Listopadové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

01.11.2019 08:39:39 | Autor: Gymnázium Ivana Olbrachta | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Semily

Listopadové akce Gymnázia Ivana Olbrachta

Přinášíme vám listopadový program Gymnázia Ivana Olbrachta v Semilech. Informace jsou určeny především studentům a rodičům, ale některé jsou určitě zajímavé i pro veřejnost.

Zhodnocení předchozích akcí:

Okresní kolo v přespolním běhu

V úterý 1. října se v Jilemnici uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu. Naši školu reprezentovala tři družstva. Mladší děvčata obsadila konečné 3. místo, mladší chlapci byli čtvrtí. Nejlépe si vedli dorostenci (Matěj Hejduk 1. místo, Petr Flössel 3. místo, Adam Malý 4. místo a Lukáš David 5. místo), kteří soutěž vyhráli a postoupili do krajského kola v Jablonci nad Nisou. Zde nás opět výborně reprezentovali a obsadili 3. místo (mezi jednotlivci byl Adam Malý na pátém místě, Matěj Hejduk byl šestý).

Středoškolský pohár v atletice

V krajském kole Středoškolského poháru v atletice, který se uskutečnil 3. října v Turnově, obsadili chlapci 6. místo, dívky byly sedmé.

39. ročník Pochodu maturantů

V sobotu 5. října se uskutečnil již 39. ročník Pochodu maturantů, který připravují maturitní třídy GIO Semily. I navzdory chladnému a deštivému počasí se na trasy pochodu vydalo 130 studentů, učitelů a dalších zájemců z řad veřejnosti. Největší zájem byl o pěší trasu 7 km, kterou absolvovalo celkem 101 účastníků. Soutěž o nejpočetněji zastoupenou třídu GIO a krásně ozdobený dort vyhrála třída septima. Na závěr pochodu se mohli všichni občerstvit ve školní jídelně a vychutnat si oblíbenou bramboračku, bramboráky a jiné dobroty. Poděkování patří nejen všem účastníkům, ale hlavně také studentkám a studentům maturitních tříd, kteří pochod připravili.

Cesta proti času

Tradiční soutěže Cesta proti času (21. října) se zúčastnilo z primy a sekundy celkem 11 družstev. Naši studenti dosáhli opět výborných výsledků - tým sekundy (Vendula Sisrová, Nikola Slabá, Barbora Novotná) skončil na druhém místě, tým primy (Barbora Trýznová, Darja Mojžíšová, Veronika Háková) na čtvrtém místě. Oba týmy si zaslouží poděkování a gratulaci.

pIšQworky

Dne 24. října se utkaly v aule naší školy pětičlenné týmy ve školním kole soutěže pIšQworky. První dvě místa nepřinesla žádné překvapení: Apple π (Tereza Machačková, Anna Tvrzníková, Jan Koťátko, Jan Bartoň, Václav Bartoň) a Pekelní pytlíci (Tomáš Chmelík, Matěj Hejduk, Lukáš David, Anna Hošková, Vendula Buriánová) se po remíze ve skupině utkali ve finále a zvítězila „Jablíčka". Na třetí místo se probojoval velice těsným vítězstvím nad příjemným překvapením soutěže sOXs tým Dingo (Petr Machačka, Lenka Chmelíková, Lenka Brázdilová, Markéta Hedvičáková, Jana Bártů). Děkuji za účast a hladký průběh i ostatním týmům. Držte palce do oblastního kola, které se koná 7. listopadu od 9 hodin opět v aule GIO.

Listopadové akce gymnázia:

Vernisáž výstavy Sametová revoluce v Semilech<br />Autor: Petr Ježek Výročí 17. listopadu

Od zásadní změny poměrů v naší zemi, tj. od 17. listopadu, uplyne letos 30 let. Studenti gymnázia si toto velmi důležité výročí připomenou například návštěvou výstavy v Muzeu a Pojizerské galerii Semily (výstava má název Sametová revoluce v Semilech), kde také mohou v menších skupinách absolvovat s panem PhDr. Chvátalem, historikem semilského muzea, komponovaný program k této události. Další příležitostí, jak si listopadové dění v roce 1989 připomeneme, bude setkání studentů vybraných tříd s panem PhDr. Jakubem Bažantem, známým sportovním reportérem České televize, a s panem Ing. Tomášem Hohlem, přímým účastníkem dramatických událostí v Praze na Národní třídě. Program se uskuteční v pátek 8. listopadu v aule gymnázia od 10:00 hod. do cca 11:30 hod. a po dohodě s panem ředitelem Waldorfské střední školy v Semilech se ho zúčastní i 3 třídy této školy.

Noční maratón v basketbale

Ve středu 13. listopadu se ve velké tělocvičně uskuteční Noční maratón v basketbale, pro zájemce spojený s přespáním v aule školy. Začínáme v 18 hodin, konec bude o půlnoci.

Zájezd do Šaldova divadla v Liberci

Na čtvrtek 14. listopadu plánujeme uskutečnit převážně se studenty kvinty, sexty a druhého ročníku zájezd do Šaldova divadla v Liberci na Moliérovu komedii Škola žen. Hře ve verších, v úžasném moderním překladu Jiřího Žáka, zůstaly zachovány typické znaky, a je tudíž vhodná pro středoškoláky. Fakt, že právě liberecká inscenace získala v roce 2015 hlavní cenu na Grandfestivalu smíchu, dokazuje, že ani po více než třech stech letech její příběh nenudí. Odjezd ze semilského náměstí od prodejny drogerie v 17:30 hod.

Jazz pod Kozákovem

V pátek 15. listopadu od 10 hodin se studenti Hv (1. a 2. ročníku, kvinty, sexty, hudebního semináře) zúčastní výchovného koncertu pro školy v KC Golf Semily v rámci festivalu Jazz pod Kozákovem. Vystoupí Big Band ZUŠ Vrchlabí, taneční obor ZUŠ Semily, slovem provází bývalá studentka gymnázia Nikola Bartošová. Máme se opět na co těšit!

Čtvrtletní porada

Čtvrtletní porada pedagogů proběhne v pondělí 18. listopadu od 16:00 hod. Učitelé zhodnotí prospěch, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2019-2020.

Setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků

Na úterý 19. listopadu od 16:00 hod. je naplánováno setkání pedagogů a vedení školy s rodiči žáků (aktuální informace pro rodiče žáků o dění ve škole, jednání Spolku rodičů a přátel gymnázia s vedením školy v aule od 16:00 hod., od cca 16:30 hod. informace o prospěchu, chování a absenci žáků za 1. čtvrtletí školního roku 2019-2020 ve třídách).

Prevence rizikového chování dětí a mládeže

Během listopadu se uskuteční dvě akce zaměřené na prevenci rizikového chování dětí a mládeže. Účastnický poplatek na obě níže zmíněné akce je 20 Kč/student.
○ V úterý 19. listopadu se zúčastní žáci 6. tříd semilských ZŠ a primy GIO preventivního programu zaměřeného na rizika virtuálního světa a nebezpečí kyberšikany. Žákům se bude věnovat pan kapitán J. Pančenko z Policie ČR. Program proběhne od 8:00 do 9:45 hod. v kině Jitřenka.
○ Ve čtvrtek 21. listopadu navštíví žáci 8. tříd semilských ZŠ a tercie našeho gymnázia kino Jitřenka, kde se zúčastní kombinovaného programu (film, diskuze, práce ve skupinách a plnění úkolů) zaměřeného na problematiku finanční gramotnosti. Program proběhne mezi 8 - 12 hod.

Vánoční jarmark

Tradiční Vánoční jarmark pořádaný Muzeem a Pojizerskou galerií se uskuteční v sobotu 30. listopadu 2019 od 9 do 16 hodin. Výrobky naší keramické dílny na něm prezentujeme pravidelně od roku 2002. Vedle několika osvědčených typů vánočního zboží připravujeme i výrobky zcela nové. Dárečky pro děti i dospělé se studenty připravily profesorky Riegrová a Staňková. Příprava této akce je pro nás každoročně potěšením. Přijďte, pozastavte se u našeho stánku a vyberte si. Uděláte radost nejen sobě a vašim blízkým, ale i nám.

Přijímací řízení ke studiu

Zdálo by se, že přijímací řízení ke studiu na středních školách v roce 2020 je ještě daleko. Střední školy se ale na školách základních prezentují vždy už v podzimních měsících. Informace o naší škole zejména pro uchazeče o studium od školního roku 2020-2021 a jejich rodiče jsme již podali, anebo budeme podávat na tradičních „burzách" středních škol, a to např. v Jilemnici (22. října), v KC Golf Semily (5. 1istopadu), v Lomnici nad Popelkou (6. listopadu), ve Vysokém nad Jizerou (18. listopadu). Avizujeme také, že tradiční „Den otevřených dveří GIO" se uskuteční v budově gymnázia v sobotu 11. ledna 2020 od 9:00 do 14:00 hod. Protože proces přijímacího řízení je pro mnohé uchazeče a jejich rodiče poměrně složitý zvláště po administrativní stránce, jsou pro nás samozřejmostí individuální konzultace, které si můžete domluvit předem s ředitelem a zástupcem ředitele školy (kontakty viz webové stránky naší školy: www.giosm.cz).

Co se bude dít v prosinci?

- školní kolo olympiády z němčiny a francouzštiny (čtvrtek 12. 12.),

- vánoční prázdniny pro žáky začnou 21. prosince a skončí 3. ledna 2020 (výuka v novém školním roce začne v pondělí 6. ledna 2020)

Související články:

V krajském finále pIšQworek skončil třetí tým ze semilského gymnázia

Baimon je nová thajská spolužačka studentů GIO Semily

Baimon je nová thajská spolužačka studentů GIO Semily

FOTO: Jak probíhal zájezd studentů GIO do Anglie 2019

Co jste zmeškali na gymnáziu v říjnu?

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do Tatobit opět míří osobnosti na Hvězdná setkání
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT