Tomáš Portyk ovládl potřetí za sebou český letní šampionát

29.09.2017 20:26:12 | Autor: Vladimír Zemánek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Tomáš Portyk ovládl potřetí za sebou český letní šampionát

Tomáš Portyk se stal v Liberci potřetí za sebou mistrem České republiky v letní severské kombinaci, a potvrdil tak primát momentálně nejlepšího domácího sdruženáře. O svém vítězství rozhodl prakticky už po skoku na Ještědu, kde na můstku HS100 předčil svého největšího soupeře a klubového kolegu z Dukly Liberec Miroslava Dvořáka o víc než minutu.

Dvořák nakonec musel v běžecké části ve Vesci tvrdě bojovat o stříbrnou příčku s juniorským šampionem Ondřejem Pažoutem, jehož udolal až v cílové rovince.

Na Ještědu tentokrát hodně úřadoval nepříjemně se měnící vítr, který dokonale prověřil schopnosti všech účastníků společného seniorského a juniorského šampionátu. Z reprezentantů chyběl pouze nemocný Martin Zeman. Nejlepšího výkonu na můstku HS100 s umělou hmotou dosáhl Ondřej Pažout, ale stalo se tak až na druhý pokus a po protestu.

„Větrné poryvy byly opravdu velice náročné. Při Pažoutově skoku však přestalo náhle a nečekaně foukat, takže závodník absolvoval svůj pokus mimo stanovený větrný koridor - a logicky skočil málo. Znamenalo by to konec nadějí, a tak následoval jeho protest, jemuž jury vyhověla," popsal kuriózní situaci Tomáš Slavík, sportovní ředitel Úseku severské kombinace SLČR a také technický delegát mistrovství ČR.

V opakovaném pokusu už prokázal Pažout své skokanské kvality a dopadl nejdál ze všech na značku 102 m. Hned za ním se usadil Tomáš Portyk, jemuž zdařilých 100 m a pouhá čtyřvteřinová ztráta na lídra v běhu výrazně posílily roli hlavního favorita. Třetí skončil Lukáš Daněk s 95 m (odstup +46 s) a teprve čtvrtý Miroslav Dvořák - pouhých 92,5 m už představovalo ztrátu +1:10 min. Příliš se nedařilo ani juniorskému reprezentantovi Janu Vytrvalovi, jenž s 84 m zaostal na šesté pozici o 2:28 min.

Držitel titulu se opařil čajem a málem nenastoupil

V běžecké části na kolečkových lyžích ve Vesci pokračovala dominance závodníků Dukly Liberec. Tomáš Portyk takticky kroužil po boku Ondřeje Pažouta tři okruhy, ale v tom závěrečném nastoupil, svého mladšího soupeře s přehledem setřásl a dojel si bezpečně pro letní mistrovský sdruženářský hattrick.

„Ještě krátce před startem jsem uvažoval o tom, že k závodu vůbec nenastoupím. Předevčírem jsem si vařil čaj, praskl mi při tom hrníček a mám docela velké popáleniny na nohách. Hned po vyhlášení výsledků musím do nemocnice na převaz... Jsem samozřejmě s titulem spokojen, ale řekl bych, že jsem mohl závodit jen tak na půl plynu. Bojoval jsem víc sám se sebou než se soupeři, ale naštěstí mi vyšel skok a pak už jsem vedení udržel," komentoval Tomáš Portyk svůj zlatý hattrick.

Miroslav Dvořák nasadil podle očekávání hned po startu vysoké tempo a v každém kole ukrajoval z náskoku závodníků před sebou. Lukáše Daňka brzy předjel a v posledním stoupání před cílem dostihl také Pažouta. Bitva o druhé místo se poté rozhodovala až v cílové rovince - Dvořák zabral naplno a drtivý finiš mu vynesl stříbro. Ondřej Pažout se však mohl radovat z obhajoby juniorského mistra ČR.

Výsledky mistrovství ČR v letní severské kombinaci (Gundersen HS100/10 km) -  senioři a junioři společně: 1. Portyk 23:38,7 min., 2. Dvořák +13,8 s, 3. Pažout +15,9, 4. Daněk +1:00,4 min., 5. Zemek +2:55,4, 6. Vytrval (všichni Dukla Liberec) +3:57,9.

MČR juniorů: 1. Pažout, 2. Zemek, 3. Vytrval.

MČR mladších dorostenců: 1. Salaba, 2. Kohlberger (oba Dukla Liberec), 3. Sudek (LSK Lomnice nad Popelkou).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na letním šampionátu sdruženářů bude Tomáš Portyk útočit na hattrick
Dvořák s Portykem zvítězili při startu Letní Grand Prix ve sprintu dvojic!
Startuje Letní Grand Prix sdruženářů i s českým čtyřlístkem
Čeští sdruženáři zahájili náročnou přípravu na zimní olympiádu
Tomáš Portyk obhájil vítězství v anketě o nejlepšího českého sdruženáře
Tomáš Portyk obhájil titul na MČR v letní severské kombinaci

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na konci dubna uzavřou semilskou lávku

Ve dnech 28. až 30. dubna, tedy od soboty do pondělí, bude uzavřena semilská lávka přes Jizeru z parku Ostrov k Městskému stadionu z důvodu mytí ocelové konstrukce.

Jaký bude terminál představí výstavou na jablonecké radnici

Zahájení výstavy architektonických návrhů podoby dopravního terminálu v Jablonci nad Nisou se koná ve čtvrtek 26. dubna 2018 v 16 hodin v infocentru v přízemí jablonecké radnice.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Blíží se start sezony inline hokeje
Pivo Konrad Vratislavické řezané získalo krajské ocenění
Do Příhrazských skal se vydají i s odborníky
I.B třída: Bělá smázla 5:1 dosud vedoucí Lučany
Vyhlášení sportovce roku v Harrachově bylo přehlídkou mladých talentů

Nejčtenější články

24.04.: FOTO: Traktoriáda při 12. ročníku přilákala na Vyskeř tři tisíce diváků
24.04.: Vrtulníky prověří při cvičení zásahy v Semilech, Lomnici i Malé Skále
23.04.: Krajský přebor: Přepeře dál bezchybné, druhé výhry se dočkaly Semily

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT