Rovensko a Sedmihorky znovu neudržely poločasové vedení

16.10.2018 15:50:26 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky

Stejná písnička jako před týdnem - Rovensko i Sedmihorky ve svých duelech v krajském přeboru, tentokrát s Doksy a Novým Borem, vedly, ale znovu mají jen bod za remízu Sedmihorky.

Doksy - Rovensko p. T. 3:1 (0:1)

Vedoucí celek tabulky hosté zpočátku překvapili a hráli s ním vyrovnanou partii. Ve 41. minutě se po gólu Koubka dokonce ujali vedení. Na začátku druhé půle ale přišly velké individuální chyby a domácí najednou otočili na 2:1. V 70. minutě potvrdil domácí výhru brankou na 3:1 Kukla.

„Nepřehrávali nás, ale udělali jsme chyby v obranné hře. Když jsme vedli, tak jsme po nástupu do druhé půle dostali gól prakticky z půlky a gól z autu. Bojovali jsme, ale nestačilo to," dodal k zápasu hrající trenér Rovenska Jaroslav Mencl.

Branky: 48. a 70. Kukla, 50. Polívka - 41. Koubek. Rozhodčí: Bohata - Paulus, Šůma, ŽK: 4:3. Diváků: 150. Rovensko: Prokopec - Kočí, Drahovzal, Vítek, Bakeš - Mikule, Koubek, Mencl, M. Pařízek, A. Pařízek (55. Vágenknecht) - Malý (73. Novotný).

Sedmihorky - Nový Bor 2:2 (2:1)

Sedmihorští hráči sehráli podobné utkání o týden dříve v Železném Brodě. Znovu vedli o dva góly, ale výsledkem je také remíza 2:2. Začátek měli domácí dobrý, ve 12. minutě byl faulovaný Kroupa a sám postižený proměnil nařízenou penaltu. Po autu Kodra se v 17. minutě k míči dostal Novotný na hrotu a střelou k tyči zvýšil na 2.0. Po pěkném trestném kopu L. Broschinského ale hosté ve 22. minutě snížili na 2:1. Ve 32. minutě mohl zvýšit domácí vedení Hořák, ale místo střely ještě přihrával.

Ve druhé části už bylo k vidění méně šancí, hosté se snažili vyrovnat pomocí centrů a standardních situací. V 79. minutě po faulu na Kodra kopal penaltu znovu Kroupa, ale tentokrát mu ji vyrazil gólman Král. V 85. minutě šel sám na branku hostů Špína, ale brankář Nového Boru se znovu vyznamenal.

Tři body pro Sedmihorky byly hodně blízko, ale v 88. minutě byl za nesportovní chování, přesně za slova: ty jsi ale šašek viď, směrem k rozhodčímu, vyloučen Močkovský a poslední minuty hráli domácí oslabeni. V 90. minutě toho hosté využili, když se po závaru před domácí brankou prosadil J. Broschinský a udělal radost svému otci trenérovi, který se spolu s ním mohl radovat z vyrovnání na 2:2. Domácí ještě protestovali kvůli faulu na brankáře Koudelku, kdy dokonce část hráčů přestala hrát, ale nebylo jim to nic platné.

Branky: 12. Kroupa z penalty, 17. Novotný - 22. L. Broschinský, 90. J. Broschinský. Rozhodčí: Čurda - Marek, Jirák, ŽK: 4:3. Diváků: 150. Sedmihorky: Koudelka - Rympler (62. Beneš), Marek, Čermák, Holý - Novotný, Močkovský, Kroupa, Kodr, Hořák (90. Janata) - Špína.