Semilští florbalisté zakončili sezonu výhrou nad Českým Dubem

08.04.2016 21:03:15 | Autor: SCC Semily a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

K poslednímu zápasu letošní sezony do Smržovky vyrazili florbalisté SCC Semily pouze v šesti hráčích. První příležitost přitom v mužské soutěži dostal juniorský brankář Stříbrný. Soupeřem byl rezervní tým Českého Dubu, který dokázali Semiláci po zkušeném výkonu zdolat 9:5.

SC Podještědí Český Dub B - SCC Semily 5:9 (1:4, 2:1, 2:4)

Hned po pár vteřinách první střelou trefil Miksánek břevno a ukázal tak směr, jakým se bude utkání vyvíjet. Od začátku hráli Semilští velmi trpělivě a snažili se o kombinační hru, což se jim celé utkání poměrně dařilo. Skóre otevřel v páté minutě Roztočil. Na začátku deváté minuty se poprvé v sezoně prosadil Sábl, jehož střela z dálky skončila v levém rohu domácí branky. Ani ne za minutu ještě větší klid na naše hole přinesla branka Miksánka. Domácí se v této části prosadili pouze v přesilové hře a nutno podotknout, že šlo o výstavní vlastní gól, který si dal Sábl. Do přestávky ještě Semilští stačili odskočit na rozdíl tří branek, když se trefil Fišer.

Prostřední část změnu hry nepřinesla. Hlavní rozdíl byl v zakončení. Semily měly spoustu vyložených brankových příležitostí, které ale nedokázali využít. V jejich spalování jednoznačně vedl Miksánek, následovaný Fišerem. I proto se soupeři přiblížil na jeden gól. Dvoubrankový náskok Semilům vrátila trefa Miksánka.

Poslední třetinu se snažili Semiláci kontrolovat průběh hry. Když se během prvních pěti minut prosadili Zeman, Roztočil a v přesilové hře Fišer, bylo o výsledku rozhodnuto. Soupeř ještě dvěma slepenými góly zápas "zdramatizoval", ale definitivní tečku za tímto zápasem i za celou sezonou udělal Šimon, který stanovil konečné skóre na 5:9.

„Šesti statečným díky! Jedinou kaňkou na tomto utkání byl počet našich vyloučení. Jinak s přehledem odehrané utkání, ve kterém se projevily naše zkušenosti. Na hodnocení celé sezony si ještě nechám čas," řekl hrající trenér mužstva SCC Semily Jan Šimon po posledním zápase sezony 2015/2016.

Branky: 5. J. Roztočil (M. Fišer), 9. T. Sábl (J. Vocelka), 9. T. Miksánek (M. Zeman), 14. M. Fišer (T. Miksánek), 29. T. Miksánek (T. Sábl), 32. M. Zeman, 34. J. Roztočil (J. Šimon), 35. M. Fišer (J. Vocelka), 45. J. Šimon (T. Miksánek). Vyloučení: 2:4 (4 M. Zeman, 2 T. Sábl, 2 J. Vocelka). Sestava Semil: T. Stříbrný - T. Sábl, J. Vocelka, M. Zeman - M. Fišer, T. Miksánek, J. Roztočil, J. Šimon.