První závody Motocross cupu se jely v Benátkách nad Jizerou

13.04.2015 20:40:55 | Autor: MC cup a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Pojizeří

Do Benátek nad Jizerou se v sobotu 11. dubna sjeli jezdci z širokého okolí, aby na zdejší motokrosové trati odjeli první závod třetího ročníku seriálu Motocross cup. První závody hned mají rekord v počtu závodníků, kterých sem přijelo celkem 136!

Závod začal v 7 hodin přejímkou a v 8.30 startovaly první tréninky. Nejvíce nabytými kategoriemi byly MX2 a veteráni, ale silný nárůst zaznamenala i kategorie 50 ccm. V kategorii licence startoval i dvojnásobný mistr Evropy Petr Bartoš.

Pořadatelé dbali na to, aby trať byla pěkně srovnaná a také na to aby se neprášilo. „První závody v Trutnově jsme museli zrušit kvůli sněhu, tady v Benátkách to bylo úplně o něčem jiném, krásné počasí a rekord v počtu účastníků - co víc si přát. Trať byla ještě pět dní před závodem promočená, ale den před závodem jsme začali spolu s lidmi z AMK Kbel i kropit. Kropili jsme i během závodů, prostě jsme se snažili, aby závody byly na co možná nejlepší úrovni. Díky novým sponzorům jsme mohli nejlepší jezdce i více ocenit. Největším úspěchem pro nás je to, že nás mnoho jezdců řadí minimálně na úroveň krajských přeborů v motokrosu. Děkujeme také Petru Bartošovi, že zavítal na náš závod," uvedl člen realizačního týmu Ladislav Stránský.

Mezi kvalifikací a prvními rozjížďkami probíhala autogramiáda dvojnásobného mistra Evropy Petra Bartoše, o kterou byl veliký zájem. První rozjížďky odstartovaly krátce po 12.00 a obešly se bez vážnějšího zranění. Právě v kategorii MX2 a veterán byly boje často dost drsné, ale ve sportovním duchu. Další závod seriálu se jede 2. května v Dolním Bousově.