Třetí závod Jičínské ligy potřetí v řadě vyhrál Jiří Šorm!

15.06.2019 11:53:23 | Autor: Martina Hrdinová a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Již 4. závod Jičínské Cyklopoint ligy pro rok 2019 se uskutečnil v úterý 11. června. Jednalo se o trať Nová Paka - Vidochov. A závodníci i organizátoři museli říct - KONEČNĚ - jelo se za krásného, horkého, slunečného a větrného počasí, což je oproti minulým závodům velikánská změna.

Třetí závod Jičínské Cyklopoint ligy, který se měl jet 28. května, byl kvůli velké nepřízni počasí zrušen a přesunut na náhradní termín úterý 18. června - jedná se o nově zařazenou trať do Jičínské Cyklopoint ligy, a to Mladějov! Jičínská cykloliga získala nového hlavního sponzora, a to firmu Cyklopoint Jičín, která do každého závodu a i do celkového vyhodnocení věnuje krásné věcné ceny!

Vítězem se stal potřetí v řadě Jiří Šorm (Favorit Brno) v čase 15:24, stíhán Tomášem Malíkem (SSC Železný Brod) 16:57 a nestárnoucí legendou Jičínské cykloligy Martinem Šléglem (Lawi Granfondo) 17:29, který vyhrál zároveň kategorii veteráni před Jiřím Holasem (Cyklopoint Jičín), který se umístil hned za ním na celkovém čtvrtém místě v čase 17:51, před 5. a 6.- tými v pořadí, což jsou věkem ještě dorostenci, a to Martinem Kubištou (J. Kulhavý Cycling) v čase 17:58 a Janem Lukešem (Carla Kupkolo) v čase 17:59 ! Kategorii muži B vyhrál Milan Žabokrtský (Chloumek) v čase 18:30. Tohoto závodu se zúčastnily i dvě ženy - vyhrála Naďa Čivrná (Cyklo Špicar Jilemnice) v čase 23:53 před Zdeňkou Coganovou (AEROTEC) 24:38.

Dalším závodem je odložený závod Jičínské Cyklopoint ligy, a to nová trať - Mladějov - prezentace závodníků bude tradičně v místě startu cca od 17:00 v úterý 18. června, start bude posunut na 17:40! Startovné zůstává stejné - 50 Kč a nutná je cyklistická přilba!