Větřní udolalo Jilemnici díky bleskovému vstupu do utkání

05.11.2013 11:02:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Po výborném vstupu do letošní Celostátní ligy čekal na jilemnické sálové fotbalisty na druhém turnaji jediný zápas proti Větřní. Ten díky skvělému nástupu do utkání nakonec vyhrál soupeř 4:2 a Jilemničtí tak klesli v tabulce ze skvělého druhého na čtvrté místo.

„Jeli jsme do Krumlova ve značně kombinované sestavě s hodně mladými hráči, kteří ještě nemají v sálovce tolik zkušeností, a to zřejmě ovlivnilo náš špatný vstup do utkání. Navíc se hrálo v nezvykle malé hale, která dostala výjimku pouze na zápasy základní části," vysvětlil prezident a trenér SK Sico SC Jilemnice Milan Szabo.

Vylepšit bilanci se budou snažit jilemničtí hráči na domácím turnaji v sobotu 9. listopadu, kdy se utkají od 19 hodin se Slavičínem a od 21 hodin s Brnem.

Bombarďáci Větřní - SK Sico SC Jilemnice 4:2 (2:1)

Diváci v Českém Krumlově viděli nadprůměrný zápas, ale se špatným koncem pro hosty. Větřní mělo bleskový nástup do zápasu, už ve dvanácté vteřině si na přihrávku ze středu hřiště naběhl Beránek a kolem vybíhajícího brankáře Moronga umístil míč do sítě -1:0. Navíc o dalších pět minut později stál na konci kombinace po rychlém protiútoku Babouček, a bylo to 2:0 pro Větřní. Hráči Větřní se nyní při dvoubrankovém náskoku mohli soustředit na defenzivu a hrozit z rychlých kontrů. Pro Jilemnické ale rozhodně nebylo nic ztraceno a hráči Sica dávali najevo, že se o výsledek ještě pořádně poperou. První varování domácím Bombarďákům poslal Vavřinec, jehož tečovaná střela rozezněla tyč. Stejnému hráči se podařilo tři minuty před přestávkou snížit na jednobrankový rozdíl, když odebral míč obránci a prostřelil Cábu v brance domácích.

Futsalistům z Větřní se ale povedl vstup i do druhé půle. Ve 22. minutě potrestal špatnou rozehrávku hostů Babouček, a bylo to opět o dva góly. Snížení měl na hlavě jilemnický Kraus, který si skvěle naběhl na rohové vhazování, Cába jej ale vychytal, stejně tak, jako o pár minut později i Urbance. Šanci definitivně rozhodnout měl Cais, který obešel i brankáře hostí, jenže prázdnou branku následně netrefil. Tři minuty před koncem ještě hostující Kraus velkou šanci nevyužil, ale ve 39. minutě již zamířil přesně a snížil na 3:2. Hosté se pak tlačili za vyrovnáním a jejich snahu vybojovat alespoň bod definitivně utnul až půl minuty před koncem Soukup, kterého našel dlouhým autem přes celé hřiště Cais.

Branky: 1. Beránek, 6. a 22. Babouček, 40. Soukup - 17. Vavřinec, 39. Kraus. Rozhodčí: Hladík, Petroušek, ŽK: 1:2. Sestava Sico Jilemnice: Morong - Smolík, Machát, Vavřinec, Vašek, Kraus.

Další utkání 3. a 4. kola: Stonava - Chemcomex 0:4, Zlín - Chemcomex 2:1, Stonava - Nový Bor 1:4, Zlín - Nový Bor 1:3, Vysoké Mýto - Slavičín 3:0, Polička - Slavičín 13:0, Vysoké Mýto - Brno 2:5, Polička - Brno 5:5, Větřní - Hradec Králové 13:4.