Říjnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

03.10.2019 10:37:12 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Říjnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V říjnu 2019 vás v Turnově mohou zaujmout festival Kulturnov, besedy s novinářkou z válečných oblastí Petrou Procházkovou či spisovatelem Janem Němcem, nebo koncerty kapel Cnap Call, The Peanuts a 9 kg přibrala, Adamant, Adina Atlas a Žalman & spol.

Břetislav Jansa slaví 60 let s fotoaparátem výstavou v KC Střelnice

Kultura v Turnově v říjnu 2019:

Od 7. srpna do 1. října

Břetislav Jansa - 60 let s fotoaparátem
Kulturní centrum Turnov, Fotoklub Safír a Fotostudio BJ pořádají fotografickou výstavu Břetislav Jansa - 60 let s fotoaparátem. Výstava probíhá od 7. srpna do 1. října ve foyer KC Střelnice. Výstava byla zahájena 7. srpna, ale slavnostní setkání s autorem se uskuteční ve středu 11. září od 17 hodin. Samostatná pozvánka

středa 2. října

Imuza uvádí: Houslistka Barbora Sulková a klavírista Martin Jozífek

IMUZA UVÁDÍ: BARBORA SULKOVÁ A MARTIN JOZÍFEK
Počínaje touto sezonou THV začíná nová spolupráce s uměleckou iniciativou IMUZA, za níž se skrývají dvě hudební osobnosti - Jana Kubánková a Martin Hybler. V projektu „IMUZA uvádí" chceme posluchačům představit výrazné mladé hudebníky, kteří svými dovednostmi a talentem jednoznačně směřují na dráhu profesionálních umělců a podpořit tak jejich snažení i úspěšný umělecký vývoj.
V letošním roce Vám představíme houslistku Barboru Sulkovou a klavíristu Martina Jozífka. Oba mladí umělci se uvedou jak v náročných sólových skladbách, tak i v komorních dílech společně s Janou Kubánkovou a Martinem Hyblerem. V programu zazní díla J. S. Bacha, L. van Beethovena, S. Rachmaninova, B. Smetany, B. Bartóka, J. Ježka a M. Hyblera.
Turnovský hudební večer. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 140 Kč/ na místě 170 Kč. Samostatná pozvánka

ROGER WATERS US + THEM
Roger Waters, hudební génius a jedna z hlavních tvůrčích sil legendárních Pink Floyd, uvádí svůj dlouho očekávaný koncertní snímek Us + Them.  Ve vizuálně dokonalé produkci s dechberoucím zvukem se v něm vrací na koncert v Amsterdamu, kam zavítal v roce 2018 v rámci svého světového turné. Na koncertě tehdy zazněly skladby z nejúspěšnějších alb v kariéře Pink Floyd, konkrétně The Dark Side Of The Moon, The Wall, Animals a Wish You Were Here, stejně jako z Watersovy poslední sólové desky Is This The Life We Really Want? Waters na filmu opět spolupracoval s vizionářským Seanem Evansem - který svůj režisérský talent prokázal už veleúspěšným snímkem Roger Waters The Wall - aby společně v novém, kreativně průkopnickém filmu Us + Them inspirovali Watersovou výjimečně silnou hudbou a předali poselství sounáležitosti, svobody a lásky.
Filmová projekce. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 250 Kč / 200 Kč.

čtvrtek 3. října

KAVÁRENSKÝ KVÍZ
I tentokrát se na vás budeme těšit každý první čtvrtek v měsíci s hromadou zajímavých i záludných otázek. Přijďte si vyzkoušet skvělou zábavu! Máte rádi televizní soutěže? Znáte četné odpovědi a jste soutěživí? V tom případě neváhejte a přihlaste se do kvízu i vy, je to jednoduché. Pro účast potřebujete svůj tým (tvořený 2-4 lidmi), ten můžete nahlásit e-mailem na weissova@kcturnov.cz nebo přímo před konáním kvízu, tedy alespoň 30 minut před začátkem. Během kvízu odpovíte celkem na padesát otázek z různých oblastí a výherce čeká odměna v podobě poukazů na pořady KCT a také sleva na útratu v kavárně KUS.
Kvíz. Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné zdarma.

sobota 5. října

KULTURNOV
Další ročník multižánrového festivalu Kulturnov nabídne opět pro každého něco. Hudební průřez od dechovky přes folk a bluegrass až po řízný rock, divadla pro děti, autorská čtení, talkshow i tanec. A to vše opět výhradně od umělců z Turnova a okolí. Neuvěřitelné? Nikoliv, takový prostě Turnov je!
V sobotu 5. října od dvou hodin odpoledne se celé Kulturní centrum Střelnice již počtvrté promění ve velké festivalové rejdiště, kde budou jeho návštěvníci moci navštívit řadu vystoupení. Zkraje odpoledne bude velký sál patřit hned dvěma souborům turnovské Základní umělecké školy, totiž unikátnímu pěveckému sboru Karmínek pod vedením Jindřicha Bady, který vystoupí s doprovodnou kapelou (!), a o chvíli později se zde představí Big Band ZUŠ Turnov. Ten byl při loňském oblíbeném losování dvojic spárován s turnovským divadelním spolkem Společnost bloumající veřejnosti. Že si nedovedete představit, jak může společné vystoupení těchto dvou těles vypadat? O důvod víc nenechat si tohle vystoupení ujít!
Těšte se také na Turnovanku, DS Čmukaři, TaPŠ ILMA, Falafel, Dio Nika, Funny Grass a další. Oslava turnovské kultury. KC Střelnice od 14 hodin. Vstupné zdarma.

pondělí 7. října

ČTYŘLÍSTEK A TALISMAN MOCI
A jsou tu opět! Báječný Čtyřlístek k vám zavítá se zbrusu novým dobrodružstvím, které si pro vás připravilo Divadlo D5, pod autorským a režijním vedením Libora Jeníka.
Tentokrát se Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín vydávají za bájným Talismanem Moci, který umí ovládat vše živé! Aby ho naši čtyři přátelé získali, musí se vypravit do dalekých himalájských hor nebo na prosluněnou Havaj. Do cesty se jim ovšem postaví prohnaný a vykutálený profesor Zádrhel, který si na kouzelný talisman dělá také zálusk. Jestli nad ním Čtyřlístek zvítězí, jestli potkají Sněžného muže, jestli se budou muset naučit tanec Hula-hula nebo jestli potkají popleteného domorodého šamana a nebo jestli..., ale však to sami uvidíte, když přijdete na naši další úžasnou pohádku, plnou legrace, napětí a pěkných písniček. Představení pro školy i veřejnost. Městské divadlo Turnov od 8.30 a 10 hodin. Vstupné 50 Kč.

Na Pohovku zavítá novinářka Petra Procházková i Taneční studio Light úterý 8. října

 

PETRA PROCHÁZKOVÁ, TANEČNÍ STUDIO LIGHT
Dramaturgyně Dagmar Landrová zahajuje dvacátou sezonu pořadu Pohovka netradičně.
Na začátku večera se totiž můžete těšit na krátké, přesto skvělé divadelní představení Hlásná trouba aneb s pravdou ven v podání dětského souboru Tanečního studia light, pod vedením Lenky Tretiagové. Tématem inscenace je nejen novinařina ale i otázka jak se v dnešní době orientovat v záplavě informací. Po krátké přestávce přivítáme novinářku a humanitární pracovnici Petru Procházkovou, která se stala známou především svým zpravodajstvím z válečných konfliktů.
Večerem provádí Josef Klíma, o hudební doprovod se postará Na vlastní uši band (J. Klíma, P. Půta, A. Seidl). Pohovka. Městské divadlo Turnov od 19 hodin. Vstupné 200 Kč/ 140 Kč seniorské vstupné na OSV. Samostatná pozvánka

Cestovatel Zdeněk Vacek bude v Turnově vyprávět o Volání Mati Tipila středa 9. října

 

ZDENĚK VACEK: VOLÁNÍ MATI TIPILA
„Celý život mě přitahovalo vidět posvátnou horu Mato Tipila ve Wyomingu. Koncem srpna roku 2018 jsem se vydal za svým snem."
Poslechněte si vyprávění o cestě po Black Hills, kaňonem Sand Creek, o jízdě po bývalém mořském dnu v Badlands až do indiánské rezervace Pine Ridge a Wounded Knee a dále ještě po kalifornském pobřeží až k Russian River. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 90 Kč. Samostatná pozvánka

pátek 11. října

SNAP CALL
Rock´n´rollová nálož od stále populárnější turnovské kapely. Malá (domácí) scéna. Kulturní kavárna KUS od 20 hodin. Vstupné dobrovolné.

 

V rámci Friday Movie Night promítnou tarantinovku Hanebný pancharti FRIDAY MOVIE NIGHT: HANEBNÝ PANCHARTI
Užijte si výjimečné filmové zážitky v rámci nového cyklu FRIDAY MOVIE NIGHT!
Pro opravdové filmové fanoušky tu máme nejprve slavný kultovní snímek Quentina Tarantina Hanebný pancharti z okupované Francie během 2. světové války. Každý divák obdrží u vstupu ZDARMA malý popcorn, Coca-Colu a sběratelský plakát k akci. Filmová projekce. Kino Sféra od 22. hodin. Vstupné 150 Kč. Samostatná pozvánka

sobota 12. října

THE PEANUTS & 9KG PŘIBRALA
Druhým říjnovým dvoj-koncertem bude večer s mladými semilskými nadějemi The Peanuts a 9 kg přibrala. Ti o své tvorbě říkají: „Naše hudba je jako švédský stůl ve dvouhvězdičkovém hotelu. Jsme vychucenej dish a ustřelíme ti trenky. Jsme neviditelnej špagátek, kterej tě ve 3 ráno táhne k lednici. Jsme kapela bez stylu se stylem. Jsme 9 kg přibrala a sežerem tě." Malá (domácí) scéna. Kulturní kavárna KUS od 20 hodin. Vstupné dobrovolné.

středa 16. října

JAN NĚMEC
Prvním hostem moderátora Petra Viziny v již páté sezóně literárních setkávání v pořadu O literatuře bude spisovatel, novinář a scénárista Jan Němec. Jako novinář spolupracoval s časopisem Respekt, Českou televizí, Českým rozhlasem nebo Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary. V současnosti je editorem literárního měsíčníku Host a externě přispívá do Deníku N. V těchto dnech vychází v nakladatelství Host Němcův nový román s názvem Možnosti milostného románu. Petr Vizina k dílu poznamenává: „Název Možnosti milostného románu naznačuje, jako by autor sám uvažoval, co dnes vlastně román a literatura ještě znamenají, co zmohou. A co zmůžeme my ve svých vztazích, poslední výspě opravdovosti, kterou nelze ošálit pěknou profilovou fotkou na sociálních sítích." O literatuře. Kulturní kavárna KUS od 19 hodin. Vstupné zdarma.

čtvrtek 17. října

LA TRAVIATA
Původně odmítaná La Traviata se postupem času stala jedním z nejuznávanějších děl italského operního mistra. Příběh s hlubokým smyslem pro lidskost a psychologickým zobrazením postav a jejich pocitů přinesl Verdimu věhlasné postavení. Za povrchní luxusní zábavou a frivolním potěšením se skrývá ostrá krutost sociální třídy, pro kterou je možné koupit a prodávat vše. Před tímto paradoxem stojí pouze Violetta jako klasická hrdinka, jejíž oběť překračuje lásku a smrt. Opera v kině. Kino Sféra od 19.30 hodin. Vstupné 250 Kč.

pátek 18. října

OSLAVY MEZINÁRODNÍHO DNE SENIORŮ
Zábavné hudební odpoledne pro seniory. Vystoupení dětských sborů, soutěž Babička Libereckého kraje, ocenění seniorů za přítomnosti starosty města a hejtmana Libereckého kraje a v neposlední řadě vystoupení zpěváka Bohuše Matúše. Oslavy/komponovaný pořad. KC Střelnice od 15 hodin. Vstupné zdarma.

ADAMANT
V druhé polovině měsíce do kavárny KUS zamíří kapela Adamant hrající „asifolk". Pokud chcete zjistit, co to vlastně je, tak si koncert nenechte ujít. Adamant hraje autorské písně Tondy Parise a to pro radost a pohodu nejen sami sobě, ale i těm kteří si je přijdou poslechnout. Malá (domácí) scéna. Kulturní kavárna KUS od 20 hodin. Vstupné dobrovolné.

sobota 19. října

KOUZELNÉ KŘESADLO
V říjnu se rodiče, prarodiče a především děti mohou těšit na hudební pohádku na motivy klasického příběhu Hanse Christiana Andersena - Kouzelné křesadlo.
V pohádkovém příběhu plném čar a kouzel se setkáváme s vysloužilým vojákem Jankem, který získá kouzelné křesadlo a s pomocí mocného strážce, svého dobrého srdce a veselé mysli ochrání sebe i celé království před úmysly zlé babice. Navíc získá srdce krásné princezny Johanky. Pohádku doplněnou písněmi pro dětského diváka Jana V. Kováříka přijede zahrát Divadlo Pohádka Praha. Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! Městské divadlo Turnov od 10 hodin. Vstupné 60 Kč.

neděle 20. října

GAUGUIN NA TAHITI - ZTRACENÝ RÁJ
Z ráje na Tahiti a Markézách až do nejslavnějších muzeí v amerických metropolích. Příběh geniálního malíře i životního rebela Paula Gauguina přibližuje nový snímek Gauguin na Tahiti - ztracený ráj. Nezkrotná touha po svobodě přivedla talentovaného umělce až na druhý konec světa, aby nakonec zemřel všemi opuštěný v odlehlé vesnici Hiva Oa. Jeho odkaz nyní uchovávají nejslavnější muzea světa - Metropolitní muzeum v New Yorku, Institut umění v Chicagu, Národní galerie ve Washingtonu a Muzeum výtvarného umění v Bostonu. Filmová projekce. Kino Sféra od 17 hodin. Vstupné 130 Kč / 115 Kč.

středa 23. října

MAKOVÁ PANENKA A MOTÝL EMANUEL
Roztomilý příběh Václava Čtvrtka znáte všichni z Večerníčků. Ve třech příbězích uvidíte, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela, kterému hned kos ukradne cylindr. Ve druhém příběhu ušije Makové panence novou sukýnku Náprstek Pichpic. Nakonec panenku unese do svého hnízda Veverka Barka a Emanuela zase uloví pavouk Karkoška. Představení pro školy i veřejnost. Městské divadlo Turnov od 8.30 a 10 hodin. Vstupné 50 Kč.

 

LIBOR DRAHOŇOVSKÝ: BOSNA - HERCEGOVINA
Libor Drahoňovský bude v Turnově vyprávět o Bosně a Hercegovině Spatříme pohoří v okolí Sarajeva i národní park Sjutesku s majestátní horou Maglič. Prohlédneme si nádherné Sarajevo, světoznámý Mostar a další malebná města. Navštívíme Aivatovici, nejvýznamnější svátek muslimských Bosňáků. Neopomineme ani jak významné, tak i časem zapomenuté Čechy, kteří v Bosně i Hercegovině působili a přispěli k jejímu rozvoji, případně se zasloužili o její zdokumentování. Za všechny jmenujme malíře Ludvíka Kubu, fotografa Františka Topiče a věhlasného architekta Karla Paříka. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18 hodin. Vstupné 90 Kč. Pozvánka

pátek 25. října

ADINA ATLAS A PEPRMINTOVÁ SLUNCE & PAP´N´DEKL
Adina Atlas a Peprmintová Slunce jsou nábojnice vystřelená za obzor. Šance, co voní jako peprmint. Slunce, která nezapadají. Peggy Rabian, když se znovu vrací domů. Adina Atlas a Peprmintová Slunce jsou Kenny Hammer, Roman Rath a Pete Jarský. Druhou vystupující kapelou bude bluesrocková stálice z Nového Města nad Metují. Úspěšný účastník všech tuzemských žánrových festivalů se zásobou skvěle namíchaných autorských písní. Malá (domácí) scéna. Kulturní kavárna KUS od 20 hodin. Vstupné dobrovolné.

Nebezpečné vztahy rozehrají v turnovském divadle úterý 29. října

NEBEZPEČNÉ VZTAHY
Děj se odehrává v Paříži a na venkovských sídlech šlechty několik let před Velkou francouzskou revolucí. Bývalí milenci markýza de Merteuil a vikomt de Valmont mají společnou zálibu - zahrávání si s city druhých lidí. Kdo se nakonec ukáže být tím nejzdatnějším manipulátorem? Slavný román v dopisech z roku 1782 zpracoval pro divadlo britský dramatik Christopher Hampton právě pod názvem Nebezpečné vztahy. Svou světovou proslulost text získal díky filmové podobě z roku 1988 (režie Stephen Frears, v hlavních rolích Glenn Close, John Malkovich). V turnovském divadle se vám představí Pavla Janiššová, Jarmila Šimčíková, Karolína Jägerová, Vuk Čelebić, Eva Navrátilová a další. Abonentní divadelní představení. Městské divadlo Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 360 Kč/ na místě 400 Kč. Samostatná pozvánka

Žalman & spol. potěší nejen folkaře na turnovském koncertu

středa 30. října

ŽALMAN & SPOL.
Pavel Lohonka právem patří mezi české folkové legendy a je jedním z tvůrců, kteří ovlivnili dnešní podobu české folkové scény. V sezoně 2019 skupina přináší svým fanouškům film na DVD, doplněný i o audionosič s filmovou hudbou. Vedle prací na filmu však skupina nezahálela a připravila dvojalbum Moje nevšední roky, které přináší posluchačům celkem třicet skladeb, a jež bylo nedávno pokřtěno v divadle Semafor panem Jiřím Suchým a paní Jitkou Molavcovou. Žalman působí na hudební scéně od roku 1968, nejprve ve skupině Minnesengři, později v roce 1982 založil vlastní kapelu Žalman & Spol, která v různých sestavách koncertuje nepřetržitě až do současnosti. Poslední obměna sestavy proběhla v únoru 2017. Vedle Petra Novotného, stojícího po Žalmanově boku již 25 let, a zpěvačky Michaely Hálkové, stanul kytarista Petr Havrda, přinášející svěží nové nápady v aranžích písní. Koncert. Městské divadlo Turnov od 19 hodin. Vstupné v předprodeji 220 Kč/ na místě 260 Kč. Podrobná pozvánka

Tata Bojs přijedou zahrát do Turnova pátek 1. listopadu

TATA BOJS
Jaro, Attention aux hommes či Pěšáci podruhé v historii v Turnově! Pražská alternativní hudební skupina Tata Bojs vznikla v roce 1988. Na české hudební scéně tak účinkuje již přes 30 let! Zakládajícími členy jsou Mardoša a Milan Cais, ve stálé sestavě hrají i Vladimír Bár, Dušan Neuwerth a Jiří Hradil. Jejich Nanoalbum získalo v roce 2004 čtyři Zlaté anděly. Alb má přitom kapela na kontě téměř 20. Nenechte si ujít jednu z nejoriginálnějších pódiových show v republice. Koncert. KC Střelnice od 20 hodin. Vstupné v předprodeji 330 Kč/ na místě 400 Kč. Samostatná pozvánka

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Tata Bojs přijedou zahrát do Turnova

Žalman & spol. potěší nejen folkaře na turnovském koncertu

Nebezpečné vztahy rozehrají v turnovském divadle

Libor Drahoňovský bude v Turnově vyprávět o Bosně a Hercegovině

V rámci Friday Movie Night promítnou tarantinovku Hanebný pancharti

Cestovatel Zdeněk Vacek bude v Turnově vyprávět o Volání Mati Tipila

Na Pohovku zavítá novinářka Petra Procházková i Taneční studio Light

Imuza uvádí: Houslistka Barbora Sulková a klavírista Martin Jozífek

Břetislav Jansa slaví 60 let s fotoaparátem výstavou v KC Střelnice

Co jste zmeškali z turnovské kultury v září?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Zářijová nabídka kina Sféra v Turnově

Akce Kulturního centra Golf Semily v říjnu

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v říjnu

Přehled akcí: Prázdninové hudební léto v Pojizeří pokračuje i v srpnu

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Maturanti semilského gymnázia zvou na svůj ples

Maturanti, třídní učitelé, ředitelství školy a SRPG Vás zvou na 64. maturitní ples Gymnázia Ivana Olbrachta. V sále hraje skupina Futrál a ve vinárně je připravena diskotéka. Zažijete také nástup maturantů, šerpování, tradiční soutěž o ceny a můžete se také těšit na bohaté občerstvení. Koná se ve všech prostorách KC Golf Semily v sobotu 25. ledna od 20 hodin. Přehled lednových plesů a bálů

Grafická výzva pro nadějné grafiky

O letních prázdninách se v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod uskuteční výstava s názvem Skleněný poklad. Výstava představí sortiment sklářských firem ze Železnobrodska. Prostory galerie se tedy zaplní nepřeberným množstvím šperků, figurek a dalších skleněných artefaktů. Jelikož půjde o neobyčejnou výstavu s tajemným názvem, rozhodli jsme se touto cestou vyzvat všechny grafiky, aby zapojili svoji fantazii a pro potřeby výstavy vytvořili plakát. Ten použijeme pro propagaci výstavy. Autor nejenže získá finanční odměnu, ale i možnost prezentovat svoji grafickou nápaditost. Plakát v grafických křivkách a tiskových datech nejlépe ve velikosti A2 můžete posílat na e-mail: kultura@zelbrod.cz nejpozději do 30. 4. 2020.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 24. až 26. ledna
Na boj s drogovou závislostí dá letos kraj přes čtyři miliony korun
Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru
K vyhlášení sportovců okresu Semily letos dojde v Jilemnici
13. ročník Jilemnické 50 se pojede na Horních Mísečkách

Nejčtenější články

23.01.: FOTO: Soutěž Krásná a tajemná Sytovská madona vzbudila velký zájem
23.01.: V roce 2020 bude Český ráj pohádkový!
23.01.: Závod O dřevěného Krakonoše v Rokytnici oslaví dvacetiny

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT