Šesták znovu vytrhl Lomnickým z hokejek výhru nad VTJ

19.12.2011 21:48:54 | Autor: HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

I třetí vzájemný duel hokejistů z čela tabulky krajské ligy se nerozhodl v normální hrací době. V předešlých duelech rozhodli liberečtí vojáci s Lomnicí v prodloužení, tentokrát se rozhodovalo až v nájezdech. Bod navíc pro VTJ získal ve třetí sérii nájezdů Šesták.

Liberecký střelec přitom v závěru nedělního prodloužení školácky s klaksonem vyhodil kotouč z vlastní třetiny do ochranné sítě a mohl být vyloučen. Naštěstí pro VTJ mu to u rozhodčích prošlo a do nájezdů tak mohl zasáhnout a rozhodnout blafákem. Stejný hráč přitom rozhodl i v posledním utkání s Lomnicí, tehdy to byl rozhodující gól v prodloužení.

Po vánoční přestávce pokračuje krajská liga mužů 15. ledna, Lomničtí zajíždějí do Liberce k zápasu s letos matně působícími hráči PSK Liberec.

HC VTJ Ještěd Liberec - HC Lomnice 5:4sn (1:2, 2:2, 1:0, 0:0, 1:0)

Lomnice nastoupila s Tříškou v brance a s taktikou vycházející ze zabezpečené obrany s důrazem na krytí Herdy. Vstup do utkání vyšel přesto lépe domácím a v 5. minutě otevřel skóre Dvořák. Odpověď Lomnice přišla v 17. minutě, kdy se do přečíslení v oslabení dostala dvojice Rudiš a Jakub Syrovátka a právě lomnický kapitán vrátil puk Darku Rudišovi před prázdnou branku 1:1. Lomnice pokračovala v aktivní hře a v 19. minutě využil závaru před brankou soupeře junior Lukáš Syrovátka a poslal svůj tým do vedení 2:1.

Vstup do druhé části vyšel lépe domácím a již za 50 sekund bylo vyrovnáno, když se trefil Tomíček. Lomničtí pokračovali v aktivní hře, ve 27. minutě vybojoval Lemfeld za brankou a Lukáš Syrovátka v těžké pozici našel skulinu v postavení Tomíčka 3:2. Ve 35. minutě se k odraženému puku před prázdnou brankou dostal David Bláha, byl však faulován ve vyložené šanci a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám postižený pak propasíroval puk za záda Tomíčka - 4:2.  Za domácí ale opět snížil Tomíček po nahrávce Herdy.

Do třetí třetiny vstoupila Lomnice opatrně a po vyloučeních tří hráčů se bránila náporu domácích. Dlouho byli její hráči úspěšní, ovšem v 53. minutě v souboji hákoval Špaček, domácí elita roztočila kolotoč vetřetině a Hanzl propálil Tříšku na 4:4. Lomnice byla i potřetí blízko vítězství ale opět o něj přišla v oslabení.

Domácí vyrovnávací branka nakopla a hlavně elitní řada téměř neslezla z ledu. Lomnice se štěstím odolala a dovedla zápas do prodloužení. V něm byli aktivnější vojáci a nejhůře bylo Lomnici při vyloučení Špačka, který při obratu nechtěně zasáhl Herdu do helmy v 63. minutě. Lomnice na čele s brankářem Tříškou přestála i tuto krizovou situaci. V posledních sekundách hry pak domácí Šesták nesmyslně vyhodil puk zcela osamocen ve vlastní třetině za vlastní branku na ochrannou síť. Vyloučen však již nebyl a mohl tak zasáhnout do nájezdů.

Samostatné nájezdy byly ve znamení brankářů. Nejprve Tomíček uspěl proti Bláhovi, následně Tříška proti Hanzlovi, Tomíček proti Rudišovi, Tříška vypíchl na poslední chvíli puk Herdovi holí. Ve třetí sérii se o fintu pokusil Martinec, ale ztroskotal na betonech Tomíčka a tak vzal osud nájezdů na sebe Šesták a kličkou s přikopnutím oklamal Tříšku a získal VTJ bod navíc.

Branky a nahrávky:5. Dvořák (Herda), 21. Tomíček (Herda), 39. Tomíček (Herda), 53. Hanzl (Burkoň), nájezd Šesták - 17. Rudiš (J. Syrovátka), 19. L. Syrovátka (Špaček), 28. L. Syrovátka (Lemfeld), 35. Bláha (TS). Rozhodčí: Mizera - Pevný, Ledinský. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváků: 39. HC VTJ Ještěd Liberec: Tomíček - M. Chládek, T. Chládek, Hanzl, Bretl, Svoboda, Urban - Tomíček, Herda, Burkoň - Dvořák, Šesták, Psota - Kožnar, Valenta. Lomnice nad Popelkou: Tříška - Martinec, Bartoš, Svoboda, Vágenknecht, Sehnoutek - L. Syrovátka, Lemfeld, Karásek - Bláha, Rudiš, J. Syrovátka - Berka, Špaček, Majdič.

Další utkání kola: HC Frýdlant - TJ Bohemians Praha 2:5.