a Pojizerskou galerií se uskuteční v sobotu 30. listopadu od 9 do 16 hodin. Výrobky naší keramické dílny na něm prezentujeme pravidelně od roku 2002. Vedle několika osvědčených typů vánočního zboží připravujeme i výrobky zcela nové. Dárečky pro děti i dospělé se studenty připravily profesorky Riegrová a Staňková. Příprava této akce je pro nás každoročně potěšením. Přijďte, pozastavte se u našeho stánku, a vyberte si. Uděláte radost nejen sobě a vašim blízkým, ale i nám. Fotogalerie z proběhlé akce

Prevence a boj s nemocí AIDS

Na přelomu listopadu a prosince každoročně probíhá po celé České republice osvětová a informační kampaň zaměřená na prevenci a boj s nemocí AIDS. S touto kampaní je již tradičně spojená také veřejná sbírka - Červená stužka. V pondělí 2. prosince si budete moci od vybraných studentů, dobrovolníků z kvinty a 1. ročníku, koupit za 20 Kč červenou stužku, která je symbolem solidarity s osobami HIV pozitivními a nemocnými AIDS. Získané finanční prostředky budou použity na provoz a preventivní aktivity České společnosti AIDS a Domu světla. Více informací o kampani a sbírce naleznete na:http://www.aids-pomoc.cz/.

Divadelní představení společnosti Divadelta

Žáci nižšího gymnázia zhlédnou v úterý 3. prosince v aule interaktivní divadelní představení společnosti Divadelta. Žáci primy a sekundy se zúčastní od 9 hod. programu s názvem „Nový spolužák", který zábavnou a poučnou formou přibližuje problematiku šikany. Pro žáky tercie a kvarty jsme vybrali představení s názvem „Vadí, nevadí", během kterého se studenti dozvědí, jak alkohol ovlivňuje lidské chování a jak je škodlivý. Do obou představení se studenti mohou aktivně zapojit a vyzkoušet si některé modelové situace „na vlastní kůži".

Přednášky o skupině The Beatles

Dne 9. prosince od 9:00 hod. se žáci 1.O - 6.O a 1. - 2. ročníků zúčastní interaktivní hudební přednášky o skupině The Beatles, kterou pořádá chomutovská hudební agentura FORREST GUMP. Celým koncertním pásmem o délce jedné vyučovací hodiny nás bude provázet, společně se svou akustickou kytarou, zpěvák a speaker Dan Kubica. Cena pořadu je 40 Kč.

Přednáška Interakce světla s hmotou

Ve středu 11. prosince čeká studenty septimy, 3. ročníku a zájemce z jiných tříd (SŠ) přednáška Interakce světla s hmotou RNDr. Milana Durchana, CSc. z Přírodovědecké fakulty JU. Témata přednášky: z čeho vzniká světlo a jakým způsobem může hmota světlo pohltit, na jaké formy energie se může využít absorpce fotonu, luminiscence, tepelná disipace, energie chemické vazby, fotosyntéza, antény atd. Přednáška bude od 10 hodin v aule.

Jazykové olympiády

Ve čtvrtek 12. prosince se v učebnách 6.O a 8.O uskuteční školní kolo olympiády v německém jazyce v kategoriích III. A (5.O, 6.O, 7.O, 1., 2., 3. ročník) a II. B (3.O, 4.O). Další informace najdete na plakátku u kabinetu NJ a u svých vyučujících němčiny, u nichž se můžete do úterý 10. 12. přihlásit. Viel Erfolg! Ve stejný den se v učebně MUJ koná také školní kolo olympiády ve francouzském jazyce (ve stejných věkových kategoriích - označených A I, B II). Informace u vyučujících FJ, přihlášky též do 10. 12. Bonne chance à tous! Obě olympiády začnou  v 9 hodin.

Beseda o historii i současnosti islámského náboženství

Ve čtvrtek 12. prosince proběhne v rámci semináře z dějepisu beseda o historii i současnosti islámského náboženství. Debatovat se studenty bude ThLic. Lukáš Nosek, Th.D., který je zaměstnancem katedry religionistiky Husitské teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Beseda s Marií Hildyard

V úterý 17. prosince navštíví GIO vzácná žena Marie Hildyard, neteř Jiřího Voskovce a manželka zvukaře Davida Hildyarda, dvojnásobného držitele Oscara (Kabaret, Šumař na střeše). Vyprávět bude nejen o nich, ale i o svém vlastním působení u filmu. Setkání je určené především studentům literárního semináře a dalším zájemcům.

Divadelní představení The Onlines

V úterý 17. prosince od 10:15 budou mít studenti sekundy a tercie příležitost zhlédnout anglické divadelní představení The Onlines v KC Golf Semily. Cena vstupného je 70,- Kč. Přejeme jim příjemný zážitek.

Volejbal učitelů proti studentům

Ve čtvrtek 19. prosince od 13:30 se ve velké tělocvičně uskuteční tradiční volejbalový zápas učitelů proti studentům. Pokud se nedostanete do studentské nominace, přijďte alespoň povzbudit svůj oblíbený tým.

Památky světového dědictví UNESCO

Blíží se závěr ročního pilotního projektu, který se týká přeshraničních památek světového dědictví UNESCO. Poslední akcí bude konference v Berlíně, které se od 18. do 20. prosince zúčastní Mgr. Kubíková a Mgr. Vojtová. Konference se uskuteční v prostorách IHS (Institut Heritage Studies) při IAB (Internationale Akademie Berlin).

Vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny pro studenty začínají v pondělí 23. prosince a skončí v pátek 3. ledna. Výuka v novém kalendářním roce 2020 bude zahájena v pondělí 6. ledna.

Na leden 2020 připravují:

- lyžařský kurz pro kvintu (Rokytnice n. J. od 5. 1. do 10. 1.),
- Den otevřených dveří pro zájemce o studium čtyřletého i osmiletého studijního oboru na semilském gymnáziu (sobota 11. ledna od 9:00 do 14:00 hod., začátek v aule, kde vedení školy podá mj. aktuální informace k přijímacímu řízení, poté prohlídka školy),
- pololetní pedagogickou radu (pondělí 27. ledna od 16:00 hod.),
- ples maturantů (sobota 25. ledna, KC Golf Semily, od 20:00 hod.).

Související články:

Obrazem: Vánoční jarmark v semilském muzeu 2019

V krajském finále pIšQworek skončil třetí tým ze semilského gymnázia

Baimon je nová thajská spolužačka studentů GIO Semily

Baimon je nová thajská spolužačka studentů GIO Semily

FOTO: Jak probíhal zájezd studentů GIO do Anglie 2019

Co jste zmeškali na gymnáziu v listopadu?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sportfilm přivítá filmové tvůrce i tenistu Radka Štěpánka
Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici
Semily využily poklesu cen energií na burze, klesnou náklady na plyn
Basketbalisté Turnova vstoupili do soutěže vítězstvím nad Hořicemi
Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola

Nejčtenější články

27.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
26.09.: Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
25.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 25. do 28. září

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT