Turnov rozdrtil Varnsdorf 11:4 a udržel si náskok před Lomnicí

05.12.2017 20:56:32 | Autor: HC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovští hokejisté po dvou zápasech, kdy v Liberecké lize vyšli bodově naprázdno, opět naplno bodovali výhrou 11:4 ve Varnsdorfu. Díky tomuto bodovému zisku si Turnovští udrželi náskok pře dotírající Lomnicí.

O příštím víkendu čeká na turnovské hráče porce dvou domácích utkání. V sobotu 9. 12. od 17 hodin přivítají na stadionu Ludvíka Koška Českou Lípu a v neděli 10. 12. sehrají od 17 hodin opět doma derby s Lomnicí v rámci Poháru Českého ráje.

HC TS Varnsdorf - HC Turnov 1931 4:11 (1:2, 0:4, 3:5)

První třetina byla upracovaná a hrou ne příliš pohledná z obou stran. Domácí šli do vedení hned ve 2. minutě. V 5. minutě však odpověděl turnovský Maděra. Když tři minuty před první sirénou zvyšoval Duda, mohlo se hostům dýchat o něco lépe. Série faulů však vyústila v oslabení 3 proti 5 a na turnovského brankáře Fikrta a trojici bránících hráčů čekaly horké chvilky. Tlak domácích i jejich šance Turnov ustál, a uhájil těsné vedení 1:2.

Druhou část hry Turnovští zahajovali ještě oslabeni o jednoho hráče v poli. Obrovský tlak domácích ale ustáli bez úhony a od této chvíle jako by existovalo na ledě jen jedno mužstvo. Turnov lépe bruslil a kombinoval, a když se třikrát trefil Maděra a jednou Hanuš, odcházelo se do šaten už za stavu 1:6.

Tento pohodlný náskok hráči Turnova kontrolovali i ve třetí třetině. Varováním však byla branka domácích ve 44. minutě. A jak bylo vidět, nervozitu to na turnovské hole nepřineslo. Už po 17  vteřinách vrátil pětibrankové vedení Turnovu Dvořák. Hráči Turnova hráli uvolněně a bavili se hokejem, což se promítlo v dalším navýšení vedení. Nejprve se trefil v 47. minutě Isach. Po něm přidal branku Jágr a desítku vystřelil Šimůnek Jiří. Turnovský střelecký účet uzavřel jedenáctou brankou v síti Varnsdorfu Hujer. Domácí stihli už jen kosmetickou úpravu výsledku dvěma brankami v závěru. Ukazatel skóre po posledním hvizdu rozhodčího se zastavil na konečných 4:11 pro hosty z Českého ráje.

Branky: 2. Rubeš (Pořádek, Hercog), 44. Damnitz, 55. Kvaček (Falta), 59. Rubeš (Žďánský, Fichtner) - 6. Maděra, 17. Duda (Jágr, Hanuš), 29. Maděra (Isach), 34. Hanuš (Isach, Maděra), 37. Maděra (Isach), 39. Maděra (Isach, Hanuš), 44. Dvořák (Šimůnek Jiří), 47. Isach (Maděra), 49. Jágr (Šimůnek Jakub, Eichler), 52. Šimůnek Jiří (Hanuš, Zákoutský Jan), 54. Hujer (Zákoutský Jan). Rozhodčí: Bernat - Krejbich, Hanzlík. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2, v oslabení: 0:2. Zásahy brankářů: 33:35. Diváků: 42. HC TS Varnsdorf: Března (od 47. min Sláma) - Kvaček, Bali Šoltés, Falta, Saska, Štefan, Damašek - Žďánský, Damnitz, Matějka, Prokop, Hercog, Rubeš, Fichtner, Pořádek, Heinze. HC Turnov 1931: Fikrt - Zákoutský Jan, Šimůnek Jakub, Zákoutský Petr, Eichler - Hanuš, Jágr, Duda - Isach, Maděra, Hujer - Dvořák, Šimůnek Jiří.