Semilský pecen 2020 se ruší!

09.09.2020 15:57:30 | Autor: Renata Coufalová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Semilský pecen 2020 se ruší!

S ohledem na vývoj epidemiologické situace v České republice přistoupilo město Semily k rozhodnutí o zrušení plánované dožínkové slavnosti Semilský pecen, která se měla uskutečnit již tuto sobotu 12. září. O zrušení akce rozhodla Rada města Semily na svém mimořádném jednání ve středu 9. září.

„Ačkoli jsme ještě před několika dny počítali s tím, že oblíbenou dožínkovou slavnost Semilský pecen, která měla do Semil přilákat návštěvníky na svůj již 17. ročník, uspořádáme i v letošním roce, aktuální situace nás donutila přistoupit k jejímu zrušení," sdělila starostka města Semily Lena Mlejnková.

„Pro hladký průběh akce jsme udělali maximum, ale vzhledem k tomu, že se i v Semilech v posledních dnech objevili nově pozitivně testovaní na Covid-19, nemohli jsme v zájmu o zachování zdraví občanů města a návštěvníků slavnosti jednat jinak. Velmi nás to mrzí, program byl připravován dlouho dopředu a všem, kteří se na Pecen těšili, se tímto omlouváme. Věříme, že se spolu uvidíme opět po roce, na dalším ročníku slavnosti, již bez roušek a dalších omezení," dodala starostka.

Semilský pecen - plakát 2020 Co vše jste měli vidět, ale neuvidíte!

Před slavnostním zahájením Pecnu proběhne tak jako každý rok ekumenická bohoslužba ve sboru Dr. K. Farského, na níž vystoupí pěvecký sbor Jizerka pod vedením sbormistryně Nadii Ladkany, poté projde městem dožínkový průvod vedený kněžnou Libuší a její družinou. Průvod v doprovodu dechové hudby Semilská 12 zamíří na Ostrov, kde bude Pecen slavnostně zahájen. Zde se kromě zemědělců a řemeslníků budou prezentovat také regionální spolky a sdružení. Pecen pochopitelně patří řemeslnictví a výrobkům z regionu - návštěvníci tak ochutnají nejrůznější regionální potraviny, medovinu a další dobroty.

V předvečer Pecnu nebude chybět tradiční Ďolík fest, přehlídka místních umělců a hudebních uskupení, od 19.30 hodin před zámkem zahraje cimbalMEN, mladá cimbálová muzika z Lednice.

Hlavní program Pecnu je připraven na sobotu, kdy na Ostrově a podiu před zámkem proběhne pestrý program. Zatímco páteční podvečer bude patřit převážně kultuře, sobotní program na Ostrově už proběhne ve znamení zábavy. Pecen si prostě užijí velící i malí, bez rozdílu data narození. Těšit se mohou na ocenění místních chovatelů či pěstitelů i slavnostní vyhlášení soutěže O cenu zahradníka města Semily. Oživením sobotního programu na Ostrově bude vystoupení Přátel Benešova a jejich Česká beseda.

Odpoledne před zámkem opanují muzikanti všech hudebních žánrů. Nejprve vystoupí DH Semilská 12 pod vedením Daniela Bismilera, berounská hard rocková kapela Beat Sisters, těšit se můžete na vystoupení zpěvačky Markéty Konvičkové a chybět nebude ani koncert v barvách Semaforu, na němž Dáša Zázvůrková spolu s Petrem Macháčkem v doprovodu jazzové kapely Jakub Šafr Trio představí největší hity divadla Semafor. Na podiu je poté vystřídá rocková kapela Soumrak Band z Jilemnicka a večerní program zakončí revival kapela Jam a Bazar se skvělou podiovou show.

Články a fotogalerie z minulých ročníků:

Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu

Semilský pecen 2019

Obrazem: 15. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 14. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 13. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 12. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 11. ročník Semilského pecnu

Obrazem: 10. ročník akce Semilský pecen

Foto i video: 9. ročník akce Semilský pecen

Obrazem: 8. ročník Semilského pecnu

7. ročník: Hojná návštěva na Semilském pecnu

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř

Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne

Vzhledem k aktuálně platným opatřením Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne, která se měla konat 3. října 2020. Pracovníci muzea by rádi akci uskutečnili na jaře 2021, o případném termínu budeme čtenáře informovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Písničkář Jaroslav Hutka vystoupí v lomnickém klubu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Po dvou kolech NPL na čele tabulky Hnanice a Modřišice
Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Chráněná území na Labi budou intenzivněji spolupracovat

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT