Rovensko zvítězilo ve Frýdlantu a Sedmihorky prohrály v Chrastavě

22.04.2019 21:15:10 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky

Další jarní kolo krajského přeboru znamenalo tříbodový zisk pro Rovensko ve Frýdlantu a těsnou prohru Sedmihorek v Chrastavě.

Chrastava - Sedmihorky 2:1 (1:1)

Utkání se předehrávalo už ve čtvrtek, protože jeden z chrastavských hráčů měl v sobotu svatbu, na kterou šlo i několik spoluhráčů. Hosté začali výborně a od 12. minuty to po šancích Špíny, Hořáka a dalších mohlo být 0:4, ale pouze jedinou z nich využil v 6. minutě kapitán Ondřej Kodr. Po špatné rozehrávce Sedmihorek pak snadno srovnal v 18. minutě Firman.

Ve zbytku zápasu byli hosté lepší, ale nedokázali přidat další gól, druhou domácí branku naopak doplnil v 66. minutě Rozmajzl. V závěru ještě trefil střídající Beneš břevno domácí branky, z malého vápna netrefil dobře Holý a Randák v šanci špatně zpracoval míč, takže na domácí výhře se už nic nezměnilo.

„Prohráli jsme si zápas prakticky sami," byl stručný v hodnocení sportovní ředitel FK Sedmihorky Ondřej Staněk.

Branky: 18. Firman, 66. Rozmajzl - 6. Kodr. Rozhodčí: Klement - Bohatý, Hnětynka, ŽK: 2:0. Diváků: 100. Sedmihorky: Koudelka - Novotný (80. Hanoušek), Holý, Marek, Čermák - Hořák (80. Beneš), Randák, Močkovský, Kroupa (61. Kaiser) - Kodr, Špína.

Ve středu 24. dubna se hraje v Sedmihorkách od 17 hodin třetí kolo krajského poháru proti Skalici.

Frýdlant - Rovensko 1:2 (1:0)

Ve Frýdlantu je staronový trenér Ulihrach, a v sobotu tak Rovensko přivítal pořádně nabuzený tým. Přes převahu domácích však hosté měli dobré příležitosti z brejků, ale Mikule ani Kočí neproměnili. Nakopnutý balon se ve 25. minutě dostal až ke Štrbákovi, který otevřel skóre zápasu. Dál zlobili domácí ze standardních situací, ale další gól už nepřidali.

Během prvních 20 minut druhé půle se Rovensku podařil obrat. Po akci Vítka se nejprve v 50. minutě trefil nohou Soukeník a o sedm minut později stejný hráč hlavou zužitkoval centr Malého - 1:2. Posledních 20 minut zápasu zas byli lepší domácí - trefili břevno a jednou vykopávali hosté míč z brankové čáry, ale i s trochou štěstí Rovenští těsnou výhru uhájili až do konce.

„Je to důležitá výhra pro nás, defakto se hrálo o šest bodů. Před týdnem jsme v Sedmihorkách obdrželi v 85. minutě nešťastný gól, nyní nás naopak štěstí podrželo. Hřiště mají ve Frýdlantu nádherné a je skvělé, že jsme tu zápas zvládli," hodnotil zápas hrající trenér Rovenska Jaroslav Mencl.

Branky: 25. Štrbák - 50. a 57. Soukeník. Rozhodčí: Blaschke - Horák, Vrtal, ŽK: 1:3. Diváků: 80. Rovensko: Prokopec - Mach, Drahovzal, Vítek, Kočí - Krejčík, Bangha (46. Mencl), L. Malý (86. Vágenknecht), M. Pařízek, Soukeník - Mikule (90. A. Pařízek).

Rovensko pak čeká na sváteční středu 1. května pohárové utkání s Višňovou.