Tomáš Portyk ovládl potřetí za sebou český letní šampionát

29.09.2017 20:26:12 | Autor: Vladimír Zemánek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou,Liberecký kraj

Tomáš Portyk ovládl potřetí za sebou český letní šampionát

Tomáš Portyk se stal v Liberci potřetí za sebou mistrem České republiky v letní severské kombinaci, a potvrdil tak primát momentálně nejlepšího domácího sdruženáře. O svém vítězství rozhodl prakticky už po skoku na Ještědu, kde na můstku HS100 předčil svého největšího soupeře a klubového kolegu z Dukly Liberec Miroslava Dvořáka o víc než minutu.

Dvořák nakonec musel v běžecké části ve Vesci tvrdě bojovat o stříbrnou příčku s juniorským šampionem Ondřejem Pažoutem, jehož udolal až v cílové rovince.

Na Ještědu tentokrát hodně úřadoval nepříjemně se měnící vítr, který dokonale prověřil schopnosti všech účastníků společného seniorského a juniorského šampionátu. Z reprezentantů chyběl pouze nemocný Martin Zeman. Nejlepšího výkonu na můstku HS100 s umělou hmotou dosáhl Ondřej Pažout, ale stalo se tak až na druhý pokus a po protestu.

„Větrné poryvy byly opravdu velice náročné. Při Pažoutově skoku však přestalo náhle a nečekaně foukat, takže závodník absolvoval svůj pokus mimo stanovený větrný koridor - a logicky skočil málo. Znamenalo by to konec nadějí, a tak následoval jeho protest, jemuž jury vyhověla," popsal kuriózní situaci Tomáš Slavík, sportovní ředitel Úseku severské kombinace SLČR a také technický delegát mistrovství ČR.

V opakovaném pokusu už prokázal Pažout své skokanské kvality a dopadl nejdál ze všech na značku 102 m. Hned za ním se usadil Tomáš Portyk, jemuž zdařilých 100 m a pouhá čtyřvteřinová ztráta na lídra v běhu výrazně posílily roli hlavního favorita. Třetí skončil Lukáš Daněk s 95 m (odstup +46 s) a teprve čtvrtý Miroslav Dvořák - pouhých 92,5 m už představovalo ztrátu +1:10 min. Příliš se nedařilo ani juniorskému reprezentantovi Janu Vytrvalovi, jenž s 84 m zaostal na šesté pozici o 2:28 min.

Držitel titulu se opařil čajem a málem nenastoupil

V běžecké části na kolečkových lyžích ve Vesci pokračovala dominance závodníků Dukly Liberec. Tomáš Portyk takticky kroužil po boku Ondřeje Pažouta tři okruhy, ale v tom závěrečném nastoupil, svého mladšího soupeře s přehledem setřásl a dojel si bezpečně pro letní mistrovský sdruženářský hattrick.

„Ještě krátce před startem jsem uvažoval o tom, že k závodu vůbec nenastoupím. Předevčírem jsem si vařil čaj, praskl mi při tom hrníček a mám docela velké popáleniny na nohách. Hned po vyhlášení výsledků musím do nemocnice na převaz... Jsem samozřejmě s titulem spokojen, ale řekl bych, že jsem mohl závodit jen tak na půl plynu. Bojoval jsem víc sám se sebou než se soupeři, ale naštěstí mi vyšel skok a pak už jsem vedení udržel," komentoval Tomáš Portyk svůj zlatý hattrick.

Miroslav Dvořák nasadil podle očekávání hned po startu vysoké tempo a v každém kole ukrajoval z náskoku závodníků před sebou. Lukáše Daňka brzy předjel a v posledním stoupání před cílem dostihl také Pažouta. Bitva o druhé místo se poté rozhodovala až v cílové rovince - Dvořák zabral naplno a drtivý finiš mu vynesl stříbro. Ondřej Pažout se však mohl radovat z obhajoby juniorského mistra ČR.

Výsledky mistrovství ČR v letní severské kombinaci (Gundersen HS100/10 km) -  senioři a junioři společně: 1. Portyk 23:38,7 min., 2. Dvořák +13,8 s, 3. Pažout +15,9, 4. Daněk +1:00,4 min., 5. Zemek +2:55,4, 6. Vytrval (všichni Dukla Liberec) +3:57,9.

MČR juniorů: 1. Pažout, 2. Zemek, 3. Vytrval.

MČR mladších dorostenců: 1. Salaba, 2. Kohlberger (oba Dukla Liberec), 3. Sudek (LSK Lomnice nad Popelkou).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na letním šampionátu sdruženářů bude Tomáš Portyk útočit na hattrick
Dvořák s Portykem zvítězili při startu Letní Grand Prix ve sprintu dvojic!
Startuje Letní Grand Prix sdruženářů i s českým čtyřlístkem
Čeští sdruženáři zahájili náročnou přípravu na zimní olympiádu
Tomáš Portyk obhájil vítězství v anketě o nejlepšího českého sdruženáře
Tomáš Portyk obhájil titul na MČR v letní severské kombinaci

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jablonecký bazén se po rekonstrukci otevře 1. srpna

Stavební práce ve vnitřku jabloneckého bazénu se chýlí ke konci. Bazén se návštěvníkům opět otevře 1. srpna. Nová je střecha, zasklená terasa v bazénové hale i dvě kabiny v sauně. To, co není na první pohled vidět, ale návštěvník také ocení, jsou vyhřívané lavice nebo sádrokartonové podhledy v bazénové hale. Více podrobností na Našem Jablonecku

V cyklodopravě kraj podpoří několik projektů, i cestu Jablonec - Rádlo

Kraj podpořil další projekty v oblasti cyklodopravy. Zastupitelstvo kraje rozhodlo o poskytnutí individuálních dotací v celkové výši 1,9 milionu korun. Podpořen byl i projekt napojení Jablonce nad Nisou na cyklotrasu Odra - Nisa do obce Rádlo podél silnice I/65. Za podpory kraje vznikne i vyhledávací studie na novou cyklostezku Panenský potok mezi městy Jablonné v Podještědí a Mimoň. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Rokytnici pořádají 4. ročník akce Krkonošská kuchyně a jiné speciality
Argentinské tango budou vyučovat v Jilemnici
Stát vypsal dotační programy na financování cyklistických stezek
Kasteláni myslí o prázdninách na děti a nabízejí prohlídky pro rodiny
V Turnově postaví alzheimer centrum a nový bytový dům pro seniory

Nejčtenější články

18.07.: Nejlevnější nájmy bytů z Libereckého kraje jsou v Semilech
17.07.: Přepeře si v první přípravě vyšláply na Arsenal
17.07.: Ohlédnutí za desátým Hasičským táborem SDH Semily I

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT