Srpnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

31.07.2018 22:31:07 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Srpnový program Kulturního centra Střelnice Turnov

V srpnu 2018 můžete v Turnově zavítat na několik divadelních představení a koncertů. Z živých akcí jmenujme divadla Caveman, Squadra sua - Bomberos, koncert FD Band a Filmový víkend.

To ale zdaleka není vše, tady najdete aktuální program turnovských kin.

Kultura v Turnově v srpnu 2018:

čtvrtek 2. srpna

CAVEMAN
Pro velký úspěch se do Turnova vrací tato skvělá hra. Máte jedinečnou možnost shlédnout tuto neustále beznadějně vyprodanou one man show letním kině v Turnově v rámci Festivalu na Jizeře. Vtipné pojednání o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a utajených kvalitách obou pohlaví. Humorné přemýšlení o rozdílech mezi muži a ženami, které velmi často vyvolávají různá nedorozumění. Hra vznikla na motivy knihy Obhajoby jeskynního muže, kterou napsal a uvádí Rob Becker. Rozdíly mezi muži a ženami jsou bezesporu globální a nejspíš i z tohoto důvodu se tato hra těší mimořádné oblibě. V představení jediného herce se v hlavní roli střídají dva všestranní umělci s velkým talentem - Jan Holík a Jakub Slach, oba absolventi pražské DAMU.
Festival na Jizeře, divadelní představení. Letní kino Turnov od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 370 Kč / na místě 420 Kč.

pátek 3. srpna

SQUADRA SUA - BOMBEROS
Hasičská groteska a ohnivý pouliční slapstick o třech klaunech, kterým velí hlavně voda a hrdinské heslo „Bližnímu ku pomoci". Rodinné představení pro všechny, kdo kdy chtěli být hasičem.
Turnovské léto, divadelní představení. Před KC Střelnice od 19 hodin. Vstupné zdarma.

sobota 4. srpna

THE CURE - KISS ME, KISS ME, KISS, ME
Nahrávka z roku 1987 pro kapelu znamenala průlom do žebříčků a hitparád, ale také do srdcí milionů fanoušků po celém světě.
Turnovské léto, Poslechový večer. Před KC Střelnice od 19 hodin. Vstupné zdarma.

pátek 10. srpna

FD BAND
Již 10 let hraje oblíbená turnovská skupina to nejlepší od Petra Kalandry, Oborohu, Vladimíra Mišíka, Beatles, Erica Claptona, The Doors a mnohých dalších.
Turnovské léto, koncert. Před KC Střelnice od 19 hodin. Vstupné zdarma.

Filmový víkend 2018 bude znovu hostit turnovské letní kino

pátek 10. srpna - neděle 12. srpna

FILMOVÝ VÍKEND 2018
V turnovském letním kině se i letos uskuteční víkendový filmový maratón pod hvězdami s názvem Filmový víkend! Během páteční a sobotní noci 10. - 12. srpna vám promítneme celkem šest letošních filmových blockbusterů, mezi kterými nebudou chybět letní novinky i nejlépe hodnocené filmy roku. Oba večery bude areál letního kina otevřen v 19:00. Samotný filmový program bude zahájen přibližně ve 21:00 a konec bude až v brzkých ranních hodinách. Během obou nocí vylosujeme spoustu diváků, kteří si domů odnesou krásné filmové dárky.
ZABIJÁCKÁ NOC (pátek 10. srpna)
Sicario 2: Soldado / Deadpool 2 / Ready Player One: Hra začíná
DOBRODRUŽNÁ NOC (sobota 11. srpna)
Jurský svět: Zánik říše / Tomb Raider/ Avengers: Infinity War
Čeká na vás bohaté občerstvení z grilu, svijanské pivo a letos i řada drinků exkluzivně od Stock! Více informací na www.filmovyvikend.cz. Filmový festival. Letní kino Turnov vždy od 19 hodin. Vstupné jedna noc v předprodeji 180 Kč / na místě 230 Kč. Obě noci v předprodeji 290 Kč / na místě 340 Kč. Podrobnosti k filmovému víkendu

sobota 11. srpna

BOB MARLEY - EXODUS
V roce 1999 časopis Time uvedl: Exodus od Boba Marleyho, vydaný 3. června 1977, je nejlepší album 20. století.
Turnovské léto, Poslechový večer. Před KC Střelnice od 19 hodin. Vstupné zdarma.

sobota 18. srpna

JOHNNY CASH - AMERICAN IV:THE MAN COMES AROUND
Považovat toto album countryové legendy za country je čirý nesmysl. Tohle je něčím mnohem více.
Turnovské léto, Poslechový večer. Před KC Střelnice od 19 hodin. Vstupné zdarma.

sobota 25. srpna

RADIOHEAD - KID A
Koncepční album, na němž každá skladba svou náladou a myšlenkou navazuje na další a společně tvoří tak silný celek, až se tají dech.
Turnovské léto, Poslechový večer. Před KC Střelnice od 19 hodin. Vstupné zdarma.

sobota 1. září

BÁSNÍCI TICHA 2018
Sedmý ročník festivalu představí opět výrazné osobnosti i „nové" tváře alternativní scény.
Vystoupí:
NAUZEA ORCHESTRA
Ústecká scéna, to nejsou jen Houpací koně. V posledních letech se čím dál hlasitěji o slovo hlásí také indie elektronická Nauzea Orchestra. Ta loni vydala svou čtvrtou desku Štěstí, na které plynule navazuje na postpunkovo-industriální skladby z nahrávky Dobro.
KALLE
„Je to hudba, ve které se naplno zjevuje moment společenství a propojení, je to zřejmý otisk zatraceně dobrého a detailního vnímání reality, je to budování vztahu jinými prostředky, uvolněný let skrze různé žánrové (a tedy i sociální) bubliny a v neposlední řadě zvukový slovník tvrdých kytar použitý k dost pozitivnímu gestu." Pavel Klusák, Radio Wave.
MODRÉ HORY
Za poetickým názvem Modré hory se skrývají dvě výrazné osobnosti slovenského hiphopu Lyrik a Bene. Místo excentrického rapového projevu však zaujmou svou civilností a autentičností. Jejich popis normálních podob života Slovenska nabízí „krásu v obyčejnosti". Modré hory se sice hlásí ke klasickému hiphopovému soundu 90. let, ale zároveň si libují v experimentech.
ETURNITY
Herečka, zpěvačka, skladatelka, textařka, baskytaristka, překladatelka a publicistka Eva Turnová působila ve skupinách Odvážná srdce, DG 307, Půlnoc, Zbytky charismatu, The Plastic People Of The Universe. V roce 2000 si pořídila vlastní hudební projekt Eturnity.
FURT ROVNĚ
Pětičlenná kapela Furt rovně z Loun okolo zpěváka a pianisty Marka Mikuláška se věnuje nadžánrové fúzi klavírně založeného rocku ovlivněného undergroundem, jazzem, chansonem, ale také etnickou a klasickou hudbou. Během koncertu představí kapela své dvě tváře. Na začátku s jejich autorskými písněmi a na závěr jako PVO Tribute, tedy jako kapela hrající písně skupiny Psí vojáci.
BUDOÁR STARÉ DÁMY
Působilo to jako zjevení, když se na hudební scéně objevil Budoár staré dámy. Kapela od počátku oplývala nebývalou energií podpořenou osobitou poetikou a nesporným charismatem frontmanky Marty Svobodové. A i když byly považováni za pokračovatele tradic brněnského alternativního rocku, udržují si svou poetickou a přemýšlivou povahu kombinovanou s jistou dívčí naivitou. Budoár staré dámy během let skutečně vyzrál.

LINE UP:
16.00 - 17.00 NAUZEA ORCHESTRA
17.30 - 18.30 KALLE
19.00 - 20.00 MODRÉ HORY
20.30 - 21.30 ETURNITY
22.00 - 23.00 FURT ROVNĚ
23.30 - 00.30 BUDOÁR STARÉ DÁMY

Hudební festival. Před KC Střelnice od 16 hodin. Vstupné v předprodeji 270 / na místě 350 / studenti 135 Kč a děti do 15 let zdarma.

KULTURNÍ CENTRUM TURNOV DÁLE INFORMUJE

Na podzim se bude opět tančit

Baví vás tanec a plesová sezóna je pro vás příliš krátkým obdobím? Chtěli byste taneční střevíce vytáhnout ze skříně i jindy a př tom navíc zdokonalit taneční krok?

V tom případě máme skvělé zprávy. Na podzim se na Střelnici vrátí oblíbené kurzy vedené tanečním mistrem Petrem Mertlíkem, které v minulém roce navštěvovala šedesátka tancechtivých. I tentokrát vám nabídneme kurz pro začátečníky a pro pokročilé. Přihlášky budou k dispozici na recepci KC od července. Samotné kurzy budou potom probíhat v říjnu a listopadu. V případě jakýchkoli dotazů volejte 481 322 083 nebo pište na kefurtova@kcturnov.cz.

Samostatné pozvánky a články o nedávných akcích:

Filmový víkend 2018 bude znovu hostit turnovské letní kino

Srpnová nabídka turnovských kin

Prázdninový program turnovské knihovny Antonína Marka

Co jste zmeškali z turnovské kultury v červenci?

Aktuální kultura ve městech Pojizeří:

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě o prázdninách

Akce Kulturního centra Golf Semily o prázdninách

Hudební léto 2018 aneb Přehled koncertů a festivalů v Pojizeří

Prázdninový program Turnovské léto 2018

Program Jilemnického léta 2018

Zámecké léto v Lomnici bude probíhat už posedmé

Sedmihorské léto 2018 přiváží Trojana, Kluse, Stašovou a další hvězdy

Červencová nabídka na hradech a zámcích v Libereckém kraji

Prázdninová nabídka na hradě Valdštejn

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
FOTO: Sytovská madona je lákadlem semilské výstavy Vánoce v muzeu
Správa KRNAP letos zpracovala 52 000 m3 kůrovcem napadeného dřeva
Turnovské volejbalistky jednou porazily vedoucí Děčín/ Rumburk
Rada kraje jmenovala nové ředitele škol v Železném Brodě a Liberci

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl
07.12.: Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT