Těžcí soupeři byli tentokrát nad síly turnovských volejbalistů

08.12.2014 15:33:11 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V rámci 17. kola zavítali turnovští volejbalisté do jihočeské metropole na palubovku budějovických EGE a druhý den je v 18. kole čekal další výborný soupeř z Dobřichovic. Oba soupeři se ukázali nad síly hráčů z Českého ráje.

Hráči Turnova tak ukončili tento kalendářní rok dvěmi porážkami, ale stále se drží na výborném pátém místě a vzhledem k vyrovnanosti tabulky je jejich celkové umístění po základní části ve hvězdách, a rozhodovat se bude v poslední čtyřech lednových utkáních.

VK EGE České Budějovice - TJ Zikuda Turnov 3:1 (18, 21, -22, 17)

Po dlouhé více jak tříhodinové cestě vstoupili hostující hráči do utkání špatně a od začátku prvního setu tahali za kratší konec. Domácí dobře podávali a útočně vynikal především smečař z kádru extraligového Jihostroje Kraffer a univerzál Pochop. Turnováci se nedokázali během celého setu dostat do herní pohody, a bylo to 1:0. Ve druhé sadě se hosté zlepšili především na příjmu a podání a rázem se dostali do vedení 15:11 a 17:12. V této chvíli však přišla série nepřesností a chyb, a domácí náskok zlikvidovali. Nepomohla ani střídání a tak se i druhý set stal kořistí domácích. Hosté se však nezlomili a taktéž úvod třetího setu patřil jim. Tentokráte však udrželi potřebnou kvalitu hry a dokázali vedení 1:5, 4:10 a 19:23 přetavit v zisk setu. Místo posílení sebevědomí však přišel tlak domácích, kteří si rychle vybudovali náskok a šli za vítězstvím. Hráčům Turnova se nepodařilo nástup domácích zachytit a odešli v této sezoně teprve popáté poraženi. Zlomovým se tak ukázal zbytečně ztracený druhý set, jelikož kvalitní tým domácích byl určitě k poražení.

Sestava Turnova: Folprecht, Charousek, Vacík, Konečný, Peníška, Čermák (L - Hýbl). Střídali: Novák, Kovář, Melich, Vojta, Šén. Trenéři: Šimůnek a Konečný.

TJ Sokol Dobřichovice - TJ Zikuda Turnov 3:0 (17, 21, 21)

Zkušení domácí od úvodu výborně a tvrdě podávali a předváděli pohledný kombinační volejbal. Turnováci dobře přihrávali, ale v prvním setu je nejvíce trápil útok, kde často naráželi na připravenou obranu domácích. Ve druhé sadě se útok hostů zlepšil a dokázali se dostat do vedení 13:16 a 16:19. V této chvíli však přišla série domácích na servisu, kdy hosté nedokázali přesně přihrát, a rázem byl stav 22:19, což si už zkušení domácí pohlídali. Třetí set byl opět vyrovnaný, ale pouze do stavu 16:16. V tuto chvíli bohužel opět přišla slabší chvilka hostujícího týmu a domácí utekli na 20:16 a 22:17. Turnováci se ještě pokusili o zvrat a snížili na 22:21. Domácí jim však víc nedovolili a bylo tak jasné, že si poprvé v této sezoně nepřipíší za víkend ani jeden bod.

Sestava Turnova: Novák, Charousek, Kovář, Konečný, Melich, Čermák (L - Vojta). Střídali: Folprecht, Šén, Vacík, Peníška, Hýbl. Trenéři: Šimůnek a Konečný.

V příštím kole se Turnováci představí opět v domácí hale, a to až v roce 2015, a to 16. 1. 2015 proti ještě vloni extraligovému týmu VSK Staré Město (19.30) a 17. 1. 2015 proti Volejbal Brno B (15.00).

Další výsledky 17. a 18. kola: Hradec Králové - Staré Město 3:0 (18, 24, 18), Dobřichovice - Nymburk  1:3 (-19, -22, 23, -20), VK Choceň  - Brno B  0:3 (-20, -18, -15), ČZU Praha B - Kladno  3:1 (18, -20, 19, 22), MFF Praha - ČZU Praha C 3:2 (-21, 16, 18, -22, 10), České Budějovice - Nymburk 3:1 (19, -16, 14, 15), VK Choceň - Staré Město 0:3 (-25, -23, -22), Hradec Králové - Brno B 0:3 (-22, -22, -22), MFF Praha - Kladno 1:3 (15, -18, -16, -21), ČZU Praha B - ČZU Praha C 3:0 (11, 21, 17).