Rychlé holky z Jilemnice byly nominovány na mistrovství světa
10.02.2013 10:14:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice
V pátek Rada Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů České republiky rozšířila nominaci běžců pro mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme, které začíná 20. února. Kromě dalších byly donominovány Lucie Charvátová a Sandra Schützová z Jilemnice.
Snímek je z vyhlášení sportovců okresu Semily v Lomnici nad Popelkou, kde právě Sandra Schützová a Lucie Charvátová získaly cenu za druhé místo v kategorii družstev dospělých. Autor foto: Zdeněk Devátý.
To, co předtím avizovala Lucie Charvátová v našem rozhovoru se stalo skutečností, svaz lyžařů chce dát šanci ženské štafetě, proto byly dodatečně nominovány nadějné juniorské závodnice i na mistrovství světa dospělých. Obě v Jilemnici trénuje Václav Haman. V jeho tréninkové skupině, kterou jsme překřtili podle vzoru reprezentačních atletek na rychlé holky z Jilemnice, figurují i další talentované závodnice Lída Horká, Dominika Hanušová a další mladé lyžařky.
Jak zveřejnil svaz lyžařů na svých stránkách, odjet by mělo do Itálie celkem dvanáct závodníků. Původní osmičku ve složení Bauer, Jakš, Razým, Kožíšek, Magál, Horyna, Vrabcová-Nývltová, Nováková doplňují úspěšní reprezentanti z nedávného světového šampionátu juniorů a do 23 let v Liberci. Na start sprintu v Itálii by se tak měli postavit ještě Lucie Charvátová, Sandra Schützová (obě ČKS SKI Jilemnice), Karolína Grohová (Dukla Liberec) a Jan Bartoň (Dukla Liberec).
Český realizační tým dále tvoří trenéři Miroslav Petrásek a Zbyněk Valoušek, vedoucí družstva Lukáš Sacher, servismani Pešina, Fousek, Kučera, Frühauf, Vrabec, Zahula a lékařské zabezpečení MUDr. Koldovský, Čížek a Vopálka.
Související články:
Rozhovor s oceněnou lyžařkou Lucií Charvátovou
FOTO: V Lomnici nad Popelkou odhalili vítěze ankety Sportovec okresu
Liberecký šampionát zakončily štafety, české výběry na nejlepší nestačily + odkazy na kompletní zpravodajství ze šampionátu juniorů
Více zpráv z běhu na lyžích najdete v rubrice SPORT - Lyžování
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Nejnovější články
Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.
