Tomáš Portyk ovládl potřetí za sebou český letní šampionát

29.09.2017 20:26:12 | Autor: Vladimír Zemánek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Tomáš Portyk ovládl potřetí za sebou český letní šampionát

Tomáš Portyk se stal v Liberci potřetí za sebou mistrem České republiky v letní severské kombinaci, a potvrdil tak primát momentálně nejlepšího domácího sdruženáře. O svém vítězství rozhodl prakticky už po skoku na Ještědu, kde na můstku HS100 předčil svého největšího soupeře a klubového kolegu z Dukly Liberec Miroslava Dvořáka o víc než minutu.

Dvořák nakonec musel v běžecké části ve Vesci tvrdě bojovat o stříbrnou příčku s juniorským šampionem Ondřejem Pažoutem, jehož udolal až v cílové rovince.

Na Ještědu tentokrát hodně úřadoval nepříjemně se měnící vítr, který dokonale prověřil schopnosti všech účastníků společného seniorského a juniorského šampionátu. Z reprezentantů chyběl pouze nemocný Martin Zeman. Nejlepšího výkonu na můstku HS100 s umělou hmotou dosáhl Ondřej Pažout, ale stalo se tak až na druhý pokus a po protestu.

„Větrné poryvy byly opravdu velice náročné. Při Pažoutově skoku však přestalo náhle a nečekaně foukat, takže závodník absolvoval svůj pokus mimo stanovený větrný koridor - a logicky skočil málo. Znamenalo by to konec nadějí, a tak následoval jeho protest, jemuž jury vyhověla," popsal kuriózní situaci Tomáš Slavík, sportovní ředitel Úseku severské kombinace SLČR a také technický delegát mistrovství ČR.

V opakovaném pokusu už prokázal Pažout své skokanské kvality a dopadl nejdál ze všech na značku 102 m. Hned za ním se usadil Tomáš Portyk, jemuž zdařilých 100 m a pouhá čtyřvteřinová ztráta na lídra v běhu výrazně posílily roli hlavního favorita. Třetí skončil Lukáš Daněk s 95 m (odstup +46 s) a teprve čtvrtý Miroslav Dvořák - pouhých 92,5 m už představovalo ztrátu +1:10 min. Příliš se nedařilo ani juniorskému reprezentantovi Janu Vytrvalovi, jenž s 84 m zaostal na šesté pozici o 2:28 min.

Držitel titulu se opařil čajem a málem nenastoupil

V běžecké části na kolečkových lyžích ve Vesci pokračovala dominance závodníků Dukly Liberec. Tomáš Portyk takticky kroužil po boku Ondřeje Pažouta tři okruhy, ale v tom závěrečném nastoupil, svého mladšího soupeře s přehledem setřásl a dojel si bezpečně pro letní mistrovský sdruženářský hattrick.

„Ještě krátce před startem jsem uvažoval o tom, že k závodu vůbec nenastoupím. Předevčírem jsem si vařil čaj, praskl mi při tom hrníček a mám docela velké popáleniny na nohách. Hned po vyhlášení výsledků musím do nemocnice na převaz... Jsem samozřejmě s titulem spokojen, ale řekl bych, že jsem mohl závodit jen tak na půl plynu. Bojoval jsem víc sám se sebou než se soupeři, ale naštěstí mi vyšel skok a pak už jsem vedení udržel," komentoval Tomáš Portyk svůj zlatý hattrick.

Miroslav Dvořák nasadil podle očekávání hned po startu vysoké tempo a v každém kole ukrajoval z náskoku závodníků před sebou. Lukáše Daňka brzy předjel a v posledním stoupání před cílem dostihl také Pažouta. Bitva o druhé místo se poté rozhodovala až v cílové rovince - Dvořák zabral naplno a drtivý finiš mu vynesl stříbro. Ondřej Pažout se však mohl radovat z obhajoby juniorského mistra ČR.

Výsledky mistrovství ČR v letní severské kombinaci (Gundersen HS100/10 km) -  senioři a junioři společně: 1. Portyk 23:38,7 min., 2. Dvořák +13,8 s, 3. Pažout +15,9, 4. Daněk +1:00,4 min., 5. Zemek +2:55,4, 6. Vytrval (všichni Dukla Liberec) +3:57,9.

MČR juniorů: 1. Pažout, 2. Zemek, 3. Vytrval.

MČR mladších dorostenců: 1. Salaba, 2. Kohlberger (oba Dukla Liberec), 3. Sudek (LSK Lomnice nad Popelkou).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na letním šampionátu sdruženářů bude Tomáš Portyk útočit na hattrick
Dvořák s Portykem zvítězili při startu Letní Grand Prix ve sprintu dvojic!
Startuje Letní Grand Prix sdruženářů i s českým čtyřlístkem
Čeští sdruženáři zahájili náročnou přípravu na zimní olympiádu
Tomáš Portyk obhájil vítězství v anketě o nejlepšího českého sdruženáře
Tomáš Portyk obhájil titul na MČR v letní severské kombinaci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch vyhlásí čtyři dotace

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém zasedání koncem minulého roku schválilo vyhlášení čtyř dotačních programů v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Konkrétně Kulturní aktivity v Libereckém kraji, program Záchrana a obnova památek, dále Stavebně historický průzkum a Podpora rozvoje cestovního ruchu v Libereckém kraji. Celkem je ve všech čtyřech programech k rozdělení připraveno přes 17 milionů korun. Více podrobností

Kvůli sněžení je pro kamiony i ve středu uzavřena silnice na Harrachov

Na základě vydané výstrahy ČHMI č. PVI 2018/05 a zhoršující se sjízdnosti komunikace byl ve středu ve 13.30 opět omezen provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, pro nákladní vozidla nad 3,5 tuny (s výjimkou autobusů). Aktuálně se na území celého Libereckého kraje vyskytují velmi intenzivní sněhové srážky, při kterých může za relativně krátkou dobu napadnout i několik centimetrů nového sněhu. Ve vyšších polohách se díky větru mohou vytvářet sněhové jazyky a závěje. Sněhové srážky budou ve středu a v průběhu čtvrtka komplikovat dopravu ve vyšších polohách na celém území Libereckého kraje (zejména nákladní dopravu). Více informací o dopravě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Silný vítr přinesl výpadky proudu i kácí stromy. Přesně 11 let po Kyrillu
Veronika Vítková potřetí třetí
První občánek Jilemnice roku 2018 se jmenuje Jiří Podlipný
Obrazem: Myslivecký bál v Bozkově 2018
FOTO: O výrobě a historii vánočních ozdob přednášel Jiří Jákl

Nejčtenější články

16.01.: Na Spálově se střetl vlak s osobním autem
18.01.: Sníh komplikuje nadále dopravu v Libereckém kraji
16.01.: Kvůli sněžení je pro kamiony opět uzavřena silnice na Harrachov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT