Sáloví fotbalisté Jilemnice vzali alespoň bod vedoucímu Brnu

07.01.2014 11:41:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Po vánoční přestávce pokračovala Celostátní liga v sálovém fotbale pro hráče Sico Jilemnice sobotním turnajem ve Slavičíně. Zatímco vedoucímu Brnu dokázali hosté urvat bod, tak domácímu Slavičínu podlehli a jsou stále na hranici postupu do play off.

Další kolo se hraje v sobotu 11. ledna a jilemnické hráče čeká znovu cesta na Moravu, tentokrát do Horní Suché za Ostravu, kde budou hrát proti Stonavě a Zlínu.

GIOIA B2Balance Brno - SK Sico SC Jilemnice 3:3 (3:1)

Brno nastoupilo v silné sestavě a po úvodním oťukávání otevřel skóre utkání v 8. minutě reprezentant do 21 let Čeněk Cenek. V 10. minutě hosté překvapili rychlou akcí na jeden dotek a Šimkem vyrovnali na 1:1. Vyrovnávací branka ovšem více povzbudila favorizované domácí, kterým vrátil vedení v 15. minutě Klimeš střelou z voleje po rozehraném rohu. Poločasový stav upravil na 3:1 pro Brno ještě z pokutového kopu Doubravský.

Do druhé části nastoupili překvapivě více nabuzení Jilemničtí a po dvou brankách Macháta vybojovali zasloužený bod. „Ve druhém poločase kluci splnili to, co jsme si předsevzali a zaslouženě vyrovnali," dodal k utkání prezident SK Sico Jilemnice Milan Szabo.

Branky: 8. Cenek, 15. Klimeš, 20. Doubravský - 10. Šimek, 31. a 36. Machát. Rozhodčí: Uhlár, Daněk, ŽK: 1:4.

SK Jerevan Slavičín - SK Sico SC Jilemnice 3:1 (1:0)

Do druhého utkání nastoupili jilemničtí hráči po krátké přestávce a scházeli jim síly vydané už v prvním zápase. Domácí naopak cítili šanci na play off a skvěle jim zachytal brankář Kolařík. První branku vsítili domácí po hrubé chybě v jilemnické obraně. Ve druhé části hosté trochu otevřeli hru ve snaze vyrovnat, a to soupeř potrestal dvěma dalšími góly. Jediný jilemnický gól paradoxně vstřelil brankář Michal Puš, který v poslední minutě napálil balon a překonal do té doby bezchybného Kolaříka.

„Naši hráči odvedli dobrý výkon, ale trochu proti nám stáli rozhodčí, kteří při dvou sporných situacích nezapískali penalty. Chyběl nám i střelec Srkal, který má výron kotníku. V obou utkáních byl skvělý brankář Puš, který dokonce vstřelil i gól," komentoval druhé utkání Milan Szabo.

Branky: 2. Macek, 35. Zoubek, 39. Both - 40. Puš. Rozhodčí: Uhlár, Frajt, ŽK: 0:2. Sestava Jilemnice na turnaji: Puš, Paulů, Šnorbert, Smolík, Šimek, Machát, Brádle, Skála, Kraus.

Další utkání 15. a 16. kola: Vysoké Mýto - Nový Bor 0:2, Polička - Nový Bor 2:2, Vysoké Mýto - Chemcomex Praha 3:6, Polička - Chemcomex Praha 4:3, Stonava - Větřní 1:1, Zlín - Větřní 2:2.

11. Ac Vegas Hradec Králové  12   0 0 12 11:163    0

Tabulka bude upravena po odečtech kontumací zápasů po odstoupení Hradce Králové. V redukovaném pořadí by mělo Jilemnici patřit 7. místo se 13 body.